صفحه اصلی » خبرهای روز فداغ » رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گراش برای بررسی مشکلات مددجویان به فداغ آمد

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گراش برای بررسی مشکلات مددجویان به فداغ آمد

نشست بیش از شصت مددجو تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) جهت بررسی مشکلات با ریاست این نهاد در حسینیه وحدت فداغ برگزار شد.

فداغ آنلاین سایت خبری و مردمی فداغ : این نشست به منظور بررسی مشکلات مددجویان تحت پوشش کمیته امداد به مدت یک ساعت با حضور رستم پور رئیس کمیته امداد ، دكتر زينل پور کارشناس و مسئول امور اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) گراش ، برگزار شد.
رستم پور و  زینل پور هر دو ضمن خوش آمد گویی به حضور مددجویان تحت پوشش کمیته امداد به ایراد سخن پرداختند.
زینل پور بر مسئله اشتغال و آموزش مددجویان در کلاس های توجیهی تأکید کرد و گفت : آموزش مسئله مهمی است که متأسفانه علاقه مددجویان و فرزندان خانواده های تحت پوشش کمیته نسبت به این امر به سطح پائنی رسیده است.
او گفت : در صدد این هستیم تا آموزش های لازم را برای مددجویان در فداغ برگزار کنیم امّا مشکل اساسی نبود یک مکان مناسب و مربی می باشد.
در هفته گذشته قرار شد یک کلاس برای آموزش خیاطی مختص مددجویان روستاهای فداغ و خلیلی در فداغ برگزار شود و طبق تماس های مکرر و هماهنگی با شورای اسلامی و فرمانداری ، از سوی آنان هیچگونه ابراز همکاری نشد.
زینل پور در رابطه با بیمه تأمین اجتماعی تصریح کرد : فرزندان خانواده های تحت پوشش کمیته که مشغول به کار هستند می توانند جهت اطلاع بیشتر از شرایط این طرح با کمیته امداد در تماس باشند. البته این طرح شامل افرادی است که در شرکت های خصوصی بیمه تأمین اجتماعی و بازنشستگی نیستند.
سخن پایانی خود را به مبحث استاد شاگردی اختصاص داد و گفت : فرزندان خانواده های مددجو که در کنار تحصیل ؛ در مغازه ها مشغول به کار هستند و در تلاش یادگیری این حرفه و فن اند ، از طریق فنی حرفه ای و بیمه تأمین اجتماعی هزینه ای را جهت ایاب و ذهاب به آن فرزند مددجو که مشغول به کار است تعلق خواهد گرفت.
رستم پور به ایراد سخن پرداخت و گفت : کمیته امداد امام خمینی (ره) از بدو انقلاب برای حمایت از خانواده های نیازمند و مستضعف شکل گرفت. طبق فرمایشات امام ؛ باید بدون منّت به آنان کمک کرد و توجهی خاص داشت.
او مهمترین بحثی که در تغییر و تحولات مورد نظر است را توانمند سازی خانواده ها دانست و گفت : توانمند سازی خانواده ها یک مقوله گسترده است.
رستم پور داشتن انگیزه و تصمیم را یکی از ضروری ترین مباحث طرح توانمند سازی خانواده ها دانست و افزود : افراد در حدّ توان باید مشغول به کار شوند و حدودی از هزینه زندگی خود را تأمین کنند. در این طرح و زمینه علاوه برای جوانان ، برای یک فرد پیر و فرتوت نیز برنامه تعریف شده است که آن را تحت عنوان کار انگیزی می شناسیم.
این طرح به گونه ای است که فرد پیر و سالخورده بالفرض مثال با گرفتن وام به مبلغ یک میلیون تومان به نگهداری و پرورش گوسفند یا مرغ و همچنین به بافندگی و طرح های دیگر که بازار کار داشته باشد ؛ مشغول شود.
او گفت : چند سالی است که دولت اعتباراتی را به شکل قرض الحسنه و با بهره ی 4 درصد در اختیار مددجویان قرار داده است و مجموع این اعتبارات در سال 90 – 91 و 92 بیش از پنج میلیارد تومان اعتبار تنها جهت اشتغال اختصاص داده شده است.
رستم پور از مردم خواست تا استقبال مردمی جهت گرفتن وام های اشتغال و خودکفایی افزایش یابد.
این نشست با بررسی مشکلات برخی از مددجویان و همچنین با اهدای جوایز به سه خانواده مددجو ، به پایان رسید.

