صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » افتتاح چهار پروژه سهم فداغ از دهه فجر

افتتاح چهار پروژه سهم فداغ از دهه فجر

در ششمین روز از دهه مبارک فجر پروژه‌های بخش مرکزی با اعتباری بالغ ۲۵میلیارد ریال با حضور فرماندار، بخشدار‌مرکزی و مسوولین دستگاه‌های اجرایی شهرستان گراش، دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی و مردم به مرحله بهره برداری رسید.

مسوولین ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای فداغ به سراغ افتتاح پروژه‌ها رفتند.

نمازخانه دبیرستان علی ابن ابیطالب (ع) فداغ در زمینی به مساحت ۱۱۰متر مربع و با اعتبار ۱۲۰میلیون تومان به همت خیراندیش مرحوم حسین راشدی ساخته شده و امروز به بهره برداری رسید.
لازم به ذکر است؛ محمد راشدی فرزند مرحوم حسین نیز برای باقیات صالحات و شادی روح پدر مرحومش ساختمان کتابخانه و آزمایشگاه در دبستان دخترانه ام البنین فداغ احداث می‌کند.

خیابان ساحلی جنب حسینیه وحدت با اعتباری بالغ ۲۲۰ میلیون تومان به طول ۱۵۰ متر از محل اعتبارات دولتی افتتاح شد.
جمشیدی؛ مدیر بنیاد مسکن گراش در آیین افتتاحیه این پروژه گفت: خیابان ساحلی یکی از طرح‌های راهبردی و کلیدی روستای فداغ در راستای اجرای طرح هادی است‌.
وی گفت: پارک حافظ فداغ از دیگر طرح‌های بنیاد مسکن است که با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان در حال ساخت است.

فرماندار گراش در آیین افتتاح پروژه‌های عمرانی بخش مرکزی شهرستان با بیان اینکه توجه به روستاها دغدغه اصلی دولت است، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در رفع کمبودهای زیرساختی در مناطق روستایی خدمات ارزنده‌ای انجام داده و نگاه عمیق این دولت باعث شده است چهره محرومیت از روستا برداشته شود.

وی از عزم دولت برای گاز رسانی به بخش مرکزی شهرستان گراش خبر داد و افزود: عملیات لوله گذاری پروژه گاز رسانی به روستا‌های بخش مرکزی با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان در حال اجرا است.

قنات حسن آباد یکی از پروژه‌های مهمی است که امروز به بهره برداری رسید. پروژه‌ای که بیشترین اشتیاقش برای کشاورزان به سبب بهره مندی از آب این قنات برای آبیاری اراضی کشاورزی دارد. ساخت استخر؛ آخرین مرحله خواهد بود که امید است تا سال آینده ساخته و مورد استفاده کشاورزان قرار گیرد.

فرماندار گراش در مراسم بهره برداری از ۱۲ هزار و ۶۰۰ متر طول خط انتقال آب قنات حسن آباد فداغ گفت: پروژه خط انتقال آب قنات حسن آباد فداغ یکی از پروژه‌های مهم در راستای ایجاد اشتغال و رونق کشاورزی و دامپروری منطقه است که با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسیده است.

نماینده دولت تدبیر و امید در شهرستان گراش ادامه داد: روزانه ۲۰ اینج آب از این قنات هدر می‌رفت و این باعث شده بود تا فرصت‌های زیادی از دست برود که با پیگیری‌های زیادی که انجام شد امروز شاهد بهره برداری از آن هستیم و امیدواریم این پروژه منشا تحولات عظیمی در زمینه کشاورزی و دامپروری منطقه شود و باید تلاش کرد تا با استفاده از سیستم آبیاری نوین شهرک گلخانه‌ای در این منطقه احداث شود.

فرودی در این خصوص از مجموعه استانداری، سازمان جهاد کشاورزی فارس و مدیریت جهاد کشاورزی گراش تقدیر کرد

علی جوکار مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گراش در خصوص قنات حسن آباد گفت: با بهره برداری از این پروژه ۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی تحت پوشش آب شرب قرار می‌گیرند.

پروژه برق رسانی به روستای فاریاب فداغ با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان با حضور فرماندار گراش، مدیر عامل شرکت توزیع برق استان فارس، روسای ادارت برق بیرم و عمادده، معاون فرماندار، بخشدار مرکزی، مسئولین دستگاه‌های اجرایی و اقشار مختلف مردم روستا از محل اعتبارات دولتی به بهره برداری رسید.

فرماندار گراش در این مراسم با بیان اینکه ارائه خدمات مطلوب به مردم با توسعه زیرساخت‌ها میسر می‌شود، اظهار داشت: کد دار کردن ۹ سکونت‌گاه در بخش ارد و مرکزی و تبدیل آنها به روستا در راستای توسعه متوازن زیرساخت‌ها و ارائه خدمات مطلوب‌تر به مردم بود که با تلاش بسیاری انجام شد.

فرودی نسبت به ساخت‌ و ساز‌های غیر مجاز در حاشیه روستا هشدار داد و افزود: ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی روستا بدون هیچ اغماضی تخریب می‌شود.

زینل قنبری؛ مدیر عامل شرکت توزیع برق استان فارس در این مراسم گفت: ضریب نقوذ برق در روستاهای استان فارس بیش از ۹۹ درصد است.
وی با تشریح اهمیت برق رسانی به مناطق روستایی بالای ده خانوار گفت: صنعت برق بعد از انقلاب اسلامی دستاورد بزرگی داشته است و روستای فاریاب شهرستان گراش به عنوان دو هزار چهارصد و شانزدهمین روستا در استان فارس است که برق رسانی می‌شود و قبل از انقلاب تنها در استان فارس ۱۵۱ روستا برق رسانی شده بود.

عبدالله فضلی بخشدار مرکزی شهرستان گراش در راستای اجرایی سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی و راهبرد توسعه متوازن مدیریت شهرستان پروژه برق رسانی به روستای فاریاب در دستور کار قرار گرفت‌ و گام بعدی اجرای طرح هادی و انتقال آب در این روستا است.

همچنین اعضای شورای اسلامی و اهالی روستای فاریاب از مسوولین خواستند تا طرح هادی و امکانات مورد نیاز روستا را هر چه سریع‌تر فراهم سازند.

در این مراسم حاج احمد راستی و فرج الله نریمانی از خدمات رسانی مسئولین در این روستا تقدیر کردند.

 

 

این مطالب را نیز ببینید!

نماز عید سعید فطر در فداغ از نگاه دوربین

نماز عید سعید فطر با حضور برادران و خواهران مومن فداغی به امامت نریمانی؛ روحانی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.