صفحه اصلی » دانش آموختگان فداغ » بیوگرافی آقای محمد سلیمی

بیوگرافی آقای محمد سلیمی

فداغ: در ابتدا خودتان را بطور کامل معرفی نمایید؟

محمد سلیمی هستم فرزند حسن. اهل و ساکن مرکز دهستان فداغ. 38 سال دارم و دارای مدرک کارشناسی رشته آموزش ابتدایی به عنوان مدیر مجتمع شهید بهشتی مستقر در دبستان پیام نور محمدزینا مشغول به خدمت هستم.

فداغ: مختصری از تحصیلات – رشته – و سوابق کاری و شغلتان توضیح دهید.

بعد از تحصیل در راهنمایی وارد دانشسرای مقدماتی تربیت معلم گراش شدم و پس از ثبت نام در سال 1368 و قبولی در این دوره مشغول به تحصیل شده و پس از چهار سال تحصیل موفق به اخذ مدرک دیپلم آموزش ابتدایی شدم. پس از 11 سال وقفه تحصیل ، در دانشگاه آزاد فیروزآباد ثبت نام نمودم و پس از گذراندن دوره کاردانی و سپس کارشناسی موفق به اخذ مدرک لیسانس آموزش ابتدایی در سال 1387 از این دانشگاه شدم.

فداغ: دلیل موفقیت شما بنظر خودتان چه بوده ؟ و چه کسانی را بیشتر در موفقیت خود موثر می دانید؟

دلیل موفقیت خود را در پشتکار می دانم. یعنی می خواهم بگویم برای ادامه تحصیل تنها هوش خوب و وضعیت مالی مساعد کافی نیست.

آنچه مهم است تلاش و کوشش مؤثر ، کارآمد خواهد بود. مشوقم برای ادامه تحصیل مرحوم برادرم حسین سلیمی بود همچنین همکلاسی هایم.

فداغ: خاطره ای از دوران تحصیلی خود را بگویید.

دوران تحصیل سراسر خاطره است. نمی دانم از کجا بگویم. از خوشی هایش؛ از بوفه نشینی های اتوبوس بیرم برای رفتن به فیروزآباد یا از نشستن در پشت ماشین های وانت بار همشهریانم. از غذاهای خوشمزه یا بدمزه دانشسرا؛ از گزیه های اول سال و دلتنگی خانواده یا از گریه های آخر سال همکلاسی ها بخاطر جدایی و دوری از هم. ولی خاطره ای دارم از میان خاطرات در روز مصاحبه برای ورود به دانشسرا. آمده بودیم گراش به اتفاق پدر و پسرعمویم ابراهیم مسلمی . وقتی نوبت به من رسید با خوشحالی رفتم و جواب سوالات شخصی جناب آقای مهرابی که بعداً دبیر بینش اسلامی مان شد را پاسخ دادم و با خوشحالی آمدم بیرون بعد از مصاحبه ابراهیم ، از پدرم خواسته شد ، وارد اتاق مصاحبه شود. تعجب کردم و بعد از داخل شدن پدرم هزار جور فکر می کردم. تا اینکه پدرم از اتاق مصاحبه بیرون آمد و با ناراحتی رو به ما کرد و گفت: بریم پسرم که دیگر اینجا جای ما نیست! با تعجب پرسیدم چرا؟ مگه چی شده ؟ اوبا اندوه فراوان گفت به من ، گفتند که اگر شما در کلاس درس مردود شدید باید سالیانه مبلغ  20 هزارتومان به خزانه دولت برگردونیم. داشتم دق می کردم. پدرم ادامه داد تو همش فکر و ذکرت فوتباله ، علاقه ای هم به درس و مشق نداری ، من از کجا بیارم این همه پول رو ؟ ( راست می گفت سال 1368 بود و وضع اقتصادی همه خراب! ) تازه جنگ تمام شده بود ولی من تو هوای نوجوانی فقط به فکر بازی بودم و بس! همیشه ثلث اول ریاضی تجدید بودم امّا با این اوصاف زدم زیر گریه و زار زار گریستم. به هر حال پدرم را در آن دوران نداری مجبور کردم که درس بخوانم. او هم به سختی راضی شد و وقتی مدرسه باز شد نوبت اول کتاب ریاضی و هندسه کم گرفتم و دوباره از فن گریه استفاده کردم. خوشبختانه آنجا هم جواب داد و با پاکنویس کردن دفاتر ریاضی و هندسه نمره قبولی را کسب کردم.

اما این را هم بگویم که بعدها اتفاقاتی افتاد که من نتوانستم بهترین نمره درس ریاضی و هندسه را به خود اختصاص بدهم!!

