صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » گاز تا پنج ماه دیگر به فداغ، خلیلی و روستاهای اطرف می رسد

گاز تا پنج ماه دیگر به فداغ، خلیلی و روستاهای اطرف می رسد

پروژه گازرسانی به فداغ، خلیلی و روستاهای تابعه که قرار بود دهه فجر ۹۲ کلنگ زنی شود، امروز ۶ مرداد ۹۶ با حضور دکتر محمدی، مدیرعامل گاز استان فارس و هیئت همراه، دکتر جعفرپور، نماینده مردم شهرستان های لارستان، گراش و خنج در مجلس شورای اسلامی و رییس کمیسیون فرهنگی مجلس، مهندس فرودی، فرماندار گراش، مسوولین دستگاه های اجرایی شهرستان و جمعی از مردم فداغ در کنار مسجد زائرحسینی فداغ کلنگ زنی شد.

مدیرعامل گاز استان فارس برای اتمام عملیات پروژه گازرسانی به روستاهای بخش مرکزی شهرستان گراش فرصت ۲۰ ماهه داده که پیمانکار پروژه قول داد در صورت نبود موانع این عملیات را ظرف مدت ۵ ماه به بهره برداری برساند.

با اعتبار ۳۶ میلیارد تومان ۱۲ روستای شهرستان گراش به شبکه سراسری گاز کشور وصل می‌شوند.

گریشنا: پروژه گاز رسانی به بخش مرکزی شهرستان گراش با حضور دکتر جمشید جعفر پور نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، اصغر فرودی فرماندار گراش، هوشنگ محمدی مدیر عامل شرکت گاز استان فارس، مسولین دستگاه‌های شهرستان و اعضای شورای‌های اسلامی بخش و اقشار مختلف مردم فداغ کلنگ زنی شد.

*۳۶ میلیارد تومان برای گازرسانی به ۱۲ روستا*

فرماندار گراش در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت، ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع) اظهار داشت: عملیات گاز رسانی طبیعی به روستاهای شهرستان گراش با اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان در حال اجرا است.

وی از تکمیل پروژه گازرسانی به شهر گراش خبر داد و افزود: سال گذشته قریب ۱۶ کیلومتر توسعه شبکه در شهر گراش با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان انجام شد.

*خدمات دولت در بخش مرکزی*

اصغر فرودی با تشریح عملکرد دولت در بخش مرکزی شهرستان گراش و با بیان اینکه گاز یکی از نعمت های خدادادی است، افزود: در سال گذشته در روستاهای بخش مرکزی بیش از ۵ میلیارد تومان پروژه افتتاح و ۱۰ میلیارد طرح و پروژه در حوزه‌های مختلف عمرانی و زیربنایی کلنگ زنی شده است و امیدواریم با بهره‌برداری از نعمت گاز طبیعی در روستاها شاهد سرمایه گذاری و توسعه بخش‌های مختلف از جمله بخش کشاورزی و تولیدی و صنعتی باشیم.

اصغر فرودی یکی از مهمترین پروژه های راه و شهرسازی در حوزه شهرستان گراش ساخت تونل شهدای خلیج فارس (تونل بالنگستان) عنوان کرد و اظهار داشت: سال گذشته عملیات اجرایی فاز دوم این پروژه با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد تومان شروع شد که با بهره برداری از این طرح خدمات قابل توجهی به مردم فداغ و منطقه خواهد رسید.

فرماندار گراش از اختصاص ۳ میلیارد تومان از بودجه دولتی در سال جاری به بخش مرکزی این شهرستان خبر داد و افزود: برای توسعه زیرساخت ها و شتاب به خدمات رسانی دولت تدبیر و امید و نظر به توسعه متوازن مناطق شهری و روستایی شهرستان، سه میلیارد تومان از محل اعتبارات سه درصد نفت و گاز امسال برای پروژه های عمرانی به بخش مرکزی اختصاص داده شده است.

