صفحه اصلی » پیام های همشهریان » طومارهای تفرقه دوباره به راه افتاد

طومارهای تفرقه دوباره به راه افتاد

باخبر شدیم تعداد معدودی ازاهالی روستا که شاید تعدادشان به اندازه انگشتان دست هم نرسد،بر سرآن هستند تا شکایتی علیه شوراهای سابق فداغ یعنی شورای دوره اول تاسوم تتظیم نمایند وطوماری تهیه کنند و بافریب اذهان عمومی عده ای را با خود هم داستان نموده و اقدامات شوراهای سابق را زیر سوال ببرند وبه عبارتی به دنبال حاشیه و ایجاد جنجال و تشتت و قیل و قال بیهوده میگردند.

حسابرسی به انجام هر کاری حق هر فرد است و نمی توان این حق را از شهروندان گرفت و آن هم دیگر زمانی که سخن از پیشرفت و آبادانی باشد. البته به گونه ای دیگر می توان از گزارش عملکرد شوراها و دهیاران آگاه شد.

بهتر است بدانیم که با نوشتن طومار بر علیه شوراها و مسئولین محلی و چرخاندن آن در بین افراد جهت جمع آوری امضا آن هم بدون داشتن سند و مدرک کار بسی ناپسند است. آیا افرادی که خواستار حسابرسی از شوراها و دهیاران سابق هستند بهتر نبود به جای طومار نوشتن و ایجاد جنجالی و تفرقه  و نا آرامی در بین اهالی روستا ؛ با منتخبین مردم در شورای اسلامی گذشته و فعلی و همچنین  در حضور اکثریت مردم جهت شفاف سازی مطلوب تر این مسائل تشکیل جلسه دهند تا شک و شبهه ها بر طرف گردد ؟

درصورتی که اقدامات وفعالیت های صورت گرفته توسط شوراهای سابق برکسی پوشیده نیست.اما این به نظر می رسد این افراد تابحال در خواب بوده اند یا به کلی از اوضاع فداغ به دور بوده اند و الان میخواهند باطرح شکایت وامضاء گرفتن ازعده ای ساده لوح و فریب افکارعمومی، نقش دایه مهربان تر از مادر را بازی کنند و از این طریق آبی بر آتش خشم و کینه های شخصی خود بریزند و این موضوع برهیچ شخص عاقلی پوشیده نیست.وغافل از آنند که افرادی که درشوراهای سابق فعالیت داشته اند نمایندگان مردم بوده اند ومورداعتماد و امین مردم بوده اند و حتی بعضی از این افراد بیش ازیک دوره توسط مردم انتخاب شده اندکه این نشان از رضایت و اعتمادمردم به آنان است، بعلاوه بعنوان مثال دهیاری که توسط شورای دوره سوم انتخاب شدمورد تقدیر و تشکر مسئولین استان نیز قرارگرفت که این خود دلیلی برمثبت و فعال بودن دهیار و ازطرف دیگر دلیل موجهی برحسن انتخاب اعضای شورامی باشد.

لازم است اندکی واقع بین باشیم و از مرکب جهل و غفلت پیاده شویم و نیک بنگریم، آن وقت متوجه می شویم که شوراها بدون هیچ درآمدی و تنها از سر دلسوزی و خدمت به مردم از وقت و کار و زندگی خویش زده اند تا بتوانند گره ازمشکلات مردم بازکنند و جهت ترقی روستاتلاش کنند.

افرادی که بعنوان نمایندگان مردم انتخاب شده اند همگی افرادی سالم و صالح ازنظرعموم مردم بوده وچهره مثبت و نیکی دربین مردم دارند، همچنین شورا درمقابل تمام وجوه و درآمدهایی که داشته اند دفترمالی و حساب و کتاب دارند که گویای همه چیزاست و چنانچه لازم باشد برای مردم توضیح خواهند داد که درآمدهای حاصله درچه راهی صرف شده است.واین افرادی که جدیدا کاسه داغتر از آش شده اند نباید بی دلیل و مدرک تهمت بزنند و سوال اینجاست که چرا تازه به این فکر افتاده اند و تابحال اقدام نکرده اند و چرادر زمان قبل از انتخابات عنوان نکرده اند و دلیل و مدرک ارائه نداده اند تامردم افراد خائن را بشناسند و به آنان رای ندهند؟؟؟!!!وچرااگر افرادی خیانت کرده اند صلاحیت آنان توسط مراجع ذیصلاح برای بار دوم تاییدشده؟؟؟وچرابزرگان و معتمدین محل تابحال اقدام نکرده اند؟وچرا جلسه ای باحضور بزرگان محل درطول فعالیت شوراهای سابق گرفته نشده تاخلاف آنان را گوشزد کنند و یا به مراجع قانونی مراجعه کنند؟وهزاران چرا و دلیل بر بی پایه و اساس بودن ادعای این عده انگشت شمار…البته لازم به ذکراست بعضی از افرادی که عضو شورا یا دهیاری بوده اند درحال حاضر نیز مشغول فعالیت اند و افرادی هم که درحال حاضر عضونیستند هرکدام دارای فامیل وطایفه هستندکه اتهام به آنان به نوعی خدشه دارکردن آبروی فامیل وطایفه آنان نیزهست. پس بهتراست این افرادقبل ازهرگونه اقدام سخیف و اتهامات واهی و برچسب خیانت زدن به دیگران به فکر اصلاح خودشان باشند و موجب تفرقه وایجاد دو دستگی نشوند و به جای اینکه وقت خود را صرف ایرادهای بی موردکنند،به فکرایجاد آبادانی و رونق محل باشند و یا حداقل اگرسنگی ازسرراه برنمیدارند،حداقل سنگ اندازی نکنند و بدانندکه روزی در پیشگاه حی داور بایدپاسخگو باشند. وبدانندکه اینگونه حوادث صرفاً باعث ضربه زدن به محل و تخریب وجه فداغ خواهدشد و سودی در پی نخواهد داشت جز اختلاف و دو دستگی و عقب ماندگی و بازگشت به دوره جاهلیت و عصبیت،پس بدانندکه پیشرفت درسایه تنها اتحاد میسراست،که خداوند متعال میفرماید《واعتصموا بحبل الله جمیعا ولاتفرقوا》.

 

کافی است سری بچرخانیم در کوچه ها  و محدوده فداغ ، درهرگوشه ای آثار فعالیت و تلاش شورا و دهیاری سابق رابه عینه خواهیم دید و البته در فرصتی دیگر لیست اقدامات صورت گرفته توسط شورا و دهیاری سابق جهت اطلاع بیشتر و رفع شبهه منتشر خواهد شد.

این مطالب را نیز ببینید!

تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ

مراسم تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ فردا برگزار می ...

