صفحه اصلی » دانش آموختگان فداغ » بیوگرافی آقای حسن خشنود

بیوگرافی آقای حسن خشنود

فداغ: در ابتدا خودتان را بطور کامل معرفی نمایید؟

حسن خشنود 22 ساله دانشجوی رشته علوم تربیتی شاخه مدیریت آموزشی در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور لامرد ، ورودی سال 88 . از شما کمال تشکر دارم که بنده حقیر را قابل دونستید که هرچند برزگان بهتر از ماهم بودند.

فداغ: مختصری از تحصیلات – رشته – و سوابق کاری و شغلتان توضیح دهید.

بنده در دوره تحصیلات متوسطه به رشته روان شناسی علاقه مند بودم و در کنکور سراسری درس روان شناسی را به رتبه 85% گذراندم ولی در انتخاب رشته ، رشته علوم تربیتی که تا حدودی مربوط به رشته روان شناسی می باشد در دانشگاه لامرد قبول شدم. از این رشته رضایت دارم بخاطر اینکه شاخه مدیریت و برنامه ریزی می باشد و در زندگی و مسائل کاری در بازار آزاد خیلی کاربرد دارد.

ولی متاًسفانه به دلیل نداشتن کارت پایان خدمت مشغول به کار دولتی نمی توان بشوم.

فداغ: دلیل موفقیت شما بنظر خودتان چه بوده ؟ و چه کسانی را بیشتر در موفقیت خود موثر می دانید؟

حرف از موفقیت زدید. از نظر من موفقیت یعنی تلاش در کاری برای رسیدن به مقصود و ویژگی فرد موفق هدفمند بودن آن شخص می باشد. طبق اعتقادی که خودم از این تعریف دارم ، هنوز موفقیت را حس نکردم و تا جایی که الان هستم خداوند را شاکرم و بیشتر مدیون خانواده و دوستان نزدیکم هستم که مرا در مشکلات یاری نمودند.

فداغ: خاطره ای از دوران تحصیلی خود را بگویید.

دوران دانشجویی کلاً دوران شیرین می باشد. شب هایی که تا صبح بیدار می ماندیم و درس می خواندیم.

اگر بخواهم با جزئیات بگویم که خیلی طولانی می شود پس به طور خلاصه برای شما عرض می نمایم

بهترین خاطرۀ من مربوط به سال اول دانشگاه بود که نمایشگاه صنایع دستی در دانشگاه دایر کردیمه استان فارس ، بوشهر و هرمزگان در آن شرکت داشتند. غرفه ای که ما گرفته بودیم مربوط به گروه اچمی زبانان بود. برای آماده سازی غرفه ها تا نیمه شب در دانشگاه حضور داشتیم و تمام بچه ها در تلاش بودند که غرفه ای زیبا برای بازدیدکنندگان تشکیل بدهند که در آن جمع به جز مهر و محبت دوستان چیز دیگری نبود. تلاش ما برای نمایشگاه از طرف مسئولین دانشگاه بی پاسخ نماند و آنها برای ما نمایشگاه کتاب در تهران را تدارک دیدند که یک مسافرت چهار روزه برای تهران ، اصفهان و شیراز بود که هیچ وقت از خاطرمان پاک نمی شود.

فداغ: از نظر شما مهمترین نیاز امروز فداغ چیست ؟ و چه راهکاری جهت رفع این نیاز پیشنهاد می کنید؟

مهمترین نیاز مردم فداغ همکاری با مسئولین فداغ می باشد که تا حالا متأسفانه همکاری آنچنان درستی از مردم فداغ مشاهده نشده. من قبلاً هم این مطلب را در یکی از سایت های فداغ عرض کردم که در پاسخ مسئول آن سایت گفتند که از دست مردم چه کاری ساخته است؟! باید بگویم که تا وقتی مردم یک شهر چیزی را نخواهند هیچ وقت به آن نمی رسند. اگر مردم همکاری کنند و مسئولین تلاش کنند در مرحله اول فداغ باید بخش شود تا ما بتوانیم با بودجه آن حداقل بافت شهری اِمان را درست کنیم و به جاذبه های گردشگری هم توجه داشته باشیم. دستگاه های اداری که در حدّ یک بخش می باشد هم در فداغ دایر شود تا مردم عزیز نخواهند با زحمت زیاد به شهرهای اطراف مراجعه کنند.