*باید برای ارتقای فداغ تلاش کنیم*

اصغر فرودی با بیان اینکه یکی از خواسته های بحق مردم فداغ بحث ارتقاء تشکیلات سیاسی و اجتماعی این دهستان است،خطاب به نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: دهستان فداغ قابلیت و پتانسیل ارتقاء به بخش را دارد و با توجه به پیگیری های انجام شده باید تلاش کنیم با استفاده از ظرفیت های موجود در منطقه این خواسته به حق مردم به سر انجام برسد.

وی افزود: در دولت یازدهم خدمات شایانی به مردم در مناطق محروم و روستایی داده شد و ما امیدوار هستیم با مشارکت و همکاری مردم در بخش های مختلف شاهد تغییر و تحول های گسترده باشیم و امروز این افتخار برای دولتمردان این نظام است که بگوییم با تدبیر دولت در شهرستان گراش خانه بهداشت و ساختمان دهیاری در تمام روستاهای مشمول ساخت و مشکلات مردم در این زمینه حل شده است.

*نماینده مجلس: ارتقا فداغ را پیگیری می‌کنم*

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی گاز رسانی به روستاهای بخش مرکزی گراش را یک کارهای عمرانی بزرگ و زیربنایی برای توسعه شهرستان عنوان کرد و گفت: خدمات رسانی به مردم باید با سرعت انجام پذیرد تا مردم شاهد رفع مسائل و مشکلات خود باشند.

دکتر جمشید جعفر پور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح ارتقاء دهستان فداغ به بخش پیگیری می شود، اظهار داشت: چالش‌های پیش رو طرح ارتقاء دهستان فداغ به بخش را دنبال میکنیم و امیدواریم هر چه سریع تر این موضوع به نتیجه برسد.

*۱۶۰ میلیارد تومان برای گازرسانی به روستاهای جنوب فارس*

مدیر عامل شرکت گاز استان فارس در این جلسه با بیان عملکرد شرکت گاز گفت: در چهار سال گذشته در استان فارس بیش از ۱۴ هزار کیلومتر شبکه گذاری و بالغ بر ۸۰۰ روستا گاز رسانی شده است.

دکتر هوشنگ محمدی با بیان اینکه ۴۳ کیلومتر در هشت ماه از مجموعه ۴۶ کیلومتر در بخش ارد شبکه گذاری شده است گفت: برای اتمام این پروژه نیاز به همکاری مردم ارد است که ۳ کیلومتر باقی ماده هر چه سریع تر کار و مردم این بخش از نعمت گاز طبیعی بهره مند شوند.

وی اضافه کرد: ده روستا در شهرستان گراش شامل روستاهای فداغ، کنگ و ریشه، خلیلی، حسین‌آباد، بشیر آباد، محمد زینا، لب‌اشکن، فاریاب ، آغصه و زینل آباد مشمول گاز رسانی هستند.

هوشنگ محمدی مدیر عامل شرکت گاز استان فارس خاطر نشان ساخت: برای پروژه های در دست اقدام و در دست اجراء گاز رسانی به شهرها و روستاهای شهرستان های لارستان، خنج و گراش ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

فرج الله نریمانی معتمد دهستان فداغ در این مراسم گفت: خدمات رسانی به مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران از اولویت های اساسی است و بحمدالله امروز در اقصی نقاط منطقه شاهد تغییر و توسعه هستیم.

بازتاب خبر کلنگ زنی پروژه گازرسانی به بخش مرکزی شهرستان گراش در کانال های تلگرام استان فارس

*کانال خبری شیراز:*

https://t.me/joinchat/AAAAAD6d3Ui48cciZq7H0Q

*همشهری فارس:*

http://telegram.me/hamshahri_fars

*آخرین خبر فارس:*

http://telegram.me/fars_today

✏ *خبرنگار: رضا تقی نژاد*

این مطالب را نیز ببینید!

تبلیغات: مجتمع آموزش – فناوری هرمز

🔴 مجتمع آموزش – فناوری هرمز 🔸🔷بزرگترین در جنوب فارس …🔹🔶 ➖در چهار طبقه و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.