۶۷ دیدگاه‌ها

 1. برخی افراد ب دنبال منافع شخصی هستند و بجای آبادی محل ب دنبال تفرقه و آبروریزی افراد هستند و تا ب امروز اندک کار خیری هم انجام نداده اند و ب دلیل کینه های شخصی اهداف خاصی را دنبال میکنند
  ای کاش بجای این همه بدنام کردن خود و دیگران در فکر جوانان و ابادی فداغ بودند
  همه ی منطقه در حال پیشرفت هستند و مردم فداغ ب دنبال کینه های فامیلی و تلافی کردن آن…
  چند سال دیگر با این طرز فکر افراد ب اصطلاح بزرگ محل ،، فداغ از روستاهای اطرافش نیز عقب تر میماند و همچنان من و تو غرق درنفرت و کینه و عقب ماندگی

 2. مگه نمیگی شورای سابق دفتر حساب و کتاب داره بذارید شکایت کنن تا شورا مدارک خودش رو ارائه کنه شما هم الکی از شورای سابق طرفداری نکنید اگه کارشون محکمه نباید از چیزی بترسن

 3. یک سوال خیلی ساده: چرا اینهمه ترس؟
  آنرا که حساب پاک است از محاسبه چه باک است؟

  • بحث ترس و اینا نیست.بحث اینه که ابروی فداغ خدشه دار میشه.شماها که تو خونه نشستین و فقط انتقاد میکنین و یا پیشنهاد میدین نمیفهمین این قضایا ینی چی

 4. انسان از حساب وکتاب پس دادن نباید بترسد اگر ریگی در کفش نداشته باشد

 5. حامی شورای چهارم

  سلام خدمت همگی
  نیاز به این شلوغ بازی ها نیست که توو فداغ به راه انداختن. دوستان عزیز اعضای شورای اول تا سوم و دهیاران بنظر نمیرسه منکر حساب پس دادن باشن و یا حتی جهت این کار ترس و واهمه ای داشته باشند و به گفته بعضی ها شاید ریگی توی کفششون باشه که ان شاالله نیست و بنظر نمیرسه که باشه. ( مثل گذشته که عده ای از شورای دوره سوم به همین منظور شکایت کردند و شاکیان بی مدرک و سند بر پایه تخیلات حرف های اندک مردم جز شرمندگی و تحقیر شخصیت خودشون در بین مردم چیزی نداشتند ) .ولی شوراها و دهیاران حسابش رو برای کسی پس میده که کمکی هم برای آبادی و پیشرفت فداغ کرده باشه نه مثل آقایان X که همش بیشترشون دنبال منافع شخصی خودشون و تلافی کردن کینه های قدیم است که داره تازش می کنه. باید واقع بین باشیم و اینقدر بدون سند و مدرک به کسی به خصوص خادمین مردم در شورای اسلامی فداغ توهین نکنیم و تهمت نزنیم. باید به یاد داشته باشیم که روزی اون دنیا باید خودمون هم حساب پس بدیم. پس بی پایه و اساس حرف نزنید. من نه طرف شورا میگیرم و نه مردم فقط آبادی فداغ.
  بنظرم این معدود افراد می تونستن بجای طومار نوشتن و تخریب جو فداغ و بر هم زدن آرامش مردم و اطلاع از حساب و کتاب شورا همگی در یک مکان جمع شوند و حساب ها برای کسانی که لیاقت شنیدن و دیدنش رو دارن پس بدن. هر چند عملکرد چندین دوره شورا بصورت چاپ شده در بین اهالی توزیع شده ولی باز هم عده ای از مردم دوست ندارند فداغ در کمال آرامش به سر ببرد و همیشه به فکر اینن تا جو رو مثل خودشون خراب کنند.
  بنظر همه شورا باید برای کسانی حساب پس بده که کمکی هم در راه آبادانی فداغ کرده باشند نه اینایی که رفتن و طومار نوشتن و حتی خداشاهده یک قرون هم پول ندادند و الان کاسه داغ تر از آش شده اند و در ضمن دوسه تا امضا از طرف ریش سفیدان و معتمدین محلی هم بهشون جمع نشده ( البته بغیر از چندتا امضا خود گروهک کینه ای و تفرقه ای فداغ )
  پایه و اساس این ناعادلانه گویی ها و ایجاد تفرقه و بر هم زدن آرامش و تخریب جو حاکم بر فداغ توسط افرادی است که تازه به دوران رسیده اند و فکر می کنند هر کاری دلشون میخواد می تونن انجام بدن. اگه نمیفهمدین الان بفهمین که ما یه چیزی به نام قانون داریم. آبادانی و پیشرفت فداغ هم در دوره های قبل قانونی بوده و در دوره فعلی نیز قانونی تر خواهد بود.
  به خدا سوگند اگر این افراد دست از شورش و فکر زمان جاهلیت بر ندارند فداغ را به اغتشاش خواهند کشید و جنگ فداغی ها نیز به زودی شروع خواهد شد. بدانید که با وجود این افراد پیشرفت فداغ را باید در خواب ببینیم.

 6. با سلام ضمن عرض خسته نباشید لازم به ذکر است که اعضای شورای قبل که بدون هیچ چشم داشتی برای خدمت و آبادانی این روستا تلاش قابل ملاحظه ای انجام داده اند متاسفانه برخی از افراد به دنبال سو استفاده و منفعت شخصی خود و یا حتی کینه ای دیرینه که با شورای قبلی داشته اند سعی در اغتشاش و بدنام کردن اعضای آن شورا را دارند.باید به اطلاع این افراد برسانیم که به جای این همه آشوب و اغتشاش به دنبال آبادانی روستا باشند تا از روستاها و بخش های مجاور عقب نماند.به دنبال روزهای بهنر…

 7. سلام می خواستم بگم که اینها دنبال امضا طومار هستن . در لیست هایی که کمک مردمی به فداع منتشر شده بود نامی از اینا نبود و دیگر هم نخواهد بود

 8. اقا رضا ب نظرم شما هم زیاد تند رفتی بزار بررسی بشه مردم هم حق دارن .چرا واسه اینکه کار مردم و راه بندازن بطور مثال یه مهر کردن ورعایت حریم کوچه ویا … تبعیض باشه .انشالا که دیگه عدالت رعایت بشه گذشته ها گذشته باید همه چی رو بخدا سپرد .

 9. اینجانب یک سوال از مسولین و اطرافیان شورای قبلی که از بستگان مدیر این سایت می باشد دارم و اینکه چرا در مقابل خواست عده زیادی از مردم فداغ جهت حسابرسی شورای قبلی که از مردم امضا جمع می شود ایستادگی می کنند؟ آیا حساب پس دادن مسولین پس از خدمت آنها حق مردم نیست که بدانند شورا چه در آمدهایی داشته و چقدر هزینه شده؟ آنرا که حساب پاک است از محاسبه چه باک است.
  این درخواست حسابرسی فقط مختص شورای قبل نیست و این شورا هم باید بداند که در پایان کار حساب و کتاب در کار است و جلوی کارهای غیر قانونی گرفته خواهد شد.

