صفحه اصلی » خبرهای روز فداغ » ساختمان نیمه تمام خانه عالم فداغ در گوشه فراموشی

ساختمان نیمه تمام خانه عالم فداغ در گوشه فراموشی

خانه عالم که در ضلع جنوبی فداغ قرار گرفته ، متأسفانه سالهاست که این پروژه با دارا بودن نود درصد پیشرفت فیزیکی نیمه تمام مانده و به فراموشی سپرده شده است.

ساختمان خانه عالم با پیگیری های دهیاری و شورای اسلامی فداغ در دوره سوم و با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان گراش ؛ دقیقاً به سال 1386 یعنی دو سال پس از انتخابات دوره سوم بود که کلنگ احداث این پروژه بر زمین خورد.
این ساختمان نیمه تمام متأسفانه سالهاست که وضعیت بلا تکلیفی دارد و به فراموشی سپرده شده است.
مجموع اعتبارات مصوب دولتی جهت ساخت ساختمان خانه عالم به بیش از بیست میلیون تومان می رسد ( البته بخشی از این اعتبارات به فداغ تعلق نگرفت ) و بخشی از هزینه آن نیز با همت خیّرین در دست مسئولین آن زمان قرار گرفته و تاکنون بیش از ده میلیون تومان ( از هزینه تصویب شده ) برای ساخت و فراهم سازی تجهیزات این ساختمان هزینه شده است.
مشخصات ساختمان خانه عالم را می توان به داشتن آشپزخانه ، حمام و سرویس بهداشتی و سه اتاق اشاره کرد که از مرحله اجرا تاکنون ؛ سفیدکاری ، کاشی کاری و انشعاب آب و برق آن صورت گرفته است.
این ساختمان نیمه تمام تنها نیازمند اعتباراتی اندک است تا به بهره برداری رسد. تجهیزات لازم برای تکمیل این پروژه از جمله ؛ نصب شیشه بر روی درب های ساختمان ، پاکسازی محوطه ، فرش یا موکت ، یخچال ، بالشت و پشتی و درب ورودی آن است.
خانه عالم در زمینی به مساحت کلی 300 متر مربع و با زیربنای 80 متر مربع ساخته شده است.
طولانی شدن اجرای مراحل تکمیلی پروژه ساختمان خانه عالم که در اولویت قرار دارد را می توان ناشی از مشکلات نبود اعتبارات دانست.
اگر همچنان تکمیل  ساختمان خانه عالم به آینده دور واگذار شود ؛ مطمئناً قبل از اینکه به بهره برداری برسد شاهد فرسودگی ساختمان و تجهیزات آن خواهیم بود که مجدداً بایست جهت تعمیر آن هزینه های بیشتری کرد.
اتظار می رود که دهیاری و شورای اسلامی فعلی فداغ و همچنین سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان گراش پیگیری های لازم را در جهت تکمیل این طرح نیمه تمام انجام دهند.

 

خانه عالم فداغ نیمه تمام مانده است - خانه عالم فداغ در گوشه فراموشی (8) خانه عالم فداغ نیمه تمام مانده است - خانه عالم فداغ در گوشه فراموشی (7) خانه عالم فداغ نیمه تمام مانده است - خانه عالم فداغ در گوشه فراموشی (6) خانه عالم فداغ نیمه تمام مانده است - خانه عالم فداغ در گوشه فراموشی (4) خانه عالم فداغ نیمه تمام مانده است - خانه عالم فداغ در گوشه فراموشی (2) خانه عالم فداغ نیمه تمام مانده است - خانه عالم فداغ در گوشه فراموشی (1) خانه عالم فداغ نیمه تمام مانده است - خانه عالم فداغ در گوشه فراموشی (5) خانه عالم فداغ نیمه تمام مانده است - خانه عالم فداغ در گوشه فراموشی (3)

 

این مطالب را نیز ببینید!

تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ

مراسم تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ فردا برگزار می ...

۴ دیدگاه‌ها

 1. کارش نداریم شورای قبلی بره درست کنه

 2. خیلی وقت هست اونطرف نرفتم و فکر میکردم کارش در دوره قبل تمام شده. حیفه که ساختمانی که خرج شده و تا ی جایی رسیده دیگه ولش کنن و ادامش ندن. بهتره که به نظرم تکمیل بشه

 3. درجواب حمزه قاسمی بنده خدا کسانی ک چشم دیدن شورای قبل ندارن همچین حرفی میزنن من کاری ب این شورا و ان شورا ندارم ولی کسی نظر از شخصی ک 1000تومن هم کمک خیر نمیکند نخواستیم. عاشقان و دوستداران شورای قبل حتمااین کارخیر تمامش میکنند

 4. سلام
  آقای قاسمی واقعا شما با شهید قاسمی نسبتی دارید؟غیر اینه که توی حونه عالم کسی خواهد نشست که به نفع فرهنگ و دین و مذهب خواهد بود؟
  شورای جدید هرچه سریعتر باید این کاری که به لطف خدا تا اینجا رسیده روتکمیل کنه تا امیدوار بشیم که به فکر فرهنگ هم هستن.
  نبود یک روحانی مستقر و امام جمعه در فداغ.فداغ رو خیلی عقب انداخته.ماشاالله ارد داره و خیلی بهشون کمک کرده.ما چرا نداشته باشیم؟دین و قرآن توی فداغ نباید تقویت بشه؟تقویت نشد ساپورت پوشیدنا و بدحجابی ها زیادتر میشه مردا هم نمیدونن که باید خانوماشون حجاب داشته باشن و زنا هم نمیدونن که حجاب واجبه.خدا گفته حجاب.
  یا مشروب خوری که الان زیاد شده توی فداغ
  اینا رو شما بیا بگو آقای قاسمی
  انقد شهید دادیم.کی باید راهشون رو نشون بده؟کی باید راهشون رو ادامه بده؟
  فرق ما با غرب اینه که علاوه بر مادیات معنویات رو هم میخوایم.هم روح هم جسم
  و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.