صفحه اصلی » خبرهای روز فداغ » حضور مسئولین شهرستان از خلیلی تا فداغ – اختتامیه جشنواره دهه فجر برگزار شد

حضور مسئولین شهرستان از خلیلی تا فداغ – اختتامیه جشنواره دهه فجر برگزار شد

یکشنبه بیستم بهمن ماه ، برنامه های مختلفی در روستاهای خلیلی ، لب اشکن و فداغ با حضور فرماندار ، بخشدار و هیأت همراه ، اجرا شد.

اولین سفر ، سفر به روستای خلیلی بود که در بدو ورود ، فرودی فرماندار محترم ، رحمانی بخشدار محترم مرکزی شهرستان گراش و هیأت همراه ، قبور مطهر شهدای خلیلی را غباررویی و عطرافشانی و پس از آن برای دیدار با مردم این روستا ، در حسینیه مالک اشتر اجتماع کردند.
در این سفر ، طرح و پروژه عمرانی نمازخانه 22 بهمن خلیلی ، به دست مسئولین افتتاح شد.
اهالی روستای لب اشکن نیز از این نعمت بی بهره نماندند و مسئولین همگام با هیأت همراه ، وارد این روستا شدند و زمین ورزشی روستای لب اشکن را افتتاح کردند.
آخرین سفر مسئولین به فداغ بود که در اولین دقایق ، بر قبور مطهر شهدای فداغ قرائت فاتحه کردند و پس از آن به مسجد زائر حسینی رفتند و نماز خود را با حضور پرشور مردم ، در این مکان مقدس اقامه کردند.
مسئولین برای صرف نهار به منزل ریاست محترم شورای اسلامی فداغ جناب همایون جهان پناه رفتند و پس از آن شاهد افتتاح چندین پروژه عمرانی بودیم.
طی این سفر ، دو طرح عمرانی پایگاه مقاومت امام حسن مجتبی علیه السلام ( ویژه برادران ) و آبرسانی به شهرک اندیشه فداغ ، با دستان پر خیر و برکت مسئولین افتتاح شد.
پایگاه امام حسن با زیربنای 85 متر و هزینه ای بالغ بر 30 میلیون تومان احداث شد.
طبق گزارش آقای حسینعلی نورسته مسئول محترم آبفای شهرستان گراش ، آبرسانی به شهرک اندیشه فداغ با پنج هزار و صد و بیست متر شبکه توزیع و برای 200 خانوار با هزینه 250 میلیون تومان ، این طرح به اتمام رسید. نورسته در پایان افتتاحیه این طرح گفت: آبرسانی به این شهرک تا الان بصورت موقت به شبکه آبرسانی فداغ متصل است.