فداغ: از نظر شما مهمترین نیاز امروز فداغ چیست ؟ و چه راهکاری جهت رفع این نیاز پیشنهاد می کنید؟

باید بگویم نیاز امروز فداغ بخش شدن نیست ، نیاز فداغ تأسیسات و امکانات شهری داشتن نیست ، نیاز واقعی ما اتحاد و همدلی است که در پرتو آن هم در سطح منطقه ارتقاء خواهیم یافت و هم امکانات و تأسیسات شهری را بدست خواهیم آورد.

بیاییم با کمک هم و به یاری خداوند متعال اشتباهات گذشته خود را جبران و در جهت عمران و آبادانی وطنمان گام برداریم.

البته در این جا ، جا دارد از زحمت سه دوره شوراهای اسلامی فداغ عزیزمان تقدیر و تشکر کنیم.

فداغ: از رشته انتخابی خود راضی هستید؟

بله – خدا را شاکرم که این وظیفه را بر دوشم نهاد تا توانسته باشم در بخش فرهنگی به همشهریانم خدمت کرده باشم.

فداغ: شما بعد از گرفتن مدرک آیا حاضرهستید به فداغ و مردم آن کمک کنید؟

بله – برای خدمت به مردم همیشه این سخن بزرگان دینمان را مدنظر قرار می دهم « نیازمندی های مردم به سوی شما نعمتی است برای شما . از نعمت رویگردان نباشید. »

فداغ: پیشنهاد شما برای پیش کنکوریها چیست؟

پیش کنکوری ها امید و آرزوی ما هستند برایشان از خدا طلب موفقیت و پیروزی در امتحان کنکور دارم و سخنم با آنها این است که در هر میدان کارزاری همیشه کسانی برگ برنده در دست دارند که برای نبرد آمادگی بیشتری داشته باشند. در کنکور هم هر کسی که آمده و پا به میدان گذاشته خود را برای نبرد با نادانی آماده کرده ، آماده تا در این میدان پس از پیروزی بهترین غنایم را ازآنِ خود کند.

پس کوشش کنید تا قبل از نبرد جزء آماده ترین ها باشید و بهترین ها را تصاحب کنید.

فداغ: توصیه شما برای دانش آموزان و دانشجویان چیست؟

نمی خواهم برای جوانان و نوجوانان شعار بدهم ولی این را بگویم که همیشه راهی را بروید که انسان های خوش نام رفته اند و با روشی که آنها اتخاذ کرده اند مسیر ترقّی را طی نمایند. امروز تنها راه پیشرفت از مسیر تعلیم و تربیت یعنی مدرسه می گذرد.

مهم نیست در آینده می خواهید چه پستی را تصاحب کنیدو مهم این است که باسواد باشید و در پی رونق و روزی حلال بروید.  30 سال قبل در جامعه خودمان اگر کسی دارای مدرک دیپلم بود می گفتند با سواد است. امّا امروزه کسانی با سوادند که حداقل مدرک کارشناسی به بالا را داشته باشند و توانسته باشند علومی مانند رایانه و یا شهروند دیجیتال را کسب نموده باشند.

فداغ: نظر شما درباره سایت اختصاصی و مردمی دهستان فداغ چیست؟

برای شما آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم که بی طرف باشید ولی بیگانه نباشید. از کار دیگران نقد و انتقاد انجام دهید تا آنها پی به اشتباهات شان ببرندو تیشه به ریشه آنها نزنید که از کارشان دلسرد شوند. خوبی هایشان را به زبان قلم بسپارید

فداغ: کلام پایانی ؟ چنانچه مطلب خاصی به ذهنتان میرسد  بفرمایید.

راه ترقی و پیشرفت همانند سر بالایی است و راه نادرست همانند سراشیبی است. جوانان بدانند که اگر بخواهند بجایی برسند ، بایستی سختی ها را تحمل کنند. خدا نکند به راهی بیفتیم که بعداً حسرت دیگران را بخوریم. تا جوان هستیم و پر انرژی درفکر تحصیل دانش باشیم که فردا دیگر دیر است و وقت طلا. پاک زندگی کنیم و برترینها را الگوی خود قرار دهیم.

به امید سرفرازی و سربلندی همه جوانان عزیز ایران زمین

والسلام علیکم و رحمة الله

این مطالب را نیز ببینید!

نورسیده ها در کنکور 92 – 93 برترین رتبه ها را کسب کردند

به دنبال اعلام نتایج کنکور سال 92-93 ، سه فداغی که در هنرستان رافعی اِوَز ...

یک دیدگاه

  1. سلام معلم عزیزم خوب هستین هر جا و در هر زمان و مکانی که باشم یاد شمارادر ابتدای خاطرم حک می کنم و به آن افتخار می کنم که شمادر خاطرم هستین
    کوچک شما: hassan dastine

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.