صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » مرمت و بازسازی قنات‌های اَرَد و فداغ

مرمت و بازسازی قنات‌های اَرَد و فداغ

مسئول آب و خاک و امور فنی و مهندسی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گراش گفت: بمنظور بهره‌گیری مناسب از آبهای موجود نگاه ویژه به انجام پروژه‌های آب و خاک داریم و اعتبارات ویژه‌ای به این امر اختصاص داده شده است.

نهرداد توسلی افزود: در سال جاری ۵میلیارد و ۱۸۲ میلیون ریال اعتبار در قالب دو طرح قنات میلویه (ارد) و حسن آباد (فداغ) صرف اجرای بهسازی و نوسازی این دو رشته قنات شده است.

مرمت و باز سازی دو رشته قنات میلویه و حسن آباد به میزان ۲۰۰۰متر درحال اجرا می‌باشد.

توسلی عمده فعالیت‌های در دست اجرای ‌آب و خاک مدیریت شهرستان را اجرای انواع سیستم‌های نوین آبیاری، مرمت و بازسازی قنوات، احداث جاده های دسترسی به مزارع، تسطیح و یکپارچه سازی اراضی کشاورزی، احداث کانال آبیاری عمومی و احداث استخرهای ذخیره آب برشمرد.

از ابتدای سال جاری تاکنون ۵/۲۱۱ هکتار از اراضی و باغات شهرستان در حال تجهیز به سیستم های آبیاری نوین بوده و کار مطالعه بیش از ۲۳۰ هکتار به انجام رسیده و آماده اجرای سیستم‌های آبیاری است.

مسئول آب و خاک گراش بیان کرد: با توجه به اینکه آبیاری نوین یکی از اولویت های سازمان جهاد کشاورزی است؛ برای اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در شهرستان هیچ محدودیتی نداریم و برای متقاضیان واجدشرایط بر اساس دستور العمل های موجود تا ۸۵ درصد هزینه های اجرایی آن از محل اعتبارات دولتی به‌صورت بلاعوض تأمین و پرداخت می‌شود.

این مطالب را نیز ببینید!

آغاز پروژه آب‌رسانی به شهرک‌های اندیشه و چاه ‌نَبی فداغ

شهرک‌های اندیشه و چاه نَبی فداغ به‌زودی به شبکه لوله‌ کشی آب روستایی متصل و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.