پس از افتتاح این طرح عمرانی ، اعضای شورای اسلامی ، معتمدین و بزرگان فداغ از استقرار اداره ثبت احوال در فداغ با آقای یزدانی مسئول محترم اداره ثبت احوال شهرستان گراش گفتگو کردند که طی این گفتگو ، یزدانی از کمبود نیروی لازم جهت کار در این اداره گفت. وی برای استقرار این نهاد دولتی و مردمی گفت : سعی و تلاش خود را برای به انجام رساندن این پروژه اساسی با کمک مسئولین شهرستان انجام خواهیم داد.
آخرین برنامه ، مراسم اختتامیه جشنواره مسابقات ورزشی روستایی عشایری شهرستان گراش بود که در مجتمع ورزشی شهدای فداغ با حضور باشکوه و پرشور مردم فداغ و روستاهای توابع اعم از برداران و خواهران ، برگزار گردید.
آقای محمّد قادری مجری این برنامه به نیابت از مردم ، خدمت همه حضار محترم ، ورزشکاران ، ورزش دوستان و قهرمانان عرصه های ورزشی و همچنین حضور جناب آقای فرودی فرماندار محترم شهرستان گراش ، جناب آقای رحمانی بخشدار محترم مرکزی شهرستان گراش ، آقای مهرابی نائب رئیس شورای شهر گراش ، آقای اکبری ریاست محترم اداره ورزش و جوانان گراش ، امام جمعه محترم اَرَد و تمامی عزیزان و مسئولینی که در این تشریف فرمایی زینت بخش مجلس شدند ، خیر مقدم گفت.
این مراسم ویژه با اجرای هنرنمایی هنرمندان همراه با ساز محلی و نمایش چوب بازی ( دار بازی ) بود و پس از آن مراسم اختتامیه ، با آیاتی از کلام الله مجید توسط قاری محترم علی طاهری ، شروع شد و پس از آن حضاران با ادای احترام ، بصورت همگانی سرود جمهوری اسلامی ایران را زمزمه کردند.
اصغر فرودی فرماندار محترم شهرستان گراش ضمن عرض خوش آمدگویی ، پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را تبریک گفتند و یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب را گرامی داشتند. ایشان در بین سخنان خود ، به دست آوردهای انقلاب اسلامی و دلاوری ها و شجاعت مردم و شهدای مان اشاره کردند.
فرودی ، اولین قدم در راه پیشرفت و توسعه فداغ را سرمایه گذاری و به کارگیری نیروهای فعال دانستند و اظهار داشتند که تنها از این راه می توان از محرومیت ها و کمبودها رهایی یافت.
در بخش های بعدی سخنان فرماندار ، مبنی بر ارتقای فداغ به بخش بود که ایشان در این باره گفتند درصدهایی از انجام این مهم انجام شده و همچنین قول هرگونه همکاری را در این زمینه دادند و در ادامه از شایستگی فداغ برای شهر شدن سخن گفتند. پیشنهاد دیگر ایشان ، تشکیل نمازجمعه و انتصاب و حضور امام جمعه در فداغ بود که آن را به عنوان یک زیربنایی برای پیشرفت و توسعه دانستند.
فرودی از گازرسانی به فداغ در دهه مبارک فجر و اوایل سال جدید خبر داد و گفت ان شاءالله به یاری خداوند ، عملیات اجرایی این پروژه مهم نیز بزودی شروع خواهد شد که آن هم همّت و همکاری شورای اسلامی ، مردم و مسئولین را میطلبد. ایشان در پایان  به احیا و تقویت ورزش های سنتی تأکید و همچنین از شورای اسلامی ، شورای ورزشی ، مسئولین شهرستان و امام جمعه اَرَد ، حسن زاده مدیر مسئول محترم ورزش های روستایی عشایری ، میهمانان ، دست اندرکاران و تمامی کسانی که در این مراسم حضور داشتند ، تقدیر و تشکر ویژه کردند.
آقای فرج الله نریمانی روحانی محترم محل ، ضمن خوش آمدگویی به مردم بسیجی و مسئولین شهرستان ، مسئولین پایگاه ها و حوزه مقاومت امام خامنه ای ، پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفتند.
در بین این مراسم آقای راشد انصاری ( خالو راشد ) طنزپرداز و روزنامه نگار ، سروده جذاب و زیبای خود را قرائت کردند.
پس از آن شاهد ارائه گزارش برنامه های برگزارشده ی مسابقات ورزشی روستایی عشایری ، توسط آقای ابراهیم مسلمی نماینده شورای ورزشی روستا بودیم.