 10. سلام
  در تمام دوران ها اینطوری بوده؛درسال1360رئیس جمهور(بنی صدر)عزل شد.پس دیگه نیازی نیست که بگیم قیل و قال کردن و….
  مسلم و مبرهنه که هر کسی برای انجام کاری نیاز به حامی و پشتیبان دارهبه قول دوستمون” کسی که پاک است از حساب و کتاب چه باک است”
  به کجا نگاه کنیم به ببینیم شورادر دوره های قبل چه کار کردند؟؟؟طرح هادی را اجرا کردند؟؟؟پیگیری اسناد مالکیت مالکین اراضی زراعی شدند؟؟؟بابت اراضی که جز مستثنیات بوده پول گرفتند و مشخص کردند چه شد؟؟؟پیگری واگذاری شهرکی شدند که هیچ کس طرح آن را تائید کرده است؟؟؟
  درمورد شورای فعلی هم اینطوریه
  چیکار کردند؟؟؟به جز اینکه مقداری از کوچه ها را آن هم با پول خود ساکنین و مالکین آسفالت کردند؟؟؟
  یه ساختمان دارن درست می کنن اونم با پول خیر.چندبارپیگیری شهرک واگذاری شده در شورای قبلی شدن؟؟؟
  از الان به کسی که این شکوائیه رو طرح کرده می گم مواظب باش مردم ما از مردم کوفه کمتر نیستند

 11. باسلام
  اول ازهمه باید مشخص بشود ک اعضا و گرداننده این طومار چه نیتی دارند و ایا این افراد از انسانهای پاک و مخلص فداغ می باشد یا ب دلیل کینه و غرض شخصی نصبتب ب شورای قبل میباشد
  والله این افراد نیت شوم دارند و قصد خراب کاری دارند هرچند چهره ابن افراد برای اهالی فداغ شناخته شده هستن و یه نو ع بیماری مزمن دارند الان بهترین کارممکن برای بخش شدن فداغ وحدت وهمدلی میباشد بین ریش سفیدان و اعضای شورای جدید و قدیم تا کاری کنن ک مشکلات کم شود نه کاربه جاهای باریک که دودش ب چشم اهالی فداغ میرود ما ازتمام روستاهای اطراف عقب ترهستبم ب همین دلیل که ازپشت خنجر میزنن همچین افرادی ک قصد تفرقه دارن انشالا مردم فداغ هوشیار باشن گول همچنین افرادی را نخورند

 12. روز های روشن خداحافظ سرزمین من خداحافظ

 13. سلام به همگی.شما که میگید شورا کار کرده و دزدی نکرده و زمین بالا نکشیده حالا کاری نداریم دارایی های قبل و بعد از شورا شدنشون زمین تا آسمون فرق می کنه یا یارو همش تف میکرده و حرف زدن بلد نیست الان هشتا زمین تو شهرک داره بالاخره کاری به اوناش نداریم شاید از جای دیگه در آمد داشتن !!!!!!!!!! به هر حال شورا که حسابش پاکه بیاد نشون مردم بده تا انقد حرف واسشون در نیارن . جا داره چند تا ضرب المثل و آیه براتون بگم
  تا نباشد چیزیکی مردم نگویند چیزها…
  همیشه ماه پشت ابر نمیمونه….
  ومکرو و مکرالله ولله خیر الماکرین…

 14. با سلام. شما میگید اسم اشخاص که طومار نوشتن در لیست خیرین نبوده باید بگم که خیلی ها هستن که مخفیانه کمک میکنن و نمیخوان مث کسای دیگه ریا بشه و اسمشونو به خواسته خودشون ننوشتن شما هم که کمک کردی دوست داشتی اسمت بنویسن حتما چون خیلی رو اسم تاکید داری؟؟؟؟

  • در جواب کسی که میگوید این افراد ریا کار نیستن و دوست ندارند اسمشان در صف خیرین باشد چند سوال برای بنده پیش آمده 1:آیا آقای ؟ کار مفیدی برای آبادی روستا انجام داده؟ آیا ؟ که الان شورای قبل را محکوم کرده جز اینکه …….؟ بیایید کمی نیک بنگریم و انقدر بازیچه دست افراد خاصی نباشیم به والله برخی از مردم فداغ مانند اهل کوفه هستند.متاسفانه ما با این رای دادنمون دوباره گزیده شدیم البته رای مردم قابل احترام است.با تشکر

 15. اتفاقا من از شكايت ها خوشحالم،چون كاملا ب نفع شورا قبل و دوره هاي قبل ميباشد،مردم هم از كارهاي انجام شده باخبر ميشوند،هم افراد رنگارنگ و حسود را بيشتر ميشناسند،هركس امضا كند خود را ضعيف شمرده.

  • علی اقا بچه ها از اینکه تو خوشحالی خوشحالند چقدر عاقلی تو .احسنت .چقد بعضیا نسبت به شورا ارادت دارن .ولی کارت زود راه انداختنا بگو خبری نیست بین بچه های سایت میمونه

 16. منظور از اهل کوفه بودن این است که ما در سالهای قبل کلاهبرداری ک آقای ؟ انجام داد را فراموش کردیم.ما به این چیزها کاری نداریم حرف ما این است که آقایانی باید کسی را محکوم کنند که کاری برای این روستا انجام داده اند نه کسانی چون ؟ که هیچ کاری جز تفرقه بین مردم انجام نداده اند مطمعنا نیت ایشان از امضای این طومار تفرقه تازه بین مردم فداغ است.من از کسانی هستم که با ایشان رابطه نزدیک دارم و کاملا ایشان و آقای ؟ را میشناسم.همینجا هم میگویم آقایان ؟؟ دست از این کار بردارید.

 17. یه جوون کبلسنی .گله از رییس سایت :چرا واسه معرفی طایفه ها اسمی از طایفه کبلسنی نیاوردی.

  • سلام بر شما جوان برومند و زرنگ

   از آغاز فعالیتمون در معرفی طوایف فداغ که اولین معرفی را از 18 اسفند 90 آغاز کردیم ، به جرأت می تونم بگم که اولین طایفه ای که در سایت به آن پرداخته و معرفی شد ، طایفه کربلایی حسنی ها ( به قول خودتون کبلسنی ) بود. دیگه جای گله ای باقی نمی ماند. زمانی که توجه و دقت کافی نباشد گله ها نیز شروع می شود.
   لازم است کمی در سایت یا گوگل جستجو کنید تا به مطالب موردنظر خود دست یابید.

