صفحه اصلی » پیام های همشهریان » آینده ای تاریک در انتظار شهرک نشینان غربی فداغ

آینده ای تاریک در انتظار شهرک نشینان غربی فداغ

مالکین زمین های شهرک غربی فداغ ( در محور کمربندی فداغ – خلیلی ) از نعمت آب و برق محروم هستند و این مشکل سبب نگرانی آن ها از آینده این شهرک شده است.

درخصوص زمین های شهرک غربی فداغ لازم است گفته شود ؛ با وجود اینکه تاکنون بیش ازچندین واحد مسکونی در این شهرک ساخته شده و تعدادی نیز شروع به ساخت آن کرده اند متأسفانه درخصوص مسأله انشعاب آب و برق این شهرک فکری نشده است و مالکین از بدو ساخت مجبور به خرید آب بوده اند و جهت تکمیل کار ساختمان خود ناچاراً هزینه زیادی صرف خرید آب به صورت آزاد نموده اند ، آن هم با توجه به شرایط نه چندان مناسب مالی و از محل نیز وام مختصری بعنوان وام مسکن دریافت نموده اند.
شایان ذکراست کار ساخت و ساز واحدهای مسکونی دراین شهرک زیر نظر بنیاد مسکن شهرستان گراش و بانظارت مهندس ناظر مسکن صورت گرفته و مرحله به مرحله توسط ناظر محترم بنیاد مسکن بازدید شده است و مورد تأیید آن ها قرارگرفته است.
اما با این وجود مردم همچنان بلاتکلیف مانده اند زیرا کارساخت تعدادی از واحدهای مسکونی به اتمام رسیده و در پروانه های ساخت آنان پایان کار قید شده ولی جهت اسکان دارای مشکل بزرگی می باشند و آینده ای تاریک را در انتظار این شهرک می بینند.

لذا ازمسئولین محترم شهرستان سوال داریم،باتوجه به اینکه درنظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، اصل برخدمت رسانی به مردم است،نیز با عنایت به این نکته که دولت فعلی ، دولت تدبیر و امید نامگذاری شده است ، بالاخره درزمینه حل این مشکل که به نظرمی رسد ، حل کردن آن کار چندان دشواری هم نمی باشد،چه تدبیری اندیشیده خواهد شد؟! ضمن اینکه فاصله لوله آب و نیز خط برق تا این شهرک بسیارکم است.
به هرحال مردمی که هزینه کرده اند و زیربار قرض و بدهی رفته اند تا بتوانند سرپناهی برای خودشان تهیه کنند ، اکنون دچار سردرگمی هستند و ضمن توکل برخدا چشم امید به دستان دلسوز مسئولین محترم شهرستان دوخته اند.

این مطالب را نیز ببینید!

تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ

مراسم تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ فردا برگزار می ...

۳ دیدگاه‌ها

 1. سلام در مورد زمینهای شهر ک شمال چرا در شورای قبل توسط بنیاد مسکن پروانه صادر می شد و معر فی به بانک برای گرفتن وام توسط خود بنیاد برای گرفتن وام اقدام میکرد به نظر بنده این کار توسط شورای وبنیاد صورت میگرد برای پول گرفتن از صاحبان زمین مردم زیر بار زوز نمیرند با این کارهای شورای اسلامی و بنیاد ضلم به دارندگان زمین است از قدیم گفتن کد خدا ببین ده بچاپ