گزارش شورای ورزشی از برگزاری مسابقات ورزشی روستایی عشایری در فداغ و حسین آباد :

با حول و قوه الهی ، پس از جلسه ای که با حضور ریاست محترم اداره ورزش و جوانان شهرستان گراش و شوراهای ورزشی روستاهای بخش مرکزی و اَرَد در بخشداری اَرَد انجام گرفت که با پیشنهاد شورای ورزشی فداغ مقرر گردید دومین دوره مسابقات ورزشی روستایی عشایری شهرستان گراش در رشته های مختلف در فداغ انجام گیرد و میزبانی رشته ورزشی فوتسال نیز در روستای حسین آباد که خود یکی از روستاهای ورزش خیز فداغ می باشد ، متقبل شدند.
شورای ورزشی فداغ پس از جلسه ای که با وشورای اسلامی فداغ انجام دادند ، پس از مطرح کردن بحث میزبانی مسابقات و همچنین اختتامیه این مسابقات اعضای شورای محترم اسلامی قول هرگونه همکاری و مساعدت را دادند که جا دارد از تک تک اعضای این شورا خصوصاً جناب آقای جهان پناه ریاست محترم شورای به خاطر پیگیریهای مستمر و تماس های پی در پی با خیّرین جهت تأمین هزینه برگزاری مسابقات تقدیر و تشکر به عمل می آید.
همچنین از جناب آقای نعمت الله خرّم ریاست محترم شورای شهرستان گراش به خاطر همکاری دلسوزانه و دعوت از مسئولین منطقه تقدیر به عمل می آید.
افتتاحیه مسابقات با ورزش والیبال در روز دهم بهمن ماه با حضور تیم های مختلف انجام گرفت که جا دارد از برادران شعبانی که خود از ورزشکاران قدیمی فداغ هستند و با راه اندازی زمین والیبال آبرومندانه میزبان ان مسابقات  بودند ، قدردانی شود.
در روزه یازدهم بهمن مسابقات تنیس روی میز  انجام گرفت که از برادر بزرگوار و خیراندیش گرامی آقای مختار تقی نژاد که با در اختیار گذاشتن سالن نمایشگاه تازه تأسیس خود باعث برگزاری هر چه بهتر این مسابقات شد ، تقدیر و تشکر به عمل می آید.
در روز داوزدهم بهمن  مسابقات دومیدانی به مسافت چهار کیلومتر برگزار شد و از برداران زحمتکش  و محترم نیروی انتظامی به خاطر حفظ امنیت مسیر و آقای جوکار فرمانده محترم حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ و دیگر بسیجیان تشکر و قدردانی داریم.
در سیزدهم بهمن مسابقات شطرنج در محل کتابخانه مهدیه انجام گرفت. همچنین  در این روز مسابقات پرس سینه که ورزش نوپایی در این خطه است با پشتکار و علاقه مندی مربی محترم جناب آقای احمد رستمی که خود از ورزشکاران دارای مقام در این رشته هستند ، در آموزشگاه بعثت فداغ و با حضور ورزشکاران و علاقه مندان برگزار شد که با پایان این مسابقه عملاً این شورا مأموریت خود را در برگزاری مسابقات روستایی عشایری شهرستان در فداغ انجام داد و ذکر نفرات برتر و قهرمان هر رشته ورزشی جداگانه مطرح و از آن ها در این مراسم اختتامیه تجلیل به عمل می آید.
با همّت و حمایت خیّرین و شورای اسلامی و شورای ورزشی فداغ اقدام به تهیه و تأمین جوایز نفرات برتر مسابقات نموده ایم. از آقای اکبری ریاست محترم اداره ورزش و جوانان شهرستان که با همکاری ها و ارشادات خودشان و انعکاس این مسابقات به خبرگزاری ها مشوق ما بودند ، تقدیر و تشکر می نمائیم.
در پایان ، ابراهیم مسلمی ، از فرماندار محترم و دیگر مسئولین ذیربط  جهت تأمین فضای ورزشی و خصوصاً احداث سالن ورزشی سقف بلند برای فداغ ، درخواست کردند و این دهستانِ در شرف بخش شدن با بیش از ده هزار نفر جمعیت می باشد که اگر از هر ده نفر ، یک نفر به ورزش علاقه داشته باشد ، دارای حداقل هزار ورزشکار علاقه مند خواهیم بود. ولی متأسفانه به دلیل عدم وجود فضا و امکانات ورزشی ، استعدادهای جوانان و نوجوانان و آیندگان به هدر رفته و  شاهد این ادعا سالن سقف کوتاه نیمه کره ای ست که متأسفانه سالهاست سایبان خودروهای فروشنده دوره گرد شده است و  اینکه به همین علّت استعدادهای ورزشی جوانان و نوجوانان  با مهاجرت به شهرهای دیگر و خصوصاً استان هرمزگان خود را مطرح نموده که در این مراسم از چند تن از عزیزان که دارای مقام استانی و کشوری هستند ، تقدیر و تجلیل به عمل می آید.
بخشدار محترم جناب رحمانی ، پشت تریبون قرار گرفتند و ضمن عرض سلام و خوش آمدگویی به کلیه مسئولین و مهمانان  ، نیروی انتظامی و پرسنل محترم آن ها ، شورای اسلامی و شورای ورزشی فداغ ، اداره ورزش و جوانان ، از دست اندرکاران این برنامه تقدیر و تشکر کردند.

