صفحه اصلی » خبرهای روز فداغ » قایق سواری در سدّ فداغ

قایق سواری در سدّ فداغ

با توجه به آبگیری و تجدید حیات سدّ فداغ ، یک جوان فداغی با ابتکاری شگرف ، وسیله ای را برای سدگردی و سرگرمی – تفریحی مسافران و گردشگران بومی و غیر بومی ساخت.

مسعود خرم دل جوان مستعد فداغی ، با طرحی که در ذهن خود ترسیم کرده بود دست به ساخت قایقی زده که وسیله ای مطمئن و تفریحی برای مسافران و گردشگران بومی و غیر بومی است.

 
او با این ابتکار شگرف وسیله ای منحصر به فرد را طراحی و ساخته است که به راحتی و بدون خطر می توان بر روی آب های سدّ فداغ قایق سواری کرد.

 

قایق سواری در سد فداغ با دست ساخته ی جوان فداغی مسعود خرم دل (3)
این قایق که توانایی حمل 3 مسافر را دارد ، هم اکنون بر سطح آب های سد فداغ قرار داده شده تا هر مسافر و گردشگر بومی و غیر بومی بتواند از نعمت قایق سواری و تفریح سالم در سد فداغ بهره مند گردد.

 
وجود این قایق توجه هر کسی را به سوی خود جلب می کند و بهانه ای شده تا جوانان و نوجوانان و حتی بزرگترها را نیز به سوی خود بکشد و به شوق قایق سواری در هوای زمستانی و در کنار پرندگان مهاجر نشین که حال و هوای خاص خود را نیز دارد ، بیشتر اوقات فراغت خود را در سد بگذرانند.

 
چرا که زمانی که وارد سد می شویم هیچ وسیله سرگرمی و تفریحی جز وسیله بازی کودکان نمی بینیم که آن هم هر کسی نمی تواند از آن استفاده کند و این قایق سبب شده تا وسیله ای سرگرمی و در عین حال تفریحی برای همه قشرهای مردم باشد.

 
با همه ظریف کاری ها و طراحی منحصر به فرد که بر روی ساخت این وسیله به کار گرفته شده ، مسافر با رکاب زدن ؛ پره ها را به حرکت در می آورد و موجب حرکت قایق بر روی آب های سد خواهد شد.

 
همچنین ؛ علاوه بر حرکت به سمت جلو ، قابلیت برگشت به عقب نیز دارد و مجهز به فرمان کنترل و هدایت در مسیر است که در ساخت این قایق نیز از بدنه ی سه چرخه و فوم استفاده شده است.

 
مسعود خرّم دل در این فکر است تا در آینده ای نزدیک با ایده هایی که در ذهن خود  دارد قایقی بسازد که علاوه بر حرکت بر روی آب ، قابلیت حرکت در مسیرهای خاکی و و آسفالته را نیز داشته باشد.

 

این قایق که در پایین می بینید ، دست ساخته ی مسعود خرم دل است.

 

قایق سواری در سد فداغ با دست ساخته ی جوان فداغی مسعود خرم دل (5) قایق سواری در سد فداغ با دست ساخته ی جوان فداغی مسعود خرم دل (4) قایق سواری در سد فداغ با دست ساخته ی جوان فداغی مسعود خرم دل (1) قایق سواری در سد فداغ با دست ساخته ی جوان فداغی مسعود خرم دل (6) قایق سواری در سد فداغ با دست ساخته ی جوان فداغی مسعود خرم دل (2)

این مطالب را نیز ببینید!

تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ

مراسم تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ فردا برگزار می ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.