 

بررسی مشکلات مددجویان تحت پوشش کمیته با حضور رستم پور رییس کمیته امداد گراش و زینل پور در فداغ (16) فدددداغ (2) بررسی مشکلات مددجویان تحت پوشش کمیته با حضور رستم پور رییس کمیته امداد گراش و زینل پور در فداغ (14) بررسی مشکلات مددجویان تحت پوشش کمیته با حضور رستم پور رییس کمیته امداد گراش و زینل پور در فداغ (2) بررسی مشکلات مددجویان تحت پوشش کمیته با حضور رستم پور رییس کمیته امداد گراش و زینل پور در فداغ (3) بررسی مشکلات مددجویان تحت پوشش کمیته با حضور رستم پور رییس کمیته امداد گراش و زینل پور در فداغ (1) بررسی مشکلات مددجویان تحت پوشش کمیته با حضور رستم پور رییس کمیته امداد گراش و زینل پور در فداغ (15) فدددداغ (1) بررسی مشکلات مددجویان تحت پوشش کمیته با حضور رستم پور رییس کمیته امداد گراش و زینل پور در فداغ (13) بررسی مشکلات مددجویان تحت پوشش کمیته با حضور رستم پور رییس کمیته امداد گراش و زینل پور در فداغ (10) بررسی مشکلات مددجویان تحت پوشش کمیته با حضور رستم پور رییس کمیته امداد گراش و زینل پور در فداغ (11) بررسی مشکلات مددجویان تحت پوشش کمیته با حضور رستم پور رییس کمیته امداد گراش و زینل پور در فداغ (8) بررسی مشکلات مددجویان تحت پوشش کمیته با حضور رستم پور رییس کمیته امداد گراش و زینل پور در فداغ (7) بررسی مشکلات مددجویان تحت پوشش کمیته با حضور رستم پور رییس کمیته امداد گراش و زینل پور در فداغ (9) بررسی مشکلات مددجویان تحت پوشش کمیته با حضور رستم پور رییس کمیته امداد گراش و زینل پور در فداغ (4) بررسی مشکلات مددجویان تحت پوشش کمیته با حضور رستم پور رییس کمیته امداد گراش و زینل پور در فداغ (5) بررسی مشکلات مددجویان تحت پوشش کمیته با حضور رستم پور رییس کمیته امداد گراش و زینل پور در فداغ (6)

این مطالب را نیز ببینید!

تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ

مراسم تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ فردا برگزار می ...

۲ دیدگاه‌ها

 1. با سلام
  ضمن تشکر از فعالیت شما و انعکاس خبرهای فداغ. چندین سوال در خصوص قنات و فاریاب حسن آباد از مهندس نعمت الله خرم رییس شورای بخش مرکزی دارم و تقاضامندم که برای سوالاتم پاسخ مستند و مطلوب ارایه دهند. این را حتما خدمت ایشان ارسال فرمایید
  سوال اول : قنات و فاریاب حسن آباد مربوط به فداغ است یا دیده بان ؟
  سوال دوم : شما که زحمت احیای این قنات و همچنین به عنوان مسوول و پیگیرنده قنات و فاریاب حسن آباد هستید هزینه لوله گذاری و کانال کشی و سایر مخارج بر عهده چه کسی است ؟ دولت یا جهاد کشاورزی یا با هزینه شخصی خودتان ؟
  سوال سوم :این هزینه ها که از ابتدا تا حالا صرف این کار شده آیا مردم هم باید در قبال بعضی چیزها این هزینه ها را نیز پرداخت نمایند یا خیر ؟
  سوال چهارم : آیا در توزیع آب پس از لوله کشی 12 اینچ یا 10 اینچ آب به چه صورت به مردم واگذار می شود ؟ و شما خود شخصا می توانید به مردم واگذار کنید یا باید به جهاد یا ادارات دیگر مراجعه کرد ؟
  سوال پنجم : آیا مردم در این فاریاب و قنات سهمی هم دارند ؟ اگر دارند چه مقدار سهیم هستند ؟
  سوال ششم : آیا دارندگان زمینهای خرید بامدادی می توانند از این آب استفاده کنند یا همه ی مردم قابل استفاده از این آب هستند ؟
  سوال هفتم : آیا ممکن است بفرمایید که تاکنون چقدر برای این کار هزینه شده و چقدر هزینه برای سهمیه مردم تعلق گرفته یا می گیرد ؟
  سوال هشتم : آیا برادران و ساکنین دهستان خلیلی و روستاهای حسین آباد و لب اشکن هم می توانند از آب این فاریاب استفاده کنند ؟ و هزینه مصرفی لوله و کانال و مخارج دیگر هم به عهده این روستاها می باشد یا خیر ؟
  سوال نهم : آیا مردم فداغ در این پروژه سهیم و یا شریک هستند و یا فقط مختص به فرد یا افراد خاصی می باشد ؟
  سوال دهم : آیا زمین داران و مالکان متصرفی زمین باید حتما خودشان از آب قنات و فاریاب استفاده کنند یا می توانند زمین خود را به عنوان اجاره به شخص دیگری برای فعالیت های کشاورزی واگذار نمایند ؟
  و سوال پایانی : آیا شما حاضرید که در این مورد پاسخگو باشید یا اگر صلاح بدانید حضوری موضوع را برای مردم روشن فرمایید.
  از اینکه مزاحم وقت شما شدیم و مزاحمت ایجاد کردیم ببخشید.

  • با سلام خدمت شما

   سوالات و گفته های حضرتعالی را خدمت آقای خرم ارسال و ارائه نمودیم.

   او گفت پس از اتمام این پروژه ؛ در حضور مردم ، معتمدین و مسئولین و متولیان به تمامی سوالات بصورت مستند پاسخگو خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.