صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » نشست فرماندار و مسوولین با مردم در فداغ

نشست فرماندار و مسوولین با مردم در فداغ

نشست بررسی نیاز‌ها و مشکلات بخش مرکزی با حضور اصغر فرودی فرماندار، عبدالله فضلی بخشدار مرکزی، مسئولین دستگاه‌های اجرایی شهرستان، اعضای شورای اسلامی بخش و دهیاران در مسجد زائر حسینی دهستان فداغ برگزار شد.


*فرماندار گراش* در این نشست با تشریح خدمات دولت، گفت: هفته دولتی فرصت خوبی است تا خدمات نظام برای مردم گفته شود.

اصغر فرودی استفاده از تسهیلات دولتی در بخش مقاوم سازی منازل مسکونی روستایی ضروری دانست و افزود: دولت تسهیلات خوبی در این زمینه برای اهالی روستا در نظر گرفته است.
وی به استفاده از تسهیلات دولتی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی با استفاده از تسهیلات و منابع دولتی سرمایه گذاری کند و با ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار در توسعه و آبادانی روستا با دولت مشارکت داشته باشد.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان گراش با بیان اینکه دولت دوازدهم، اولویت خود افزایش تولید و اشتغال قرار داده است، اظهار داشت: از تمامی ظرفیت‌های موجود در راستای حل مشکلات مردم و رفع موانع در جلو راه سرمایه گذار بر می داریم و شخصا در این زمینه پیگیری خواهم کرد.

اصغر فرودی فرماندار گراش از عملکرد شورای چهارم در روستای‌های بخش مرکزی به ویژه فداغ ابراز خرسندی کرد و گفت: اتحاد، وحدت و همدلی در راستای خدمت به مردم رمز گروه گشایی از تمامی مشکلات است.

*بخشدار مرکزی* شهرستان گراش گفت: در دولت یازدهم با هدف توسعه روستاها نیازهای مناطق شناسایی و برای رفع مشکلات گام‌های ارزشمندی در جهت خدمت به مردم برداشته شد.

عبدالله فضلی با اشاره به صرف هزینه بیش از ۲۰ میلیارد تومان در حوزه آب و راه افزود: یکی از مشکلات بخش مرکزی موضوع آب بود که با پیگیری‌های انجام شده این مشکل مرتفع شد.

وی ساخت تونل شهدای خلیج فارس، ساخت جاده چک چک، گاز رسانی، ساخت ساختمان دهیاری، توسعه شبکه مخابرات، ساخت خانه‌های بهداشت، ساخت دو چمن مصنوعی فداغ و خلیلی از جمله پروژه‌های در حال اجرای بخش مرکزی عنوان کرد.

بخشدار مرکزی یکی از کار‌های اصلی شوراها انتخاب دهیار عنوان کرد و افزود: دهیاری قلب تپنده روستا است و اعضای شورا روستا و دهیار باید نسبت به ساخت و ساز‌های غیر مجاز در روستا دغدغه داشته باشند و جلوگیری کنند.

*همایون جهان پناه* رئیس شورای اسلامی فداغ در دوره چهارم در این جلسه گزارشی از عملکرد اعضای شورای سابق داد و گفت: در شورای چهارم ۳۰۰ جلسه رسمی و ۲۰۰ جلسه غیر رسمی با بیش از ۸۰۰ نامه برای رفع مشکلات مردم و پیگیری نیازی‌های روستا گرفته شد.

وی افزود: در دوره چهارم رتبه دهیاری از ۳ به ۶ ارتقاء یافت.

*مرتضی هوشیار* عضو شورای اسلامی روستای فداغ ارتقاء سیاسی دهستان فداغ به بخش از مهمترین خواسته مردم روستا عنوان کرد و گفت: زیرساخت های لازم برای ارتقاء فداغ فراهم است.

*کیخسرو سهیلی* عضو شورای اسلامی بخش مرکزی و *اسماعیل اسدی* عضو شورای اسلامی روستای خلیلی، مشکلات حوزه‌های مختلف را در این نشست مطرح کرد.