   این هم لینک معرفی طایفه شما : http://fedagh.ir/archives/364

 18. جواب مصلحت روستا

  مصلحت روستا شما چرا انقدر ناراحتی؟ حتما از برادرای شورای قبلی هستی. میترسی؟ اصلا نترس خداوند با صالحان است . شما که انقد میگی ا خ کاری نکرده از کجا میدونی؟ شما خودت چیکار کزدی؟ مرد باش برو تو روش بهش بگو اگه جرات کردی. میدونم میترسی ازش . خداوند انسانهای ترسو را دوست ندارد

 19. با درود … من به سهم خودم از زحمات و کو ششهای شورا های سابق سپاسگذارم .
  ولی قبلا شا یعاتی بود بر اینکه مبلغی بیش از یکصد ملیون تومان به کسی خارج از شورا داده اند که در گذشته فداغ را بخش نماید که هیچ اتفا قی نیا فتاد و نشد اگر باز هم میگویم اگر این حر فها درست با شد عمل صحیحی انجام نگرفته و باید پول مردم بر گردد حتی اگر از جیب خو دشان با شد یعنی شورای سا بق

 20. به خدا قسم میخورم که اینها دنبال شلوغ کردن هستن تا مردم به هم بریزند وکارهای شخصی خودشان انجام دهند مردم خوابید تمام داشتها از دست خواهید داد دیگر چوب خانه هایتان مال خودتان است روی دوش بگذارید واز فداغ فرار کنید چون سابقه نشان داده از ما گفتن تا چهار سال دیگر که همه دست به سر میگریم واز کرده پشیمان میشویم که ان وقت دیگز کا ر از کار گذشته ا

 21. به نام خدا با عرض سلام خدمت مدیر سایت فداغ بنده به عنوان یک شهروند فداغی خواهشمندم مطالبی که باعث اختلاف می شود تأیید نکنید و از تمام همشهریان عزیز خواهشمندیم دنبال پیشرفت و آبادانی فداغ باشیم چون این نظرات و دیدگاه هایی که در سایت نوشته می شود هر روز تند تر و تند تر و اختلاف انگیز تر دیده می شود. ما می توانیم به جای این گونه نظرات و نوشته ها برای راهنمایی و هم کاری با شورای اسلامی و دهیاری آماده شویم. طومار دردی دوا نمی کند به روستا های اطراف نگاه کنید وقتی از آن عبور می کنیم آرزوی داشتن چنین چیزهایی را برای فداغ داریم اما…

  • با سلام .اقای تقی نژاد بزار بررسی بشه .به نظرم باید چند نفر که شاکی مستقیم هستند با اعضای شورای قبل برن شورا حل اختلاف اونجا بررسی بشه .در این صورت فقط به روستا لطمه وارد نمیشه

  • با عرض سلام جناب تقی نژاد
   بنده احترام زیادی برای شما قاءل هستم
   اما در جواب شما باید بگم ک بذارید این طومار ب مراجع بالاتر بره و قانون اعلام کنه ک شورای قبلی پاک بوده و عده ای از مردم بدانند دل ب چ کسانی بسته اند و افرادی ک منافع شخصی خودرا در اولویت قرار داده اند مشخص شوند

 22. خسرو سرو علی بی طرف

  مشکلی نیست بگو تا هر کاری دوست دارن بکنند
  با این کاراشون دیگه میگن فداغ باید بخش بشه هر چه زودتر. شماهایی که الان فداغ روستاست دارید با طومار بر علیه شوراها و دهیارها فداغ رو به هم می زنید و نمیخواید ارامش در فداغ باشه وای به حال روزی که فداغ بشه بخش و فک کنم طومار علیه بخشداران و ارگان های دولتی موجود در فداغ و حتی برادرتان و اقوامتان نیز خواهید نوشت. بابا جان دست از اینکاراتون بردارید. تا کی باید فداغ پیشرفت نکنه و در ارزوی پیشرفت دل سیاه بشیم . یعنی چی بخدا این کارای بچه بازی. همش تفرقه همش تفرقه همش بی متحدی و بی وحدتی … اخه تا کی .. شماهایی که ادعا می کنید که اگه فداغ بخش بشه همه چیز درست میشه و مردم متحد میشن باید بهشون بگم که فداغ اون موقع پخش میشه نه بخش. الان روستاییم دارین این کارا می کنید دیگه اگه بخش شد که واویلاست حتی علیه خانواده هاتون نیز طومار می نویسید. این طومار هیچ دردی رو دوا نمیکنه فقط ابروی خودتون رو در بین مردم از بین میبرید
  در ضمن من ب عنوان یه بی طرف میخوام بگم که بعد از شکایت از شورای اول تا سوم شکایت از شورای چهارم نیز خواهیم داشت طبق شواهد و تا همه مردم بیفتن به جون هم شاید همه همدیگرو از بین بردن و ابروی فداغ و فداغیان نیز از بین ببرند و شاهد خلوت شدن فداغ از شر این تفرقه افکنان که دنبال منافع شخصیشون هستن خلاص شویم

 23. خدمت همه همشهريهام عرض كنم كه طلا كه پاكه چه منتش به خاكه.به قول خودتون كه فرموديد طومار،اين طومار شكايت نيست،بلكه حسابرسي به درامدها و هزينه هاي شوراهاي سابق است و شما ابتدا برگه رو ببينيد بعد از محتواش باخبر بشيد بهتر خواهد بود.نه تنها اين حساب مربوط به شوراهاي سابق رو بلكه حسابرسي شوراي فعلي هم اگر مردم خواستن امضا خواهم كرد.همه چيز روشن باشه به نفع مردمه .مگه در مجلس يه وزير رو استيضاح ميكنند جرمه؟!با تشكر رضا نريماني

 24. چند کلمه جهت یاد اوری مینویسم ما فداغ از قدیم اختلاف فامیلی داشتیم نمیخوام نام ببرم فقط درگیرها اشاره میکنم قبل ار انقلاب بین دو فامیل در گیری به وجود اومد که بر سر قدرت دوری خانخانی که قدرت دست یک فامیل بود هر کاری سر مردم در اوردن بعد از انقلاب بر ای حسینیه دعوا شد که منجر به ساختن حسینیه وحدت شد در زمان شورای قبلی که گروی میخواستن زمینهای مردم بالا بکشن ریس شورا ان زمان مردم در جریان گد اشت بعد از ان باعث کینه شد که درما محرم در قبرستان شهدا در گیری بین دو فامیل که نصبتن فامیل بودند به وجودامدکه چاقوکشی و بزن بزن را افتاد که همش نمیشه گعت تا اینکه انتخابات شروع شد و شورای جدید به انتخاب مردم بر سر کار امد حدود یک سال میگذرد کارهای صورت گرفته ولی نه اندازه وعده که به مردم دادن نشد باز هم تقد یر وتشکز داریم واز شورای قبل که واقعا زحمت کشیدن تشکر وقدر دانی را داریم وحالا که چند نفری بلند شدن دنبال حساب کتاب اقای ا خ چند تا زمین کنار پاسگاه به فروش زساندی از ناقای ف خ شما که گفته بودی کل زمین فداغ مال ماست اقای م پ در فداغ چند زمین داشتی که خونه درست کردی والان چند تا زمین داری به نظر بنده باید روزی صد با بر قبر رحمت رزمجو وحاجی علی راستی رفت فاتحه خواند که در زمانی که قدرت فداغ در دست داشتن شبری برای خودشان نگرفتناطلاع که داریم فرزندانشان برای درست کردن خانه زمین از اینو اون خریدن دست برداری مال خیلی از شما با مدرک در جای عمومی افشا میکنیم تا کی ما از دست شماها باید عقب بمانیم اگر خیلی اط مردم نبودن شما که طومار دستتان اس تا الان همدیگر کشته بودین هر شلوغی ودرگیری در فداغ است شما در ان نقش دارید کمی به فکز بیاید به خاطر کینه شخصی که دارید ما را تو دردسر نیندازید که فداغ فداغ ده سال قبل نیسن تعدادی با سواد دران حضور دارند که جلو شما بیسوادها بگیرند … با تشکز

