صفحه اصلی » معرفی شخصیت ها

معرفی شخصیت ها

یاد باد آن لاله های آسمانی، یاد باد

بزرگ ترین همایش گرامی داشت یاد و خاطره هفت شهید گلگون کفن دهستان های فداغ و خلیلی با حضور بیش از هزار و پانصد نفر از مردم همیشه در صحنه، شهیدپرور و ولایتمدار منطقه، در محل گلزار سراسر نور شهدای فداغ برگزار شد.

مشاهده بیشتر »

شبی به یاد ماندنی با”دست پخت های خودمانی” در بیرم

به مناسبت شعار بهداشت جهانی در سال ۲۰۱۵ مبنی بر غذای سالم از مزرعه تا بشقاب و ایجاد نشاط و شادابی در جامعه ویژه برنامه ای با عنوان شبی به یاد ماندنی با دست پخت های خودمانی با همکاری و میزبانی شورای اسلامی بخش و شهر بیرم و سرای فرهنگ در شهر تاریخی-مذهبی بیرم با حضور ۲۰ نفر از شرکت ...

مشاهده بیشتر »

شب شعر فداغ در سایه صنعت

دومین همایش بزرگداشت نام و یاد شاعره “صنعت فداغی” ؛ شاعر نامی و دختر کدخدای فداغ ، با حضور گسترده مردم و اهل فرهنگ و ادب ، اساتید سخن ، شاعرانی فرهیخته و برجسته از فداغ ، منطقه لامرد ، مُهر و فسا در دبیرستان شهید مطهری این دهستان برگزار شد.

مشاهده بیشتر »

صندوق خیریه مهر جوانان به خانواده های فداغی عیدی داد

مَن جَاءَ بِالْحَسَنَةِ فَلَهُ عَشْرُ أَمْثَالِهَا… ﻫﺮ ﻛﺲ ﻛﺎﺭ ﻧﻴﻜﻰ ﺑﻴﺎﻭﺭﺩ ﺩﻩ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺁﻥ ﭘﺎﺩﺍﺵ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺩﺍﺷﺖ.(انعام 160) در آستانه فرا رسیدن سال نو ، صندوق خیریه مهر جوانان فداغ در اقدامی تحسین برانگیز با واگذاری و توزیع بن های مواد غذایی، دست بیش از شصت خانواده نیازمند و مستمند فداغی را گرفت.

مشاهده بیشتر »

صندوق خیریه مهر جوانان فداغ ، نوید بخش بهاری دیگر

صندوق خیریه (مهر جوانان) فداغ با یاری خدا و با امید به عنایت حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و با هدف نهادینه سازی فرهنگ دینی ـ انسانی خیریه و اشاعه این فرهنگ، به همت جوانان فداغی در سال 1390 تأسیس شده است.

مشاهده بیشتر »

درخشش خبرنگار فداغی در جشنواره رسانه ، نظم و امنیت عمومی

حسین فریدونی خبرنگار فداغی و صاحب امتیاز نشریه صدف هرمزگان در نخستین جشنواره رسانه، نظم و امنیت عمومی که از سوی نیروی انتظامی با همکاری اداره کل ارشاد و خانه مطبوعات هرمزگان برگزار شد مقام دوم در بخش یادداشت را کسب کرد.

مشاهده بیشتر »

نقش پررنگ شورای ورزشی در برگزاری جام فوتسال “فداغ آنلاین” ویژه نوروز

در راستای برگزاری جام فوتسال “فداغ آنلاین” ویژه نوروز ۱۳۹۴ ، مسئولین برگزاری جام قصد دارند تا با حضور گسترده و همه جانبه شورای ورزشی ، برنامه ها و اهداف خود را به صورت راهبردی پیش برده و جامی معتبر و بهتر از هر دوره برگزار نمایند.

مشاهده بیشتر »

سه کشته در تصادف پژو با پراید در محور فداغ – بیرم

عصر روز دوشنبه، بیست‌وهفتم بهمن ماه، حسین راشدی، به همراه سه پسر خود با پژو پارس در محور فداغ – بیرم در حال حرکت بود که در فاصله چند کیلومتری از روستای محمدزینا با خودروی پراید به رانندگی مصطفی نوروزی از شهروندان روستای خلیلی به صورت شاخ به شاخ برخورد می‌کند.

مشاهده بیشتر »

قایق سواری در سدّ فداغ

با توجه به آبگیری و تجدید حیات سدّ فداغ ، یک جوان فداغی با ابتکاری شگرف ، وسیله ای را برای سدگردی و سرگرمی – تفریحی مسافران و گردشگران بومی و غیر بومی ساخت.

مشاهده بیشتر »

برگزاری اولین دوره اردوی آمادگی منتخبین ژیمناستیک هنری پسران با حضور فداغی ملی پوش

امیر منصوری که این روزها بیشتر نامش به گوشمان می خورد ، چندسالی است برای کشور ، استان هرمزگان و مردم زادگاهش فداغ افتخار آفرین بوده و هست. از کودکی پا به عرصه ورزش نهاد و از همان ابتدا با استعدادهای سرشارش جایگاهی در قلب ژیمناستیک برای خود باز کرد که امروزه نیز بازتاب تلاش هایش را پس از حضور ...

مشاهده بیشتر »

برای اولین بار : کشت کلزا در فداغ

در سال زراعی 94-93 به منظور افزایش ضریب خود اتکائی در تولید روغن در کشور  و انتقال دانش فنی و تکنولوژی روز دنیا ، کشت کلزا برای اولین بار به واسطه ی کشاورز مستعد و آینده نگر فداغی به صورت مکانیزه و زیر نظر جهاد کشاورزی با دستگاه های نوین در فداغ کشت شد.

مشاهده بیشتر »