صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » داروخانه، دندان‌پزشکی و سالن ورزشی سهم فداغ از دهه فجر ۹۶

داروخانه، دندان‌پزشکی و سالن ورزشی سهم فداغ از دهه فجر ۹۶

مدیران شهرستان گراش ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای فداغ، دو پروژه بهداشتی و یک پروژه ورزشی را کلنگ زنی و افتتاح کردند.

کلنگ‌ احداث داروخانه و کلینیک دندان‌پزشکی به همت دو خیّر فداغی، خسرو زمانی و حسین کهن‌سال با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان در مرکز جامع سلامت فداغ به زمین زده شد.

فضلی، بخشدار مرکزی گراش در آیین کلنگ زنی این پروژه با تشریح برنامه‌های دهه فجر گفت: ۱۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان در بخش مرکزی افتتاح و کلنگ زنی کرده‌ایم.

دکتر رادفر، قائم مقام معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی گراش گفت: داروخانه‌ فداغ با زیربنای ۸۰ متر مربع با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان به همت خیّر خسرو زمانی ساخته می‌شود. با بهره برداری از این پروژه خیّرساز، در مواقع تعطیلی درمانگاه، مردم می‌توانند برای خرید دارو به این داروخانه دسترسی داشته باشند.

پروژه دیگری که امروز کلنگ زنی شد، احداث ساختمان کلینیک دندان‌پزشکی بود. این پروژه نیز با زیربنای ۸۰ متر مربع با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان به همت خیّر حسین کهن‌سال ساخته خواهد شد.

چند پروژه دیگر نیز در حال انجام است که می‌توان به پانسیون پزشکی و ساختمان نگهبانی اشاره کرد که این پروژه نیز تا ماه‌های آینده تکمیل و به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

پانسیون پزشکان در دو واحد دو طبقه‌ای با مشارکت خیّرین و معاونت بهداشت و درمان در دست ساخت است که بخش های دیگر آن از طریق اعتبارات دولتی تکمیل خواهد شد.

آزمایشگاهی توسط خیّر فداغی، محمدعلی خاک‌بیز با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان در دو طبقه در کنار مرکز جامع سلامت فداغ ساخته می‌شود که علاوه بر آن ۲۰۰‌میلیون تومان نیز از محل اعتبارات دولتی برای خرید تجهیزات آزمایشگاه جذب و هزینه خواهد شد.

رادفر از ساخت ساختمان اورژانس فداغ در آینده نزدیک خبر داد و افزود: با پیگیری‌های انجام شده توسط مسئولین دانشکده و فرماندار، مجوز راه اندازی پایگاه اورژانس ۱۱۵ از وزارت خانه اخذ شده است.

اصغر فرودی، فرماندار گراش در این مراسم با بیان اینکه طرح تحول سلامت چهره درمانی و بهداشتی بخش مرکزی شهرستان گراش را متحول کرده است، اظهار داشت: پیشرفت حوزه سلامت یکی از دغدغه‌های دولت تدبیر و امید است که امیدواریم با توسعه زیرساخت‌ها مجموعه درمانی مرکز بهداشت فداغ، زمینه راه اندازی درمانگاه شبانه روزی را فراهم کنیم.

وی با تشریح عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه روستایی افزود: خدمت به روستائیان ضروری است و باید تلاش کنیم تا با ترغیب بخش خصوصی به سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال و افزایش تولیدات و رونق کسب و کار و در آمد چهره محرومیت را از منطقه پاک کنیم.

فرودی در پایان از مردم همیشه در صحنه فداغ خواست تا مثل همیشه در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن حضوری گسترده و پر‌ رنگ داشته باشند.

نوشادی، مدیر آبفا روستایی گراش در حاشیه این مراسم گفت: در عملیات اصلاح، بازسازی و اجرای خطوط پمپاژ و انتقال آب‌رسانی روستایی مجموعه فداغ، هشت هزار و ۶۰۰ متر تعویض لوله داشته‌ایم. این پروژه با اعتبار ۹۶۷ میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی، دو درصد نفت گاز و تملک دارایی تامین اعتبار شده است.

جمشیدی، مدیر بنیاد مسکن گراش به تشریح عملکرد این اداره در سال جاری پرداخت و افزود: در اجرای طرح بهسازی معابر چاه نَبی فداغ، زیرسازی معابر به صورت کامل انجام و ۱۵۰ میلیون تومان هزینه شد.

همچنین؛ اجرای دیوار حائل رودخانه بالنگستان به طرف حسینیه وحدت به زودی در دستور کار قرار‌ خواهد گرفت. بهسازی معابر روستاها جهت آسفالت نمودن با اعتبارات دولتی از دیگر برنامه‌هایی است که عملیاتی خواهد شد.

جمشیدی در پایان؛ از مردم بخش مرکزی که جهت بهسازی و نوسازی منازل مسکونی اقدام به دریافت تسهیلات نموند تشکر کرد.

حسن نژاد، مدیر اداره ورزش و جوانا گراش در آیین افتتاحیه سالن ورزشی شهدای فداغ گفت: این سالن چندمنظوره حدود ۹ سال پیش کلنگ زنی شده که سال‌ها راکد مانده بود که با پیگیری‌های انجام شده توانستیم فاز نخست این سالن را با بودجه ۴۰۰ میلیون تومان تکمیل و آماده بهره‌برداری کنیم. رختکن این سالن نیز تا چند روز آینده آماده می‌شود. در این سالن، ورزش های انفرادی مثل جودو، تکواندو و . . . هم انجام می‌گیرد.

لازم به ذکر است، زمین چمن مصنوعی فداغ نیز به دلیل اینکه چمن آن هنوز نصب نشده‌ بود، افتتاح آن به روزهای آینده موکول شد.

اعطای حکم انتصاب رضا تقی‌نژاد، خبرنگار فداغ و مدیر مسئول فداغ آنلاین | سایت خبری و مردمی فداغ به‌عنوان معاونت سرپرستی جامعه خبری ایران آنلاین در فارس توسط قاسم ایزدیان، سرپرست این رسانه، پایان بخش برنامه حضور مسئولین شهرستان در فداغ بود.

 

این مطالب را نیز ببینید!

خط لوله نفت کشوری از فداغ می‌گذرد

یکی از ایستگاه‌های پمپاژ خط لوله‌ی انتقال نفت از جنوب غربی به جنوب شرقی کشور، ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.