  • احسنت
   به نطر من که باید بشین و طی چندین جلسه با حضور مردم واعضای شورای حال و سابق به حساب وکتاب ها رسیدگی شود تا درامد هایی که شورا داشته از کجا امده وبه کجا رفته(البته دقیق) تا هم مردم از این شبهات در بیان واین قدر جو سازی نشه یا اگه جایی خطایی سر زده دلیلشون چه بوده ؟؟ تا ما شاهد اینگونه حوادث در شوراهای بعدی نباشیم همه چیز با حساب وکتاب باشد
   مردم عزیز ومهربان از اینکه می ایید در انتخابات شرکت می کنید همه خوشحال می شوند ولی بدانید که به که رای میدهید این است نتیجه رای دادن به اقوام خودی بیاید یه کم دست از قومیت بازی بردارید و به افرادی که تحصیل کرده و کاردان هستند اعتماد کنید خدا رو شکر که در این شورا این سنت یه مقدار شکسته شد وما دراین دوره شاهد کارهای خوبی از شورا بدیم باشد که در دوره های بعدی مردم با چشمانی باز این کار را انجام دهند تا شاهد پیشرفت بیش از پیش فداغ باشیم

 25. این ها کسانی هستند که میخوان خودشون رو نشون بدن و بگن که ماهم هستیم.ولی باید بگیم شماها هیچی نیستین و مردم هم شمارا به هیچ حساب میکنند.

 26. حالا طومار کجا هست دوستان خواستن امضا بزنن؟ ندید لایک

 27. یه جوون علیرضایی

  به نظر بنده باید این حساب رسی انجام گرفته بشه تا بعضی از آقایان ک به قصد کینه شخصی و یا فامیلی ک دارند سعی در بدنام کردن افراد هستند و نه چیز دیگر.

 28. با سلام. به نظر بنده مدافعان پیشرفت باید بدانند که تمام اختلافات و مشکلات از همین کلمه ی لعنتی پیشرفته . چه شخصی باشه چه عمومی . همه دوست دارن پیشرفت کنن دیگه . وچون میخوان پیشرفت کنن پاروی همه چیز میزارن تا بتونن پیشرفت کنن . یعنی به پیش برن . یعنی از همه جلو بزنن. پس بیاید مزاحم پیشرفت هیچکس نشیم!!!!!!

 29. سلام اقا رضا چن روزه که فعال نیستی واصلا پست نمیندازی چرا؟میام تو سایت خبری نیست همه چیزات تکراری شد

 30. سلام
  شما راجع ب این خبرایی ک دادی اگه سند و مدرکی داره رو کن
  نترس مردم پشتتن
  تو هم ی طومار بنویس بد نمیشه ها
  حرفاتو با سند بزن برو توی دفتر شورا ازشون بپرس لابد جوابی هست واس سوالات

 31. عباس زمانی عضو شورای سابق

  اینجانب به عنوان یکی ازاعضای شورای اسلامی دوره اول ودوم هیچ گونه مانعی برای جواب دادن وحسابرسی درحضورمردم ندارم ،علاوه براین حاضرم درهرمرجع ذیصلاح وقانونی پاسخگوی تمام اقدامات صورت گرفته باشم وهیچ گونه ابایی درخصوص حسابرسی ندارم.

 32. باسلام
  درجواب آقای احمدجهان پناه که ازمعتمدین وبزرگان مورداحترام فداغ هستند وانصافا همیشه بامنطق صحبت میکنند:
  بنده بانظرایشان موافق نیستم چراکه اگرهم به فرض مثال هزینه ای دراین خصوص صرف شده باشد،ارزشش راداردحتی اگردربدو امرنتیجه ای درپی نداشته باشد وحتی من معتقدم که بیشترازاین مبلغ فرضی نیز می بایست هزینه شود چرا که بخش شدن فداغ به منزله سرآغازتحول وپیشرفت است وبه دنبال آن استقرارنهادهاوارگان ها واداره جات دولتی است وبه تبع آن اختصاص بودجه به مرکزبخش است که می توان جهت آبادانی گام موثری باشد.اگردقت بفرماییدمن باب مثال نماینده سابق مردم لارستان(آقای حسنی)درمجلس شورای اسلامی باتکیه بربحث مالی وساپورت قوی ثروتمندان گراش توانست گراش راتبدیل به شهرستان نماید.همینطوربخش عمادده وارد،که یکی ازعوامل مهم درپیشرفت آنان هزینه ای بودکه جهت بخش شدن صرف نمودندوگرنه بادست خالی وبدون هزینه کرد،نمیتوان توفیقی بدست آورد.
  موفق وپیروزباشید

 33. با درود .. البته شورای اسلامی سابق زحمات و کو ششهای زیادی انجام داد که مخارجی هم برای بعضی از کارها پرداخت شده ولی ان کار مورد نظر انجام گردید ولی پولی برای انجام کاری که همان بخش شدن فداغ باشد پرداخت شده وکار مورد نظر انجام نگردیده این میشود کلاه برداری یا کلاه گذاری ایا میشود شما برای کاری دستمزدی بد هید وان کارگر کار شمارا انجام ندهد و از شما مزد بگیرد که نه شما ونه هیچ کس دیگر قبول نمیکند

  • این حرفا از شما بعیده اقای جهان پناه.شما برای کاری که سرمایه گذاری میکنید حتما ریسک ان را هم قبول میکنید و تمام سعی خود رو میکنید که سرمایه گذاریتان جواب دهد.اقای خاکبیز سعی خود را انجام داده و خیلی از کارهای بخش شدن را انجام داده است و خدا پدر و مادرشان را مورد رحمت خود قرار دهد.