غرفه عکس های قدیمی نیز در این مراسم برپا کردند.
پایان این مراسم از بزرگان ، خیّرین ، ورشکاران ، قهرمانان و برگزیدگان دومین دوره مسابقات روستایی عشایری و معتمدینی که همواره یار و یاور شورا و مسئولین این روستا بوده اند ، تجلیل شد.
از خیّرین ، حاج علی جعفرنژاد ( احداث سالن اجتماعات و احداث غسالخانه ) ، حاج حسین راشدی ( احداث مدرسه ) ، حاج اکبر دریابر ( احداث پایگاه مقاومت بسیج ) ، حاج عنایت دریابر ( احداث دارالقرآن و مسجد و آب انبار مدرسه) ، حاج مرتضی پناهی ، ابراهیم خرّم ، حاج ابوالقاسم راستی ، حاج حسین کهنسال ، حاج حسن راستی ، حاج ناصر عسکری ، محمود راستی ، حاج علیمراد مرادیان ، تجلیل شد.
از مهندس حسینعلی نورسته ( مسئول آبفای روستایی شهرستان ) ، حسن زمانی ( شورای حل اختلاف ) ، جناب سروان ترخانه ( نیروی انتظامی ) ، مهندس مهرابی ( اداره راه و شهرسازی ) ، ولی آقارضایی ( اداره راه و شهرسازی ) ، خوشرو ( اداره برق بیرم ) ، راشد انصاری ( طنزپرداز و روزنامه نگار ) تجلیل شد.
از هنرمندان کشوری و استانی امیر منصوری ، حسن سلیمی ، قاسم دست سوز ، محمد قادری ، فرج الله رستمی ، احمد رستمی ، مهدی جوشن ، احمد سلیمی ، علی هوشیار و محمد امین عسکری تجلیل شد.
جوایز و لوح تقدیر به مقام ها و نفرات برتر مسابقات والبیال ، فوتسال ، تنیس روی میز ، دومیدانی ، شطرنج و پرس سینه اهداء شد.
والیبال :
1- تیم والیبال خلیلی
2- تیم والیبال اَرَد
3- تیم والیبال حسین آباد
بهترین بازیکن تیم خلیلی : علی جوکار
آقای گل : همّت بادپروا از تیم خلیلی
بهترین اسپک زن تیم اَرَد : افراسیابی
بازیکن اخلاق  تیم فداغ : محمد قاسم نژاد
تیم اخلاق : تیم والیبال حسین آباد

فوتسال :
1- تیم فوتسال خلیلی
2- تیم فوتسال فداغ
3- تیم فوتسال حسین آباد

تنیس روی میز :
1- قاسم دست سوز
2- محمد قادری
3- مصطفی قاسم نژاد

دومیدانی :
1- حامد کارگر
2- علی اکبر درویشی
3- محمود فداغی
4- حسام باقری
5- علیرضا رزمجو
6- علیرضا ریحانی
7- احسان خدمتی
8- سجاد خشنودی
9- مهدی شیردل
10- رضا کارگر

