صفحه اصلی » محمد زینا

محمد زینا

یاد باد آن لاله های آسمانی، یاد باد

بزرگ ترین همایش گرامی داشت یاد و خاطره هفت شهید گلگون کفن دهستان های فداغ و خلیلی با حضور بیش از هزار و پانصد نفر از مردم همیشه در صحنه، شهیدپرور و ولایتمدار منطقه، در محل گلزار سراسر نور شهدای فداغ برگزار شد.

مشاهده بیشتر »

کلنگ ساخت یک مدرسه خیّرساز در محمدزینا به زمین زده شد

با توجه به فرسوده بودن ساختمان مدرسه دبستان پیام نور محمدزینا و محروم بودن این روستا از یک واحد آموزشی نو ساز ، کلنگ ساخت یک مدرسه شش کلاسه با اعتبار بیش از سه میلیارد ریال توسط خیّر گراشی با حضور مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس استان فارس ، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان و محلی در روستای محمدزینا ...

مشاهده بیشتر »

سه کشته در تصادف پژو با پراید در محور فداغ – بیرم

عصر روز دوشنبه، بیست‌وهفتم بهمن ماه، حسین راشدی، به همراه سه پسر خود با پژو پارس در محور فداغ – بیرم در حال حرکت بود که در فاصله چند کیلومتری از روستای محمدزینا با خودروی پراید به رانندگی مصطفی نوروزی از شهروندان روستای خلیلی به صورت شاخ به شاخ برخورد می‌کند.

مشاهده بیشتر »

جشن دهه فجر در محمد زینا

عصر دیروز ، ساعت 15 ، اهالی روستای محمد زینا ، همزمان با سراسر کشور میهن اسلامی مان به مناسبت ایام الله دهه پر فروغ فجر و پیروزی انقلاب ، جشن باشکوهی را در مدرسه دبستان پیام نور این روستا برگزار کردند.

مشاهده بیشتر »

تلاش دانش آموزان فوتسالیست محمدزینا برای صدر نشینی

در ادامه بازی های گروهی جام فجر لب اشکن ، امروز تیم فوتسال دبستان پیام نور روستای محمدزینا بایک بازی حساب شده ، تیم مدعی دبستان فرزانه لب اشکن را با نتیجه ی 4 بر 1 شکست داد تا این تیم با اولین بازی پر گل خود در مقابل حریف ، برای رقیب سرسختش یعنی تیم قدرتمند خلیلی خط و ...

مشاهده بیشتر »

زنگ انقلاب در مدارس فداغ نواخته شد

امروز دوازدهم بهمن ماه در ساعت 9 و 33 دقیقه صبح، همزمان با لحظه تاریخی ورود بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی در سال 57 و آغاز دهه مبارک و پر فروغ فجر ، زنگ انقلاب در مدارس دخترانه و پسرانه نواخته شد.

مشاهده بیشتر »

دیدار جعفرپور و فرودی با مردم روستای محمدزینا

به منظور بررسی مسائل و مشکلات و پیگیری مطالبات مردم روستای محمدزینا ، جعفرپور نماینده مردم شهرستان های لار ، گراش و خنج در مجلس شورای اسلامی ، فرودی فرماندار و مسئولین دستگاه های اجرایی گراش با مردم این روستا دیدار و به بررسی کمبودها و خواسته های آنان پرداختند.

مشاهده بیشتر »

آداب و رسوم های رایج در روستای محمد زینا – قسمت دوم

آداب و رسوم مردم روستای محمد زینا ( محمد زینال ) در مقایسه با زمان های قدیم با کنونی چندان تغییری نکرده است. برگزاری مراسم عروسی در قدیم ، هفت روز و هفت شب تداوم داشته ولی حال این مراسم از هفت روز و هفت شب به دو روز خلاصه می شود. شب اول عروسی به شب حنابندان و شب ...

مشاهده بیشتر »