 2. اولا که فروش این زمین ها زیرنظر مستقیم بنیاد مسکن بوده وخود بنیادمسکن مجوز ساخت به افراد داده است و بعلاوه بنیاد مسکن تعدادی ازاهالی را که قصدساخت وساز داشته اند جهت اخذ وام به بانک معرفی نموده است ومبلغی نیزقبل ازساخت به حساب بنیاد واریز شده است توسط کسانی ک شروع به ساخت نموده اند. همچنین ناظر بنیادمسکن در تمامی مراحل ساخت تعدادی ازواحدهای مسکونی ساخته شده نظارت داشته است و همه اینها بانظارت وامضاءرییس سابق بنیاد انجام شده وکسی بدون مجوز شروع به ساخت وساز نکرده و حتی پروانه ساخت و پایان کار جهت تعدادی از واحدهای مسکونی صادر شده است و جای بسی تاسف است که بنیادمسکن بی شرمانه و گستاخانه زیر تعهداتش میزند و عنوان میکندکه اطلاعی نداشته و ساخت وساز بدون مجوز انجام شده است .همچنین نقشه این شهرک و طرح قطعه بندی این زمین هاو نام اشخاصی که مالک زمین هستند در سیستم رایانه ای بنیادمسکن موجوداست و جای تعجب است که بنیاد مسکن همه این موارد را نادیده می گیرد و فکرمیکند که بلانسبت باتعدادی آدم بی سواد و نفهم روبرو است.یعنی درواقع دارند مردم را دور میزنند و هدفی جز زیرسوال بردن کار شورای قبلی و گرفتن پول ازمردم ندارند درواقع بنیاد دنبال سود خود و پرکردن جیبش میباشد واین جای تاسف دارد.مردم که نمرده اند زیر بار حرف زور بروند. شورای قبلی نیز امین مردم بوده و حساب و کتاب و برنامه مالی داشته مسلما روشن میکند که این پول ها که البته مبلغ دقیقش مشخص نیست را درکجامصرف کرده و در پایان جای بسی تاسف است که افرادی تازه به دوران رسیده میخواهند برای آینده فداغ تصمیم بگیرند و آب درآسیاب گراش بریزند.گراشی که هیچ وقت به فکر پیشرفت فداغ نبوده و نیست و نخواهدبود و هیچ امکاناتی برای فداغ مهیا نمیکند و تنها به گراش و گراشی اهمیت میدهد.والان میخواهداز آب گل آلود ماهی بگیرد واگرازاین راه پولی نیز دریافت کند به هیچ وجه در فداغ هزینه نمیکند واین برای ما مسلم است.ودرپایان بایدبگویم ک مثلا بنیادمسکن در موردشهرک گهدم چه گلی ب سر مردم زده و چه امکانات و یاکار زیرساختی انجام داده که بخواهد برای شهرک غربی انجام دهد؟؟؟!!!پس از ماست که برماست اگر ما زیر بار حرف زور نرویم هیچکسی عمرا جرات نمیکند که برای ماتعیین تکلیف کند.رضا جای تاسف است اگراظهارات رییس بنیادمسکن توسط سایت شماتاییدشود!!!

 3. سلام
  وقتی ما داد میزدیم فداغی ها بیدارشید این بنیاد مسکن داره سند می گیره ، کسی توجه نکرد .خیلی ها مثل بنده سند بابت سند ی تیکه زمین چند بار تشکیل پرونده دادیم چندین بار پول به حساب های شخصی اعضا شورا بابت پیگیری و اقدام واریز کردیم ولی هنوز که هنوزه هیچ خبری نیست که نیست
  چند بار توی این سایت اعلام کردم بنیاد مسکن بابت کل روستای فداغ از ابتدای میدان ورودی (دوراهی دیدبان) تا ورودی از بیرم( 2راهی بیرم) سند گرفته است.
  شورای قبلی که فقط و فقط به فکر اراضی خودش بود و بابت زمین های سر جاده اصلی به دیدبان مدرک معتبر گرفته و بابت اینکه اراضی کشاورزی که مال خود فداغ است و ازل تا حالا مال فداغ بوده متری چند هزار تومان فقط بابت اینکه جز مستثنیات کند پول گرفته است
  بنده تمام رسید هایی که به حساب های شخصی افراد ریخته ام را دارم.
  شورای کنونی هم فقط فکر اینکه خودش را توی بخش نشون بده
  علی الحال بنیاد سند تمام اراضی را دارد و این سند بهیچ عنوان ابطال نمییییییشود.خوش بحال افرادی که سند خودشان را گرفتند .
  این ادعای شورا که می گوید میتوان سند صادر شده را ابطال کرد دروغ کذب است.
  وسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.