صفحه اصلی » دانش آموختگان فداغ » بیوگرافی آقای محمد درستکار

بیوگرافی آقای محمد درستکار

فداغ: در ابتدا خودتان را بطور کامل معرفی نمایید؟

بسم الله الرحمن الرحیم

اینجانب محمد درستکار اهل و ساکن فداغ از توابع شهرستان گراش کارمند اداره آموزش و پرورش شهرستان گراش و دبیر زبان انگلیسی مقاطع راهنمایی بعثت و دبیرستان پناهی فداغ و مدرس دروس عمومی و اختصاصی دانشگاه پیام نور بیرم می باشم.

فداغ: مختصری از تحصیلات – رشته – و سوابق کاری و شغلتان توضیح دهید.

اینجانب تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان پناهی فداغ ، دوره راهنمایی را در مدرسه شهید غفاری فداغ و دبیرستان خود را دوسال اول در دانشسرای تربیت معلم گراش و دوسال آخر را در دانشرای تربیت معلم لامرد گذراندم ، سپس در سال 1375 در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه آزاد لار قبول و مشغول به تحصیل شدم.

در حین تحصیل در سال 1377 استخدام آموزش و پرورش و وارد عرصه تعلیم و تربیت شدم. در سال 1379 مدرک لیسانس خود را دریافت کرده و در سال تحصیلی 1380 – 1381 به عنوان معاون وارد دبیرستان پناهی شده و به مدت 2 سال در پست معاونت مشغول به کار بودم ، پس از آن به مدت 3 سال به عنوان مدیر دبیرستان پناهی مشغول فعالیت شدم و از سال 1385 به بعد به عنوان دبیر زبان انگلیسی مشغول به تدریس می باشم. پس از آن در سال 1388 پس از قبولی در کنکور فوق لیسانس وارد دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس شدم و در سال 1391 مدرک فوق لیسانس خود را از این دانشگاه دریافت نمودم. که همزمان با تدریس در دبیرستان به عنوان استاد در دانشگاه پیام نور بیرم تدریس می کنم.

فداغ: دلیل موفقیت شما بنظر خودتان چه بوده ؟ و چه کسانی را بیشتر در موفقیت خود موثر می دانید؟

مهم ترین عامل موفقیّت به نظر من تلاش و پشتکار بیش از حد بوده است. و در این راه موفقیت خود در وهله ی اول مدیون خانواده ، بخصوص پدر و مادر می باشم و پس از آن زحمات معلمان ، دبیران و اساتید محترم که اگر زحمات آنها نبود ، این موفقیت هم حاصل نمی شد.

فداغ: خاطره ای از دوران تحصیلی خود را بگویید.

کار در مدرسه و درکنار دانش آموزان پر است از خاطرات شیرین و بیاد ماندنی. شاید شیرین ترین و جالب ترین خاطره من این باشد که در سال 1377 اولین روزی که به عنوان معلم وارد مدرسه ابتدایی شدم دقیقاً در همان کلاسی درس می دادم که کلاس اول ابتدایی به عنوان دانش آموز آن کلاس مشغول به درس خواندن شده بودم. تجربه ی یک کلاس هم به عنوان دانش آموز و هم به عنوان معلم تجربه ی شیرین بود که همه خاطرات کودکی مرا زنده کرد.

فداغ: از نظر شما مهمترین نیاز امروز فداغ چیست ؟ و چه راهکاری جهت رفع این نیاز پیشنهاد می کنید؟

دهستان فداغ در کنار پیشرفت هایی که در طی این سال ها داشته متأسفانه هنوز هم مشکلات و کمبود های زیادی دارد. شاید بتوان نیازهای امروز فداغ را به این صورت ذکر کرد : ارتقاء از دهستان به بخش – تاًمین آب شرب شیرین – آسفالت کوچه ها و خیابان های فرعی – اینترنت پرسرعت – اشتغال زایی برای جوانان جهت جلوگیری از هجوم بی رویه جوانان به شهرستان بندرعباس و دیگر شهرها – ایجاد امکانات رفاهی ، تفریحی و ورزشی برای جوانان – توسعه کشاورزی و خیلی از کمبود های دیگر. هرچند شورای محترم و دهیاری زحمات خود را جهت بر طرف نمودن مشکلات کشیده اند اما این مشکلات به جز با همدلی ، همکاری و دلسوزی همه مردم برطرف نمی شود.

فداغ: از رشته انتخابی خود راضی هستید؟

بله

فداغ: شما بعد از گرفتن مدرک آیا حاضرهستید به فداغ و مردم آن کمک کنید؟

بله

فداغ: پیشنهاد شما برای پیش کنکوریها چیست؟

توصیه من به پیش کنکوری ها این است که اگر بتوانند به مدت  1 سال و بخصوص تر این چندماه باقیمانده از تفریحات و سرگرمی های غیرضروری خود دوری کنند و تمام تمرکز خود را معطوف درس خواندن کنند. با شرکت در کنگره های آزمایشی ، با برنامه ریزی صحیح و دقیق جهت خواندن کتاب ها و یادگیری تکنیکهای تست زنی مطمئاً حتی در این فرصت باقیمانده هم موفق خواهد بود.

فداغ: توصیه شما برای دانش آموزان و دانشجویان چیست؟

به نظر من مهمترین و اساسی ترین وظیفه ای که دانش آموزان و دانشجویان عزیز دارند این است که قدر لحظات بسیار گرانبهای دوران نوجوانی و جوانی خود را بدانند. به هیچ چیز بجز درس خواندن فکر نکنند ، تمام ذهن و فکر خود را معطوف تحصیل و کسب دانش کنند چون این موفقیت طلایی همیشه در اختیار ندارند و فقط این را سر لوحه خود قرار دهند : ایمان به خدا ، تلاش – پشتکار.

فداغ: نظر شما درباره سایت اختصاصی و مردمی دهستان فداغ چیست؟

راستش هنوز موفق نشدم که این سایت را با دقت ببینم و اطلاعات زیادی درباره آن ندارم اما مطمئناً هر قدمی که در جهت پیشرفت و آبادانی این مرکز دهستان باشد پسندیده و مورد قبول همگان است. ان شاءالله موفق باشید

فداغ: کلام پایانی ؟ چنانچه مطلب خاصی به ذهنتان میرسد  بفرمایید.

کلام پایانی اینکه تجربه ثابت کرده است که هر گاه مردم این دهستان دست در دست هم داده اند و با همدلی و همکاری و حس دلسوزی در کنارهم به فکر رفع مشکلات این محل بوده اند مطمئناً موفقیت های زیادی به دست آمده است. هیچکس به تنهایی نمی تواند کمبود ها و مشکلات را حل نماید ، لذا اگر می خواهیم شهری آباد داشته باشیم باید همه با هم و در کنارهم باشیم و از تفرقه به شدت پرهیز کنیم.

به امید داشتن شهری زیبا و آباد و پیشرفته

این مطالب را نیز ببینید!

نورسیده ها در کنکور 92 – 93 برترین رتبه ها را کسب کردند

به دنبال اعلام نتایج کنکور سال 92-93 ، سه فداغی که در هنرستان رافعی اِوَز ...

یک دیدگاه

  1. مرسی پسر دایی جالب و خواندنی بود.
    موفق باشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.