اگر مسئولین فداغ بتوانند سرمایه گذارانی را جذب برای کارهای تولیدی در فداغ کنند قطعاً پیشرفت فداغ را در پی خواهد داشت.

 فداغ: از رشته انتخابی خود راضی هستید؟

بله – بنده که از رشته ام راضی هستم چون در بازار آزاد هم می توانم آن را به کار بگیرم ولی در اصل مربوط به آموزش و پرورش و دانشگاه و وزارتخانه می باشد.

فداغ: شما بعد از گرفتن مدرک آیا حاضرهستید به فداغ و مردم آن کمک کنید؟

بله – اگر بنده را قابل بدانند با کمال میل حاظرم به مردم خودم خدمت کنم. در هر زمینه ای که به من نیاز داشته باشند با آنها همکاری خواهم کرد.

فداغ: پیشنهاد شما برای پیش کنکوریها چیست؟

برای پیش کنکوری ها باید این را بگویم که مهمترین بحث در بین آنها همین کنکور می باشد ، یعنی قبول شدن در آزمون ورودی دانشگاه ها که به صورت سراسری و خیلی متمرکز انجام می گیرد. طبیعی است که رشته خوب و دانشگاه معتبر برای افراد مختلف متفاوت است. اولویت اول برای داوطلبان از نظر بنده بازار کار خوب می باشد. وقتی زحمت کشیده ایم و قدرت انتخاب داریم می خواهیم رشته ای برگزینیم که پس از چندین سال زحمت ، دیگر وقتی فارغ التحصیل شدیم نگران اشتغال نباشیم.

فداغ: توصیه شما برای دانش آموزان و دانشجویان چیست؟

توصیه بنده اول برای دانش آموزان پشت کنکوری این است که برای دانشگاه ملّی تلاش و در انتخاب رشته هم خیلی دقت کنند. و این نکته را در نظر داشته باشند که دانشگاه رفتن یا نرفتن آنها لزوماً باعث خوشبختی فردی آنها نمی شودو افراد زیادی هستند که تحصیلات دانشگاهی نداشتند و خیلی هم در زندگی موفق بودند و از طرفی کسانی هم بودند که با توجه به تحصیلات دانشگاهی ولی افراد موفقی نبودند.

امّا بطور کلی دانشگاه می تواند در دستیابی به خوشبختی سریع تر عمل نماید.

فداغ: نظر شما درباره سایت اختصاصی و مردمی دهستان فداغ چیست؟

سایت خوبی است ولی باتوجه به تجربه ای که در دانشگاه داشتم و مدیر مسئول نشریه اچمی زبانان در دانشگاه بودم ، مشکلی که داشتم بومی بودن نشریه بود که در نوع مطالب محدودیت داشت.

اگر فداغ را با شهرهای دیگر تطبیق دهید و تفاوت ها و شباهت ها را بسنجید و یا موضوعات دیگری خارج از بومی بودن آن ، به آن اضافه کنید که کلاً به فداغ مربوط نشود. چون تا حدودی بومی بودن مطالب چندان جذابیّت برای همه افراد ندارد.

فداغ: کلام پایانی ؟ چنانچه مطلب خاصی به ذهنتان میرسد  بفرمایید.

موفقیت مردم و پیشرفت فداغ را خواستارم و از شما کمال تشکر را دارم که توجه زیادی به فداغ دارید و خواهان پیشرفت فداغ می باشید.

این مطالب را نیز ببینید!

نورسیده ها در کنکور 92 – 93 برترین رتبه ها را کسب کردند

به دنبال اعلام نتایج کنکور سال 92-93 ، سه فداغی که در هنرستان رافعی اِوَز ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.