 34. کار بخش شدن فداغ که درصد زیادی انجام شد ولی در هیئت دولت به درستی آن چه باید توجه می شد نشد. باید بدانیم تا زمانی که هزینه نکنیم پیشرفت را باید در خواب ببینیم نه در بیداری. آقای خاکبیز هم به درستی و خوبی پیگیر این مسئله شدند و توانستند بخش قابل توجهی را انجام دهند تا فداغ بخش شود اما همانطور که گفته شد به دلیل کم توجهی به این پرونده از سوی هیئت دولت ، تصمیماتی اتخاذ نگردید. اگر پول به آفای خاکبیز دادند تا فداغ را بخش کند کار بسیار خوبی است و نیاز به تحسین دارد. این پول هم از جیب شما مردم نیست که دارید اینقدر حرص می خورید. کور بشه چشم کسایی که نمیخوان پیشرفت فداغ رو ببینند و همش دنبال تفرقه اند. اگر شما فکر می کنید که این پولا رفته توی جیب آقای خاکبیز سخت در اشتباهید. اگر حرف شورای سابق و خاکبیز رو قبول ندارید برید از حاج احمد آقای راستی بپرسید که از این قضیه در جریانند و پرونده بخش شدن فداغ رو مطالعه و مشاهده کرده اند. اگر خداناکرده حرف ایشان را هم قبول ندارید پس بساطتون رو جمع کنید و برید از فداغ بیرون تا اینقدر تفرقه هاتون نپیچه در فداغ و مردم دهستان فداغ. متاسفم برای چنین آدمایی. واقعا که

 35. باسلام
  جناب آقای جهانپناه بزرگوار درست میفرمایند درقبال دریافت مزد بایستی کاری صورت گرفته باشد که این امر محقق نشده یعنی فداغ بخش نشده پس مزد بدون کار یعنی کلاهبرداری.
  درضمن کسانی که پول بیتالمال را به تاراج برده اند باید جواب پس دهند و از فداغ بروند نه کسانی که خواهان حسابرسی اند.
  شورای چهارم باید بطور جد این مسئله را دنبال نماید.
  باتشکر

 36. با سلام خدمت شورای اسلامی فداغ از شما تقاضا داریم برای پیشرفت وارتقای فداغ هر هزینه ای که بکنید وکیل ما مردم فداغ هستید. گوش به حرف چند نفر بیکار به دنبال اختلاف و خود نشان دادن نکنید چون بدون هزینه هیچ کار نمیشه انجام داد چون برای یک پرونده اگر 5 بار تا تهران با هواپیما بروید پول بلیط و خرج خورد وخوراک بیشتر از دو میلیون است وای به حال پرونده بخش که اگر شورای هزینه رفتن خودشان به حساب خود میرفتن و پول هتل وغیره باید تا الان که شاید حدود سی بار رفت بر گشت به شیراز وتهران وووو که اقایان به فکرشان ده بیست میلیون پول زیادی است.
  عمادده ما اطلاع داریم حدود یک ملیارد هزینه شد تا به بخش ارتقا پیدا کرد کجای کارید اقای طوماری باید حدودسیصد چهارصد دیگر هزینه کنیم تا به بخش تبدیل شویم برید با شورا همکاری کنید وهزینه جمع کنید تا پول خرج نشه کار نمیشه. ما نمی گیم باج بدن ولی اگر بخواد یک نفر ده روز تهران بمونه دنبال کار بره حدود دو میلیون خرج هتل و کرایه و خوراکش میشه شما که طوما دستان هست دست تو جیب بکنید و کسی پیدا کنید تا کار پیگیری کند چون یچه های شورا وقت کم دارن باید کسی ازاد باشه بره اونجا بشینه دنبال کار بگیره انشالله با تشکر از شورا ودهیار تشکر دارم برای زحمتی که میکشند

 37. با درود .. ریحانه خانم ما نام شخصی را نبر دیم ولی بفر ما هید اگر این پول از جیب ما نیست از جیب چه شخصی میباشد

  • بخشی از جیب شورا و بخشی دیگر از جیب نزدیکان شورای سابق.

   صحبتم به همه هست. نگران پولی که برای بخش شدن خرج شده نباشید.
   زمانیکه شما پول ندادید این غلغله و هیاهو و جنگ به راه می ندازید وای به روزی که شما مردم پول دهید و می دونیم که فداغ رو مثل جنگ جهانیش می کنید.

  • سلمان راستی نژاد

   احمد جان سلام
   شما درست می گی . منبع درآمد شورا کجاست؟؟؟ مگر چیزی جز مساعدت و کمک های مردمی و اهدایی خیرین و یا چیزی جز منابع حاصل از واگذاری زمینه؟؟؟ خوب پول زمین رو کی داده ؟؟ آیا شورا بصورت رایگان داده؟؟؟مگر بخش شدن یا نشدن امری شخصیه که بقول شما ریحانه “”بخشی از جیب شورا و بخشی دیگر از جیب نزدیکان شورای سابق “”داده باشن؟؟؟

 38. سلمان راستی نژاد

  سلام
  چند روزی است که مطالب و پیست های شما همشریهای عزیز رو دارم می خونم
  اولین درخواستی که از شما عزیزان دارم اینکه که بدون مدرک و شواهد مثبته حرفی را به بیان نیاورید چون بیشتر به سمت تفرقه و نفاق سوق داده می شه.
  اولین بحثی که وجود داره اینکه که برای انجام کاری بزرگ مثل بخش شدن ابندا باید زیزساخت آن مهیا شود.
  بعنوان مثال در فداغی که هنوز مشخص نیست دقیقا در استانداری و وزارت کشور بعنوان روستاست یا شهر؟؟؟
  ثانیا در فداغی که هنوز درمانگاه آن یک پزشک کاردان که بصورت مستمر در آن مستقر باشد وجود ندارد و یا برای پذیرایی از مسئولین استانی و بخش مرکزی مکان مناسبی وجود ندارد( منازل شخصی و یا مساجد خوب هستند ولی مناسب اینگونه امور نیستند) .
  ثالثا فداغ به هیچ عنوان نمای شهری ندارد .از ورودی نگاه کنید.جاده خاکی که بعلت بی توجهی که همه دیگری را باعث آن می دانند ، خیابان اصلی که مارپیچ تر از آن امکان ندارد . سرعت گیرهایی که نشان از فرهنگ پایان رانندگی دارد و چندین مورد دیگر.
  باید یادآور شوم هرگونه اقدامی در جهت آبادانی فداغ به نفع کل اهالی است ولی ابتدا باید امکان سنجی بشه .
  اما در مواردی مانند تصرفات و عدم پیگیری املاک زارعی و دریافت مبالغ هنگفت آن هم برای تبدیل به مستثنیات به از قبل نیز جز مستثنیات بوده و همچنین واگذاری چندین قواره از زمین های شهرک به افراد خاص و همچنین تفکیک اراضی زارعی افرادی خاص حتما باید پیگیری شوند .

