صفحه اصلی » طایفه های فداغ » معرفی طایفه کربلائی تقی ویا کربلائی قاسم و علی رضائی

معرفی طایفه کربلائی تقی ویا کربلائی قاسم و علی رضائی

6- طایفه کربلائی تقی ویا کربلائی قاسم : که گویا از یکی از روستاهای استان فارس به نام کُلوار به این مناطق و فداغ آمده اند و در اینجا ساکن شده اند و با مردم این محل به زندگی ادامه می دادند


و بعضی ها به کشورهای خلیج فارس می رفتند و از راه غواصی و کارگری امرار معاش می کردند و بعضی هم در محل یعنی فداغ مشغول به فعالیت بوده اند واین طایفه به طایفه میرشکاری و یا مشکوال غلام ها هم مرتبط می باشد.


4- طایفه علی رضائی :
که اکثر مالدار و گله دار و دارای بز و گوسفند زیادی که دارای چند چوپان بوده اند و همچنین معروف بودند مثل شعبانعلی ، ملکِ رضا ، رضا ملک و حسن ملک و از این کار امرارمعاش می کردند و اکثر فصل سال در صحرا چادر و کَپری می زدند و دامداری می کردند و یکی از فرزندان ملک به نام رضا هم کار های دست بافی مثل بنه ، بند وطناب و شخم چوبی و چیزهای دیگر دستی درست می کردند و مردم فداغ از آن استفاده می کردند. این نوع وسایل در ایام درو و خرمن ، شخم زدن و کاه کشیدن به کار می برده اند و در کل صنعت زمان خودشان بوده است. اصلیت این طایفه به گفته ی عباس خشنود ( عباس غلامعلی ) از طایفه ی لُر می باشند که به فداغ آمده اند و امرار معاش آنها بوسیله دامداری ، کشاورزی و مسافرت به کشورهای حوضه خلیج فارس مثل قطر ، دبی و کویت صورت می گرفته است.

این مطالب را نیز ببینید!

زندگینامه مرحوم سامخان + تصاویر

بسم االه الرحمن الرحیم در یک نگاه نام : سام نام پدر: جهانگیرخان نام مادر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.