تامین سرویس مدارس، توسعه راه‌های ارتباطی روستا، حضور روسای ادارات در مرکز بخش، تامین امکانات و تجهیزات ورزشی، اجرای طرح بهسازی روستایی، تامین زمین مسکن برای جوانان، اجرای طرح‌های آبخیز‌داری، توسعه خدمات بهداشت و درمان و تامین امکانات آموزشی را از مهمترین خواسته های خود عنوان کردند.

*فرج الله نریمانی* از معتمدین دهستان فداغ با تقدیر از خدمات اعضای شورای اسلامی روستا در دوره چهارم خطاب به اعضای شورای جدید گفت: شوراها با قلبی آکنده از مهر و هدف پا به میدان خدمت به مردم بگذارند و خدمت به مردم را تکلیف و توفیق برای خود بدانند.

وی تلاش‌های اعضای شورای دوره چهارم در خدمت به مردم را ستود و افزود: پیشرفت‌های حاصل شده در روستا ثمره تلاش و پیگیری اعضای شورای اسلامی روستا بود که امیدواریم شورای جدید از تجربیات شورای قبل به خوبی استفاده کند.

*ابراهیم نوشادی* رئیس اداره آبفای روستایی در این جلسه گفت: مجموعه آبرسانی فداغ با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان در یک دوره چهار ساله ساخته شده است تا مشکل کم آبی و بی آبی منطقه بخش مرکزی حل شود.

در پایان این نشست از اعضای شوراهای اسلامی بخش توسط بخشداری مرکزی تقدیر شد.

همچنین از طرف اعضای شورای اسلامی از اصغر فرودی فرماندار، فضلی بخشدار و دکتر محمدی معاون بهداشت دانشگاه و نریمانی از معتمدین فداغ تقدیر شد.

مسئولین شهرستان گراش در ابتدای حضور خود در فداغ با حضور بر سر مزار ۵ شهید این دهستان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

کلنگ ساخت آزمایشگاه مرکزی دهستان فداغ و دو پانسیون پزشک در زیربنای ۲۷۰ متر مربع در دو طبقه به زمین زده شد.

*علی محمد خاکبیر* خیر فداغی با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان این مجموعه را می‌سازد.

*حاج فرج الله خاکبیز* دیگر خیر فداغی زمینی به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان برای ساخت این مجموعه در اختیار حوزه بهداشت و درمان قرار داده است.

مراسم کلنگ زنی این پروژه در ششمین روز از هفته دولت با حضور فرماندار، بخشدار، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی، اعضای شورای اداری شهرستان و دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی بخش مرکزی برگزار شد.

*اصغر فرودی* فرماندار گراش اظهار داشت: روند ارتقاء خدمات درمانی و بهداشتی در فداغ پیگیری می‌شود و راه اندازی درمانگاه شبانه روزی در فداغ از نیاز‌های اساسی بخش مرکزی شهرستان گراش است.

*فضلی* بخشدار مرکزی گراش گفت: اولویت دولت برای رفع محرومیت در روستاها خدمات رسانی به مردم است و زیرساخت‌های لازم برای راه اندازی مرکز شبانه روزی درمانگاه در فداغ فراهم است.

*دکتر محمدی* معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی گراش گفت: ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در همه روستاها با دقت نظر انجام می‌گیرد. تلاش می‌کنیم مرکز احیا قلب در درمانگاه فداغ با تمام امکانات و تجهیزات مورد نیاز راه اندازی کنیم.

این مطالب را نیز ببینید!

تبلیغات: مجتمع آموزش – فناوری هرمز

🔴 مجتمع آموزش – فناوری هرمز 🔸🔷بزرگترین در جنوب فارس …🔹🔶 ➖در چهار طبقه و ...

یک دیدگاه

  1. سلام و خسته نباشید خدمت ادمینهای محترم ..و ضمن تقدیر و تشکر از اعضای شورای اسلامی دوره قبلی با مدیریت و ریاست اقای جهانپناه..نیاز اساسی ب اورژانس و مرکز احیای قلبی در فداغ واقعا احساس میشود و باتوجه به بالارفتن امار سکته ها و حملات قلبی این مهم در صدر بقیه امور قرار دارد. از شورای اسلامی محترم دوره جدید فداغ خواهشمندیم ک این مهم را بجد پیگیری و مطالبه نمایند ..با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.