صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » با حضور دولتی‌ها: افتتاح و کلنگ‌زنی چند پروژه در فداغ

با حضور دولتی‌ها: افتتاح و کلنگ‌زنی چند پروژه در فداغ

در دومین روز از هفته دولت، با حضور مسئولین شهرستان گراش، پروژه‌هایی با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان در بخش مرکزی کلنگ‌زنی و یا افتتاح شد.

فرماندار، معاون سیاسی، امنیتی و امور اجتماعی فرمانداری، بخشدار مرکزی، مسئول دفتر نماینده مردم در گراش، فرماندهی نیروی انتظامی، مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، روسای ادارات منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، هلال احمر، بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، مدیر آبفا و برخی دیگر از مسئولین شهرستان، رییس و پرسنل پاسگاه انتظامی، دهیار و اعضای شورای اسلامی و جمعی از اهالی فداغ در آیین کلنگ‌زنی و افتتاح پروژه‌های هفته دولت حضور داشتند.

مردم و مسئولین ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای فداغ، پروژه‌های هفته دولت در فداغ را کلنگ‌زنی و افتتاح کردند.

ساخت دو پارک محله‌ای در فداغ

کلنگ‌ ساخت دو پارک محله‌ای در دو نقطه از فداغ به زمین زده شد.

نعمت‌الله خرّم، عضو شورای اسلامی: دو پارک محله‌ای یکی در شرق و دیگری در غرب فداغ به مساحت ۲۵۰ متر مربع و هر کدام با اعتبار ۱۲۰میلیون تومان از محل بودجه داخلی دهیاری ساخته خواهد شد. انتظار می‌رود تا دهه فجر امسال به مرحله بهره‌برداری برسد.

برنامه بعدی، بازدید از طرح اشتغال‌زایی در فداغ بود که با تسهیلات دریافتی از کمیته امداد امام خمینی (ره) گراش اقدام به پرورش شتر مرغ کرده بود.

قاسم دست‌سوز: ما طرح پرورش شتر مرغ را از سال ۹۲ و با هزینه شخصی خودمان شروع کرده‌ایم. در سال گذشته یکی از آشنایان با گرفتن تسهیلات از کمیته امداد، اقدام به خرید شتر مرغ و پرورش آن در کنار شترمرغ‌های ما کرده است.

در سال گذشته با ۶ شترمرغ مولد ماده، ۲۰۰ جوجه تولید کرده ایم. بازار دام این‌روزها مساعد نیست و خرید و فروش انجام نمی‌شود.

وی در ادامه از فرماندار خواست تا تنها مشکل آن‌ها که نبود آب و انشعاب آن است، موضوع را پی‌گیری و حل کند که فرماندار نیز قول همکاری داد.

افتتاح منبع آب شهرک اندیشه

منبع ذخیره آب شهرک اندیشه با اعتبار یک میلیاد و ۹۰۰ میلیون تومان و از محل اعتبار شرکت آبفا فارس، در فداغ افتتاح شد.

خورسند، مدیر آبفا گراش: ظرفیت مخزن ایستگاه ۱۰۰متر مکعب است. دو مخزن در شهرک‌ها هر کدام با ظرفیت ۵۰۰ متر مکعب ساخته شده و ۱۲۰۵ خانوار که از لحاظ جمعیتی نیز این آمار به ۴ هزار و ۵۵۰ نفر می‌رسد، از آب این منبع بهره‌مند می‌شوند. همچنین، تعداد مشترکین آن نیز ۱۰۵۷ اشتراک خواهد بود.

فرودی، فرماندار گراش در آیین افتتاحیه این پروژه اضافه کرد: یکی دیگر از کارهای خوب و مهم در بخش مرکزی بالاخص فداغ، راه‌اندازی این منبع آب بود که هم برای فداغ است و هم برای روستاهای اطراف.

افتتاح نخستین خانه هلال شهرستان گراش در فداغ

محسنی، رییس جمعیت هلال احمر شهرستان گراش: خانه هلال تشکیلاتی داوطلب محور و زیر نظر جمعیت هلال احمر است و در آن فعالیت‌های داوطلبانه و بشردوستانه انجام می‌گیرد و این خانه‌ها بیشتر در مناطق شهری، روستایی و نقاط آسیب پذیر راه‌اندازی می‌شود.

با پی‌گیری فرماندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مجوز راه‌اندازی ۵خانه هلال برای شهرستان صادر و نخستین آن، در فداغ افتتاح شد‌.

گفتنی است، بنیاد مسکن گراش و شورای اسلامی فداغ جهت واگذاری زمین برای احداث ساختمان خانه هلال فداغ همکاری نموده‌اند که طی مراسمی نیز کلنگ‌زنی خواهد شد.

همچنین در این آیین، حکم انتصاب رضا تقی‌نژاد به‌عنوان رییس خانه هلال فداغ توسط فرماندار اعطا شد.

کلنگ‌زنی پروژه ۶۰ واحدی

کلنگ‌ احداث پروژه ۶۰ واحدی فداغ با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گراش به زمین زده شد.

جمشیدی، مدیر بنیاد مسکن گراش: در راستای رونق اشتغال و توسعه روستایی، بنیاد مسکن گراش اقدام به تصویب و طراحی پروژه ۶۰ واحدی در ورودی فداغ نموده است. طرح‌های اولیه و معماری آن آماده شده و به‌زودی نیز پیاده‌سازی خواهد شد.

مساحت کلی این پروژه ۶۰۰۰ متر مربع است که شامل ۶۰ واحد تجاری هر کدام به متراژ ۵۰ متر مربع و ۳۰ واحد مسکونی هر کدام به متراژ ۱۰۰ متر مربع خواهد بود‌. نحوه و شرایط واگذاری آن نیز متعاقباً با هماهنگی دهیاری و شورای اسلامی اعلام خواهد شد.

امیدواریم تا یک سال آینده، این واحدها را تکمیل و به متقاضیان واگذار نماییم.

این مطالب را نیز ببینید!

بازدید و بازرسی مشترک کارشناسان معاونت بهداشت و نماینده تعزیرات از اصناف ارد و فداغ

💠 با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا، تشدید روزانه نظارت و بازرسی ها درسطح ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.