صفحه اصلی » خبرهای روز خلیلی » سهم فداغ از سه میلیارد و صد و هفتاد و چهار میلیون تومان از دو درصد نفت و گاز چقدر است ؟

سهم فداغ از سه میلیارد و صد و هفتاد و چهار میلیون تومان از دو درصد نفت و گاز چقدر است ؟

در سال ۹۳ سه میلیارد و 174 میلیون تومان از محل دو درصد نفت و گاز به شهرستان گراش تعلق گرفت.

به گزارش فداغ آنلاین سایت خبری و مردمی فداغ به نقل از گریشنا؛ یکم مرداد ماه،جلسه‌ی شورای برنامه‌ریزی شهرستان با هدف توزیع اعتبارات از محل دو درصد نفت و گاز در ساعت ۹:۳۰ دقیقه در محل فرمانداری تشکیل شد.

در این جلسه فرودی فرماندار، مهندس کشکولی مسئول بودجه‌ی استان، جمشیدی کارشناس بنیاد مسکن و مسئولین ادارات حضور داشتند.

فرودی با خیرمقدم به حاضرین گفت: «پنج میلیارد و هشتصد و شصت و هشت میلیون تومان مجموع اعتباری که در سال گذشته داشتیم اما امسال بودجه‌ای که در مجموع تصویب شده است مبلغ هفت میلیارد و شصت و چهار میلیون تومان است که می‌توانیم بگوییم شاهد رشد بیست درصدی تصویب بودجه  بوده‌ایم اما از کل اعتبارات تصویب شده، سه میلیارد و صد و هفتاد و چهار میلیون تومان به شهرستان گراش اختصاص یافت.»

او در ادامه تصریح کرد که؛« این میزان اعتبار بین مرکز شهرستان، بخش مرکزی و دهستان فداغ، خلیلی و بخش ارد به صورت متوازن و عادلانه توزیع خواهد شد و قسمتی از مبالغ نیز به صورت عمومی و به همه‌ی گروه‌ها تعلق می‌گیرد که در این زمینه می‌توان به کمک به خانه‌ی بهداشت، کمک به پایگاه مقاومت و ترویج کشاورزی و … اشاره کرد.»

فرماندار شهرستان همچنین در این جلسه گفت:«بعضی از ادارات که از محل دو درصد نفت و گاز بودجه‌ای به آن‌ها تعلق نگرفته، میزان اعتباری را از محل تملک و دارایی دریافت خواهند کرد.»

فرودی از مسئولین ادارات خواست تا در طول سال برای جذب بودجه اقدامات لازم را انجام دهند و با آینده‌نگری در طرح‌های عمرانی از جمله خرید زمین و برخورد با تغییر کاربری‌ها مشکلات موجود را کاهش دهند.

بعد از او کشکولی مسئول بودجه‌ی استان، لیست پروژه‌ها و مبالغ در نظر گرفته شده برای هر کدام از این پروژه‌ها در سطح شهرستان، اعلام کرد.

پورشمسی مسئول سازمان تبلیغات در این جلسه از اختصاص نداشتن بودجه به این سازمان گله کرد و کشکولی در جواب به او گفت:«اداراتی چون نیروی انتظامی، دادگستری و سازمان تبلیغات مشمول اعتبارات دو درصد نفت و گاز نمی‌شوند و منع قانونی دارد.»

مهروری رئیس آموزش و پرورش شهرستان نیز پیشنهاد داد مبلغی به تعمیر ساختمان آزمایشگاه مرکزی اختصاص یابد که چون ساختمان‌های خیرساز در اولویت تعمیر قرار دارد با این پیشنهاد نیز مخالفت شد.

نورسته مسئول آبفای روستایی با توجه به مشکلات کم‌آبی و بی‌آبی موجود، میزان اعتبار تخصیص یافته به این اداره  را برای حل و از بین بردن مسائل کافی ندانست.

طاهری، مسئول اداره‌ی تعاون کار و رفاه با اشاره به افتتاح این اداره در روز‌های آتی از تعلق نگرفتن بودجه به این اداره گله کرد که مسئول بودجه‌ی استان در این جلسه قول بررسی موضوع را به او داد.

بخشدار ارد، رییس اداره‌ی میراث فرهنگی و مسئول اداره‌ی بهداشت و درمان و آبفای شهرستان از دیگر کسانی بودند که مسایل و مشکلات خود را در این جلسه بیان کردند.

حال باید منتظر ماند و دید که چه میزان اعتبار لازم از محل دو درصد نفت و گاز در جهت رفع کمبود ها و مشکلات ؛ به فداغ تعلق خواهد گرفت و مهمتر از آن ، این اعتبارات در چه زمینه ای بکار گرفته خواهد شد.

این مطالب را نیز ببینید!

تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ

مراسم تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ فردا برگزار می ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.