صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » مرگ، پایان داستان پدر لب‌اشکنی نبود

مرگ، پایان داستان پدر لب‌اشکنی نبود

با موافقت خانواده مرحوم عبدالرحمن اسدی مرگ او به سه نفر زندگی بخشید.

گریشنا: کبد و کلیه‌های مرحوم عبدالرحمن اسدی ۵۰ ساله اهل لب‌اشکن فداغ که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود پس از رضایت همراهان وی به بیماران نیازمند اهدا شد.

⭕ عطریه احمدی مسئول اتاق عمل بیمارستان گراش گفت:‌«عمل جراحی را صبح پنج‌شنبه ۱۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ دکتر شامحمد از شیراز در اتاق عمل بیمارستان امیرالمومنین علی علیه السلام گراش انجام و اعضاء اهدا شده به شیراز منتقل شد. کلیه‌های مرحوم به دو نفر و کبد او به یک نفر پیونده زده خواهد شد و آنان را از رنج بیماری رها می‌کند.»

🔅 ‌دکتر احمد عبداللهی رییس دانشکده علوم پزشکی از خانواده مرحوم عبدالرحمن اسدی به خاطر این عمل خداپسندانه تقدیر کرد.

⭕ این نخستین عمل اهدای عضو در بیمارستان گراش در سال ۱۳۹۶ است. دقیقا یک سال پیش در ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ نیز اعضای بدن سیده سکینه هاشمی با موافقت عبدالله فضلی فرزند او و بخشدار گراش، اهدا شد.

دوباره حادثه با موتورسیکلت

🔅 شنبه ۱۴ بهمن‌ماه حدود ساعت ۱۷ برخورد موتورسیکلت با توده مصالح در ورودی فداغ باعث مرگ مغزی عبدالرحمن اسدی شد و بعد از ۵ روز سرانجام با اهدای عضو زندگی این پدر ۵۰ ساله پایان یافت.

⭕ کیخسرو سهیلی عضو شورای اسلامی روستای حسین‌آباد که در محل حاضر بوده است، در مورد نحوه وقوع حادثه گفت: «محل کار مرحوم فیشور بود. موتورسیکلت از پمپ‌بنزین به سمت فداغ در حرکت بوده که مصالح را بدون تابلو در جاده ریخته بودند. موتورسیکلت با آن‌ برخورد و پرتاب می‌شود. اسدی از ناحیه جمجمه دچار آسیب شده بود. با اورژانس تماس گرفتیم اما دیدیم که وضع مصدوم وخیم است و خون از گوش و دهان‌اش خارج می‌شود. چون آمدن اورژانس از گراش یا ارد به فداغ طول می‌کشد، او را با یک پرایدبار به درمانگاه فداغ بردیم. که خانم‌ها دکتر ستوده و دکتر مردانی کارهای اولیه را انجام دادند و بعد به بیمارستان گراش اعزام شد.»

🔅 این چندمین حادثه برای شهروندان لب‌اشکن در سال ۱۳۹۶ است که مهم‌ترین آن مرگ دو لب‌اشکنی به دلیل واژگونی خودرو در جاده بندرعباس و مرگ یک نفر در واژگونی پژو ۴۰۵ در جاده فداغ- خلیلی بود.

⭕ حادثه این هفته شنبه ۱۴ بهمن‌ماه در بلوار ورودی فداغ روبه‌روی اتفاقات برق فداغ رخ داد. به نظر سهیلی دلیل اصلی حادثه عدم نصب تابلو خطر در کنار مصالح بوده است: «اگر پیمانکار در کنار شوسه‌ها تابلو گذاشته بود این حادثه رخ نمی‌داد. جاده فداغ -لب‌اشکن این همه کشته می‌دهد، مدیرکل راه و شهرسازی لطف کنند و جاده را بررسی کنند.»

پدر هشت فرزند

🔅 علی قاسمی از بستگان مرحوم اسدی در مورد روند موافقت با اهدای عضو گفت: «اهدای عضو خواسته خود مرحوم در زمان زندگی‌شان بود و چند بار در این مورد گفته بود. بعد از اعلام مرگ مغزی هم با برادرش صحبت کردیم و آن‌ها هم موافقت کردند.»

⭕ علی قاسمی در مورد خانواده اسدی می‌گوید: «مرحوم دارای چهار دختر و دو پسر خردسال است و با کارگری زندگی می‌کرد. یکی از دختران هم از ناحیه دست معلولیت دارد و تحت پوشش بهزیستی گراش است.»

🔅 با توجه به وضعیت خانواده اسدی لازم است هر چه سریع‌تر برای تحت پوشش قرار دادن خانواده او اقدام شود. مراسم تدفین عبدالرحمن اسدی امروز پنجشنبه ۱۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ در روستای لب‌اشکن برگزار شد.

این مطالب را نیز ببینید!

حماسه آفرینی مردم ولایی فداغ در چهلمین بهار انقلاب

مردم ولایتمدار و انقلابی فداغ امروز همپای دیگر حماسه سازان در سراسر ایران اسلامی با ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.