شطرنج :
1- ناصر نریمانی
2- فاضل کارگر
3- مصطفی قاسم نژاد

پرس سینه :
مقام های اول در اوزان مختلف :
1- سجاد فیروزی از اَرَد
2- عباس بازیار
3- احسان منصوری
4- احمد طاهری
5- محمود فداغی
مقام های دوم در اوزان مختلف :
1- علی کامران
2- علی رستمی
3- ستار قادری
4- رضا زمانی
5- حسام خرّم
مقام های سوم در اوزان مختلف :
1- آرمین رستگار
2- حسین دست سوز
3- حسن رستمی

عزیزانی که در برگزاری مسابقه پرس سینه با باشگاه بدنسازی عادل همکاری نموده اند از طرف آقای رستمی تقدیر می گردند :
1- علی اکبر باقری
2- حمید سعادتیان سرداور مسابقات
3- محسن باقری
4- مهدی باقری
5- خلیلی باقری
6- سجاد باقری

 

لازم به ذکر است که در پایان این مراسم ، دو صنایع دستی با نام محلی که به آن شَت ( بوسیله برگ درخت نخل ساخته شده که از آن به جای سفره  استفاده می شود ) گفته می شود ، توسط خانواده محترم نامدار نریمانی و دهیار محترم فداغ به فرماندار و بخشدار گراش اهداء شد.

همچنین در این مراسم خبرنگاران صدا و سیما در مرکز شهرستان جهت انعکاس و ارائه گزارش حضور داشتند که خلاصه ای از این مراسم در شبکه استان فارس به روی صحنه خواهد رفت.

این مطالب را نیز ببینید!

تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ

مراسم تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ فردا برگزار می ...

۵ دیدگاه‌ها

 1. گزارش و عکس های جالبی از مراسم دهه فجر در فداغ منتشر کرده بودید. کاش من هم توفیق حضور در مراسم را داشتم.

 2. باسلام.
  در مراسم دیروز جا داشت اقای ناصر منصوری نیز بعنوان پیشکسوت و بزرگ و ریش سفید و یک فرد باتجربه که در شورای قبلی نیز حضور فعال داشتند و همچنین به عنوان نایب رییس شورا برای توزیع جوایز ایشان نیز در کنار مسوولین حضور داشتند.ولی متاسفانه از حضور ایشان در این جلسه استفاده نشد.
  اساس کار شورا همانطور که از اسمش پیداست باید براساس اتفاق نظر دیگر اعضا نیز باشد.اعضای شورایمان باید توجه داشته باشند که اینگونه مسایل باعث می شود تا افراد عامی فکر کنند ک شورا در اختیار یک شخص خاص می باشد و دیگر اعضا فقط اسم اعضای شورا را یدک میکشند.

  • متاسفانه این گونه نظرات فقط و فقط به خاطر تفرقه افکنی در شورا گفته میشود. در حالیکه اگر برای شما کار و پیشرفت ذه مهم باشد اینگونه سخنان هیچ ارزشی ندارد.

 3. علی اصغر خاکبیز

  از گزارش مشروح و جذاب سایت مردمی فداغ ممنون و متشکریم
  بامید توفیق بیشتر

 4. سلمان راستی نژاد

  همزمان با دهه فجر و در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در تاریخ شنبه بیستم بهمن ماه سالجاری و با حضور آقای مرسلپور(مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور)، سيد مهدي هاشمي(مدیرکل اداره ثبت استان هرمزگان)،آقای رامشی(مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان فارس)، معاونین و کارشناسان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان فارس، رؤسای دادگستری شهرستانهای لار، بیرم و گراش، فرماندار، امام جمعه و رییس شورای شهر شهرستان گراش و و دیگر مسؤلین قضایی و انتظامی این شهرستان اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان گراش افتتاح گردید.

  منبع :www.sabtfars.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.