 39. در جواب سلمان راستی نزاد که فرمودن از قبل زمین فداغ جز مستسنیات بوده اشتباه میکنند این هر که به شما گفته اطلاع نداشته. فداغ قسمتی از زمین شمال از قبل بوده ولی بقیه منابع ملی بوده کا با چند جلسه که مردم نشستن با وکیل صحبت شده همه قبول کردن دنبال کار گرفته شد و ازاد شد والان خیلی از زمینهای که ازاد نشده اطراف فداغ خلیلی ووو حاضرند دو برابر فداغ هزینه کنند ازاد بشه ولی اینکار بیشتر هزینه دارد و زمین که به افراد خاص در شهرک دادان پیگیری کنید حرف بدون سند نزنید با تشکر

 40. ب نظر بنده این همه هیاهو برای خود معروف کردن افراد کینه توز و بیکاراست دست بردارید ب فکر ابادای فداغ وحومه خود باشید اگر طایفه کشی یا ب روایتی زیراب زنی این شورا و اون شورا باشن کار ب جایی نمیرسد دونفر از اعضای محترم شورای جدید همون افراد شورای سابق هستن ….اگر خرابکاری وتهمت و کارشکنی کارخوبی است بسم الله همه می توانند انجام دهند اگر تمام اهالی باشورای جدید و دهیار محترم همکاری نکنند کار ب کجا کشیده میشود باید وحدت بین تمام فداغی ها باشد تا فداغ پیشرفت کند

 41. با درود … شنیده ایم که در حدود یکصد و پنجاه ملیون تو مان داده شده حا لا ان مقدار که بگفته شما بستگان اعضای شورای قبلی داده اند پا دا ششان با خدا است وهر کس میتواند مال خودش را در هر جا و به هر نحو مصرف نما ید ولی ان مبلغی که بگفته شما از شورا بوده با ید جوابگو با شند خو دشان یا همان بستگان به بیت المال بر گر دانند

 42. قابل توجه اعضای شورای محترم فداغ به اطلاع اعضای شورای اسلامی و دهیار محترم فداغ می رساند که بنا بر گفته و نظرات مردم تعدادی از بستگان اعضای شورا که هیچ سمتی هم ندارند اکثر اوقات صبح از ساعت نه الی یک بعدظهر در دفتر شورا و دهیاری حضور دارند که حضور بی مربوطه آن ها باعث ایجاد مزاحمت برای ایاب و ذهاب مردمی که در این دفتر پیگیر کارهایشان هستند شده است این کار کاری اشتباه و مخالف قوانین و مقررات است و این امر باعث شده تا مردم ابراز نگرانی کنند از همینجا از ریاست محترم شورای اسلامی جناب همایون جهانپناه خواهشمندیم تا در این باره تدبیری بیندیشند و اقدامات لازم مبذول نماید یا علی مدد

 43. آقای احمد جهانپناه من خودم از بستگان شورای قبل هستم کدوم پول کدوم زمین ما تا حالا نون حرام نیومده تو سفرمون حالا داری تهمت میزنی ک پول بیت المالو خوردن،؟؟؟؟؟ وقتی سند و مدرک ندارین تهمت بی روا نزن اقای احمد جهانپناااااااااااه

 44. جناب آقای راستی نژاد با سلام
  شما در مورد زمینهای منابع ملی زراعی مردم فداغ جویا شده بودید که تا آنجایی که اطلاع دارم باید به عرض برسانم در مورد پی گیری زمینهای ملی مردم فداغ آن هایی که دارای زمین زراعی بودند خود شخصا در مسجد جامع فداغ طی جلسه و صورت جلسه ای که برای پیگیری این امر و پیگیری زمین های منابع ملی و مستثنیات نمودن زمین هایشان برگزار شد چهار نفر از معتمدین فداغ به نام های ناصر خرم دل و شعبان تقی نژاد و خرم نوشادی و غلامحسین خرم نژاد برای پیگیری این امر تعیین شدند و وکالت دادند که در این مورد پیگیری های لازم را انجام دهند و به قرار هر هکتار مبلغ یکصد و پنجاه هزار تومان و این کار با رضایت مردم و وکیل مردم با کمال رضایت بوده و یکصد و پنجاه هزارتومان به وکیل مردم به عنوان حق الوکاله پرداخت شده و حتی یک ریال از این پول ها در ایاب و ذهاب و هزینه های دیگر به جیب 4 نفر نمایندگان نرفته.
  یکی از زمین داران آقای راستی نژاد هستند که می توانند خود شخصا حساب کنند که چندین هکتار زمین زراعی داشته اند و چه مقدار جهت این امر پول پرداخت کرده اند تا حساب کار دستشان بیاید.
  موضوع دیگر هم این است که در منطقه لار و گراش و توابع هیچ جا به اندازه فداغ زمین های منابع ملی آزاد نشده است که در فداغ بیش از 1200 هکتار زمین آزاد شده و از منابع ملی خارج گردیده است و مربوط و متعلق به خود مردم فداغ است. اکنون در روستاهای همجوار این دهستان حاضرند جهت آزادسازی زمین هایشان هر هکتار از زمین را 2 برابر این قیمت یا هم بیشتر پرداخت کنند تا زمین هایشان از منابع ملی آزاد گردد و این امر را پی گیری نمایند.
  در پایان به شما عرض می کنم که نمایندگان مردم فداغ خالصانه و با تلاش های زیاد برای رضای خدا و رضای مردم خدمت کردند و هیچ چشمداشتی از مردم نداشتند. در ضمن اگر توضیحات قانع کننده و بیشتری از این موضوع می خواهید به این 4 نفر نماینده مراجعه فرمایید که این امر مبرم و اساسی را خالصانه برای مردم انجام داده اند.

  • اقای مطلع سلام
   میخواستم بدونم این پولی رو که بعضی از افراد دادن ولی نمیدونن زمین ها شون ازاد شده یا نه واون هایی هم که زمین هاشون ازاد شده هیچ مدرکی ندارن که زمینهاشون ازاد شده
   باید به کی مراجعه کنن وچه مدرکی ثابت میکنه که زمینهاشون ازاد شده
   با تشکر

 45. حامی شورای چهارم

  برادر محترم آقای نعمت الله خرم ریاست محترم شورای بخش
  انتخاب و انتصاب شما را با این سمت تبریک عرض می نماییم و الحق که انتخاب شما به این سمت شایسته و برازنده شماست.
  ممکن است شما در این مدت که شورای بخش بوده اید پیلان کاری خود و عملکرد یکساله خود را که اگر در راه پیشرفت و آبادانی فداغ بوده است و در راه پیگیری مشکلات مردم گامی برداشته اید عنوان نمایید ؟
  فعالیت ها و عملکرد ریاست محترم شورای اسلامی فداغ جناب جهانپناه و دیگر منتخبین مردم برای همه مشخص و در دید عموم است و حال خواهان این شده ایم تا بدانیم شما به عنوان رییس شورای بخش در این یک سال چه فعالیت هایی انجام داده اید و اگر ممکن است عملکرد یکساله خود را مطرح بفرمایید. ممنون می شویم. خدا قوت
  موفق باشید

