صفحه اصلی » خبرهای روز فداغ » ورودی فداغ ، ورودی مرگ…!! / یک وعده که همچنان خاک می خورد

ورودی فداغ ، ورودی مرگ…!! / یک وعده که همچنان خاک می خورد

از جمله معضلات اصلی و درعین حال خطرناک حال حاضر فداغ ، وجود تقاطع حادثه ساز در قسمت شمال این روستا می باشد که در محل تلاقی جاده اصلی مسیر فداغ-ارد-بیرم وعمادشهر قرار گرفته  و فاقد ایمنی بوده و تاکنون حدود 18 مورد پرونده حادثه ساز منجر به واژگونی ، تصادف و حتی مرگ در این قسمت گزارش شده است.

به عبارتی می توان گفت جان و امنیت مردم به مسخره گرفته شده و یا در این خصوص سهل انگاری نموده اند و باعث سلب امنیت مردم بی گناه شده اند! جای تعجب وانتقاد است که با وجود رخ دادن حوادث متعدد دراین قسمت بازهم طی سالیان متوالی اقدام جدی صورت نگرفته است.

امّا مدتی است که اداره راه و شهرسازی شهرستان گراش با همکاری شورای اسلامی روستا به این فکر افتاده است تا در چهار راه فداغ ( چهار راه مرگ ) برای جلوگیری از اینگونه حوادث ، میدان بزرگی احداث کند که هم اکنون نیز شاهد انجام عملیات اجرایی آن هستیم و جا دارد از مهندس مهرابی ریاست محترم اداره راه و شهرسازی تقدیر و تشکر نماییم.
به علاوه به دلیل آسفالت نبودن این منطقه ( مسیر شن ریزی ) که به مسیر ورودی فداغ نیز متصل است نارضایتی ، نزاع و درگیری و اعتراض شدید اهالی فداغ را درپی داشته است. گرد و خاک ناشی از تردد وسایل نقلیه ای که از این مسیر شن ریزی عبورمی کنند همواره باعث آزار و اذیت خانوارهای ساکن حاشیه خیابان گردیده و از مشکل تنفسی رنج می برند و وسایل زندگی آنان هر روز می بایست خاک گیری شود و همچنین بر اثر گرد و خاک ناشی از تردد ، سبب درگیری بین شهروندان فداغی گردید.

 

رانندگانی که از این مسیرعبور می نمایند به علت گرد وخاک شدید ناشی از تردد وسایل نقلیه ، دید کافی ندارند که این خود می تواند مزید برعلت شود و مشکل دیگری خلق کند.
به علاوه مشاهده شده تعدادی از راکبین موتورسیکلت ها به علت شرایط بد جاده و گرد و خاک ازمسیر خود منحرف می شوند. درعین حال باز مردم امیدوارند مسئولین محترم شهرستان و علی الخصوص اداره بنیاد مسکن در این خصوص چاره ای بیندیشند.

 

مهندس محمودی ریاست محترم اسبق بنیاد مسکن گراش در زمان خدمت به مردم در این پُست ؛ قول هرگونه پیگیری و اجرای فاز آسفالت سازی و ساخت بلوار را در این مسیر به مردم و مسئولین روستا داد ولی متأسفانه این امر مهم عملی نشد و حال از ریاست فعلی این اداره ( بنیاد مسکن ) مهندس جمشیدی انتظار می رود که در انجام این طرح اساسی و تا به سرانجام رساندن آن کمال همکاری و پیگیری های لازمه را داشته باشند.
شایان ذکراست این محور که مسافت چندانی نیز ندارد یکی دوبار زیرسازی شده اما ظاهراً می بایست مجدداً جهت شروع عملیات اجرایی آسفالت ، زیرسازی شود که این امر باعث هدر رفت وقت و سرمایه خواهد شد.
به نظرمی رسد اداره بنیاد مسکن گراش جهت تخریب آسفالت قدیمی این قسمت ( مسیر خاکی و شن ریزی ) ، کمی با عجله اقدام کرده است درصورتیکه متاسفانه جهت بهسازی وآسفالت مجدد و ساخت بلوار تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.
در حالیکه به دلیل مشکلات عنوان شده ، از دید عقل و منطق و نیز رعایت حقوق شهروندی این طرح دارای اولویت خاص می باشد.

حتی برای آسفالته شدن این مسیر تا سال آینده نیز چشممان آب نمیخورد. آیا هنوز ؛  پس از گذشت سال ها از زمان تخریب آسفالت این محور ؛ تصمیم گیری درخصوص بهسازی و اجرای این پروژه صورت نگرفته و به قطعیت نرسیده است؟! تاکی باید بر این مشکل صبر نمود؟! شاید زمانی این کار تحقق یابد که دیگر دیرشده و این معضل جان عده ای بی گناه را بگیرد! و اهالی انگشت اتهام رابه سوی مسئولین نشانه بگیرند. شایدهم روزی که از قربانیان حادثه پرسیده شود:”بِأَيِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ؟!” آنگاه چه پاسخی خواهند داشت درمقابل حیّ داور؟!
لذا ازمسئولین ذیربط شهرستان اعم از فرماندار محترم مهندس فرودی ، بخشداری ، رییس  اداره راه وشهرسازی شهرستان گراش مهندس مهرابی و اداره بنیاد مسکن شهرستان گراش مهندس جمشیدی ، تقاضای عاجل داریم جهت آغاز این طرح و رساندن آن به سرانجام بیش از پیش توجه واهتمام ورزند.

 

این مطالب را نیز ببینید!

تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ

مراسم تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ فردا برگزار می ...

۶ دیدگاه‌ها

 1. سلام لازم به ذكر است كه فداغ و بيرم از حوزه هاي فراموش شده اداره كل راه و شهرسازي لارستان است در اين خصوص مطالبي به مسولين گفته شده يا در سايت ها منتشر شده است كه لازم است مورد توجه جدي باشد.

 2. لاریها بهتره فکری برای تونل بالنگستان کنند.

 3. انتشار این خبر در لادستان :

  «…به گزارش لادستان ، وبسایت رسمی فداغ نوشت…»

 4. انتشار این خبر در بیرم کبیر :

  « …به گزارش بیرم کبیر به نقل از سایت رسمی و مردمی فداغ؛ از جمله معضلات اصلی و درعین حال خطرناک در حال حاضر فداغ ، وجود تقاطع حادثه ساز…»

 5. انتشار این خبر در پایگاه خبری رویداد های لارستان بزرگ :

  « … به گزارش رویــــداد های لارستان بزرگ به نقل از وب سایت مردمی فداغ،به عبارتی می توان گفت جان و امنیت مردم به مسخره گرفته شده و فدای بی مسئولیتی عده ای گشته که … »

 6. منم امیدوارم که مسئولین بررسی کنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.