صفحه اصلی » خبرهای روز فداغ » استفاده روزانه 8000 لیتری فداغی ها از آب آب شیرین کن / درخت های پارک از مرگ نجات یافت

استفاده روزانه 8000 لیتری فداغی ها از آب آب شیرین کن / درخت های پارک از مرگ نجات یافت

خرابی سه ماهه آب شیرین کن فداغ و قطعی مکرر شبکه آب روستایی در حالی بود که دیگر این روزها دسترسی به آب شرب و مصارف خانگی برای مردم مشکل ساز شده و به دنبال این بحران ؛  آب انبار ها نیز ته کشیده بود و این باعث شد تا مردم فداغ در تهیه آب شرب و مصارف خانگی دچار سردرگمی شوند.

فداغی ها به دلیل خرابی آب شیرین کن و ته کشیدن آب انبارها چاره ای نداشتند تا آب مصرفی خود را از هر راهی و با هر قیمتی شده به دست آورند. برخی مجبور شدند که آب مصرفی روزانه خود را از روستاها و حتی شهرهای تابعه با هزینه ی زیاد خریداری کنند.

 

آب شیرین کن فداغ - مرگ درختان پارک فداغ به پایان رسید - استفاده 8000 هزار لیتری مردم فداغ از آب آب شیرینکن (2)

فضای سبز پارک نیز که در این مدت به دلیل خرابی آب شیرین کن آبیاری نشده بود ، کماکان در حال نابودی و خشک شدن بودند که با درخواست مردم از اداره آبفا روستایی شهرستان گراش در جهت تعمیر آن و فراهم کردن آب شیرین ، این مهم نتیجه داد .

 

علت اصلی این خرابی و تصفیه نامناسب آب شور به واسطه آب شیرین کن مسئله مهمی بود که در فکر هر کسی می گنجید.
یکی دیگر از دلایل زشت جلوه دادن چهره ی فضای سبز پارک ، می توان به گرد و خاک هایی اشاره کرد که حاصل از تردد وسایل نقلیه در این محور شن ریزی شده است که رفته رفته بر روی درختان نقش بسته اند.

 

فیلترهایی که طی این مدت خراب شده بود پس از سه ماه وقفه ، آبفار جهت تعمیر آن و فراهم سازی آب شرب ، به داد مردم رسید.
در ماه های گذشته و با توجه به تعویض فیلترهای آب شیرین کن ، مصرف روزانه چندین هزار لیتری مردم فداغ از آب آب شیرین کن قابل توجه قرار گرفت.
برای کسب اطلاعات بیشتر به سراغ علی پریسایی مسئول آب شیرین کن  رفتیم که او نیز ما را در جهت تکمیل این گزارش همکاری کرد.
پریسایی می گوید آب شیرین کن فداغ در هر ساعت از روز مقدار ۱۵۰۰ لیتر آب شور را به آب شیرین تصفیه می کند. این در حالیست که مردم فداغ روزانه به طور تقریبی میانگین ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ لیتر از آب آب شیرین کن استفاده می کنند.

 
به گفته ی او از آنجایی که آب شیرین کن در دست تعمیر قرار گرفته ؛ میزان شیرین بودن این آب به ۱۲۰ ای سی ( واحد شیرینی آب ) رسیده است.
پریسایی این میزان شیرین بودن آب را در مقایسه با گذشته که تعطیلی سه ماهه آب شیرین کن را به همراه داشت ، غیر قابل پیش بینی دانست و ادامه داد : در ماه های گذشته میزان شیرین بودن این آب به ۸۰۰ ای سی رسید که این مقدار هر چه افزایش یابد شوری آب را به همراه خواهد داشت.

 

وی علت افزایش میزان ای سی را خرابی چندین ماهه فیلترها عنوان کرد که روز به روز و با گذشت زمان ، این میزان آب شورتر می شد و دیگر امکان استفاده از این آب برای شهروندان نبود.
آب شیرین کن فداغ  دو مخزن به اندازه های ۸۰۰۰ لیتر و ۵۰۰۰ لیتر دارد که این دو مخزن صرفاً به محل ذخیره آب شور که به شبکه آب روستایی متصل شده اختصاص داده شده است و آب های شور نیز که در این مخزن ذخیره شده از طریق لوله کشی وارد دستگاه تصفیه آب می شود.
سه مخزن ۵۰۰۰ لیتری نیز در ساختمان آب شیرین کن فداغ قرار گرفته که کار اصلی آن ها ذخیره سازی آب تصفیه شده و شیرین است.

 

علاوه بر تعویض فیلترهای آب شیرین کن و فراهم شدن آب شرب جهت مصارف خانواده ها ، فرصت برای آبیاری درختان مهیا شد تا این درختان که ماه ها است به دلیل خرابی آب شیرین کن از آبیاری محروم مانده بودند ، دوباره آبیاری شوند و همچنین تا حد قابل توجهی مرگ درختان در این نقطه از فداغ مهار شود.

گفتنی است ؛ درخت های پارک با استفاده از پساب های آب شیرین کن آبیاری می شوند.

 

آب شیرین کن فداغ - مرگ درختان پارک فداغ به پایان رسید - استفاده 8000 هزار لیتری مردم فداغ از آب آب شیرینکن (3) آب شیرین کن فداغ - مرگ درختان پارک فداغ به پایان رسید - استفاده 8000 هزار لیتری مردم فداغ از آب آب شیرینکن (4) آب شیرین کن فداغ - مرگ درختان پارک فداغ به پایان رسید - استفاده 8000 هزار لیتری مردم فداغ از آب آب شیرینکن (7) آب شیرین کن فداغ - مرگ درختان پارک فداغ به پایان رسید - استفاده 8000 هزار لیتری مردم فداغ از آب آب شیرینکن (5) آب شیرین کن فداغ - مرگ درختان پارک فداغ به پایان رسید - استفاده 8000 هزار لیتری مردم فداغ از آب آب شیرینکن (8) آب شیرین کن فداغ - مرگ درختان پارک فداغ به پایان رسید - استفاده 8000 هزار لیتری مردم فداغ از آب آب شیرینکن (6) آب شیرین کن فداغ - مرگ درختان پارک فداغ به پایان رسید - استفاده 8000 هزار لیتری مردم فداغ از آب آب شیرینکن (1)

این مطالب را نیز ببینید!

تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ

مراسم تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ فردا برگزار می ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.