 46. با درود .. من اول خواستم جوابی ندهم ولی بفرموده سعدی علیه الرحمه اگر بینی که نا بینا به چاه است … اگر خاموش بنشینی گناه است ..
  1 شما بطور کلی از مرحله دور افتا ده اید . 2 . در تمام نوشته های من اگر شما اسمی از زمین ویا شخصی دید ید حق با شماست . 3 بفر موده خواجه بزرگ شیراز . فاش میگو یم و از گفته خود دلشا دم بنده عشقم و از هر دو جهان ازادم . 4 .. چند سال قبل هم در مو ضو عی به شورای محترم گفتیم پول شورا نبا ید خرج چیزی دگری جز امورا شورا بشود حتی خرج پیامبر و امام حسین . 5 . ما نما ینده خدا نیستیم که سفره کی حلال است وسفره چه کسی حرام ( ان ربک لبل المرصاد ) . 6 شورا امانت دار مردم است وباید ( التی هی احسن ) عمل نماید ودر بر ابر اشتباه یا قصور مسئول است . 7 شما اگر دستگا ئی که معیوب است نزد تعمیر کار ببرید با اینکه وقت صرف میکند وزحمت میکشد اگر انرا تعمیر نکرد مزدی از شما نمیگیرد . 8 کار بخش شدن فداغ مر بوط به شورا بوده که خودش انرا پیگیری نماید واگر به پیمانکاری داده وانرا به انجام نرسانید ه مسئول شورا است وبا ید جوابگو باشد 9 پول شورا متعلق به همه است ویک یک افراد دران سهیمند . باز هم میگو یم اگر شورا پولی به کسی داده که فداغ را بخش نماید وبه هر علتی تحقق نیا فته شورا مسئول است که از جیب خودش انرا به بیت المال بر گر داند

 47. باسلام واحترام خدمت اقای جهانپناه از این که گفتن درختانم رها میکنم و دنبال کار بخش میگیرم ومبلغ سی میلیون بیشتر هزینه نمیکنم بنده به سهم خودم قبول میکنم که مبلغ فوق تحویل شما بدهم وکار بخش به اتمام برسانید این کار شدنیه همت میخوا هد ولی اقای جهانپناه عزیز چند نفر انگشت شمار حمایت می کنند بیاید یک جلسه بگیریم این مبلغ مبلغی نیست که ما فداغ نتونیم جور کنیم برای ما زشت است که بگیم به خاطر کم بود مالی گیر کردیم وگر نه کار میشد از الان استین همت بالا بزنید واقای جهانپناه دنبال کار بگیرد خدا قوت

 48. سلام خدمت آقای جهانپناه من با بیشتر عرایض شما موافقم بالاخره شما در سالهایی پیش از انقلاب به گفته خودتان در این کارها و اوامر بوده اید.ولی اینکه میفرمایید چرا شورا مستقیما وارد عمل نشده و بر واسطه ها تکیه کرده من با نظر شما مخالفم به دلیل اینکه به یاد دارم زمانی که شورای سابق پیگیر بخش شدن فداغ بودند تمامی اعضا شورا به همراه دهیار محترم راهی تهران شدند تا پیگیری های لازم را انجام دهند.البته واسطه ها گاهی اوقات هم نتیجه میدهد زیرا این افراد بالاخره در آنجا دارای اعتبار و عظمت خاصی هستند و باید از این افراد طلب کمک کنیم زیرا برای این مهم عزم همگانی را میطلبد و تنها نباید به خود شورا اکتفا کرد.باتشکر کیوان تقی نژاد

 49. سلام
  من اطلاع ندارم که واقعا رشوه داده شده یا نه ولی میدانم چاهورز و ارد خرج کردند تا بخش شدن حتی گراش با این وجود که نماینده مجلس ازگراش بود خرج کرد تا شهرستان بشه فداغ هم خرج کنه شاید اشتباه باشه و مورد رضای خدا نباشه اما ظاهرا اوضاع به جایی رسیده که برای به حق رسیدن نمیشه طوری دیگه متاسفانه.
  ظاهرا پرونده بخش شدن فداغ با تلاش آقای خاکبیز و شورای قبل به جاهای خوبی رسیده و شورا به جای انتقاد از شورای قبل باید ادامه اون رو پیگیر باشه و به جای محکوم کردن شورای قبل از اونا کمک بگیره نه اینکه باعث بشه اونا کمکشون نکنن این کار به ضرر فداغ خواهد بود و طبیعی است که چنین کاری زمان ببره و حتما اینطور نیست که چون در دوره شورای قبل تموم نشده کلاه برداری باشه قطعا این کاملا غلطه و باید دنباله این پرونده رو گرفت و این رو بدونیم که اگه رشوه ای داده شده برای این کار بزرگ حتما آدمای گردن کلفتی رشوه گرفتن و محکوم کردن شورا محکوم شدن اونا رو هم به دنبال داره و بحث فقط به فداغ ختم نخواهد شد و سر و صدای بزرگی به دنبال خواهد داشت و حتی شاید خود شورای جدید رو محکوم کنن
  از شورا تقاضا داریم که این پرونده رو پیگیری کنه و چون با رشوه مخالفیم و رشوه دهنده مورد لعن خداست تلاش بکنه تا دیده بون دوباره به فداغ برگرده البته شورای سابق پیگیری کرد و نشد ان شاالله که شما با کمک مردم بتونید وگرنه باید دنباله اون پرونده رو با آقای خاکبیز و شورای سابق بگیرید چون در جریان کار هستند

 50. باسمه تعالی با سلام؛ خدمات ارزنده و شایان ذکر شما در انعکاس مشکلات و معضلات فداغ – که سعی می شود به بهترین نحو صورت گیرد- مزید امتنان است؛ جهد وافر شما در پرداختن به موضوعات متنوع و امعان نظر قرار دادن نظرات و پیشنهادهای مخاطبان، قابل توجه است؛ چند سؤال از محضر مبارکتان دارم رجاء واثقه آنکه با قاضی قرار دادن وجدان خود و کمی تأمل، فارغ از اعمال سلیقه ی شخصی، به دور از تعصب بی مورد، با ارائه ی دلیل قانع کننده، پس از بررسی دقیق و موشکافانه، برای رفع ابهامات و شبهات موجود، در راستای انجام رسالت خطیرتان، صادقانه پاسخگو باشید: چرا جهت تنویر افکار عمومی، در مورد شورای حل اختلاف فداغ، اعضای آن و مدارک تحصیلی و سوابق آنان، شیوه ی انتصاب اعضای آن و نقش مردم در تعیین آنان، فعالیتها و خدمات آن و سایر موضوعات مرتبط، گزارشی تهیه نمی کنید؟ به راستی تاکنون چه مطلب قابل اعتنایی درباره ی شورای مذکور یا در راستای معرفی و یا احیاناً نقد آن منتشر شده است؟ اهالی محترم فداغ از شورای مزبور چه میزان اطلاعات و آگاهی دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.