صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » با حضور نماینده و فرماندار، مشکلات روستا‌های بخش مرکزی گراش بررسی شد

با حضور نماینده و فرماندار، مشکلات روستا‌های بخش مرکزی گراش بررسی شد

مسائل و مشکلات روستاهای بخش مرکزی شهرستان گراش در سفر نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، فرماندار گراش، بخشدار مرکزی، مسئولین دستگاه‌های اجرایی شهرستان به دهستان فداغ بررسی شد.


جمعه پنجم بهمن ماه دکتر جمشید جعفر پور نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی به همراه فرماندار گراش و مدیران شهرستان از درمانگاه فداغ و پروژه‌های خیر ساز حوزه بهداشت و درمان بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات آن قرار گرفتند.
ارتقاء دهستان فداغ به بخش، تامین آب، تقویت افت ولتاژ برق،تسریع در تکمیل پروژه گاز رسانی،احداث مرکز جامع سلامت روستای خلیلی، استقرار پاسگاه انتظامی در روستای خلیلی، رفع مشکلات اراضی ملی بخش مرکزی، اجرای طرح‌های آبخیزداری چهارگانه فداغ_ حسین آباد، تبدیل مرکز بهداشت به درمانگاه شبانه روزی، عدم پوشش تلفن همراه، کمبود امکانات و فضای ورزشی، عدم وجود تلفن ثابت، ثبت روستای تنگ خور به عنوان روستای گردشگری،افزایش بودجه‌‌ی دهیاری‌ها، ایجاد مرتع و درخت کاری، توسعه راه‌های ارتباطی بین روستایی، تامین سرویس مدارس، احداث جاده خلیلی به پشت پری، احداث خانه عالم، راه اندازی خانه ورزش، توجه به سرمایه گذاری و حمایت از بخش خصوصی از مهمترین مواردی بود که در این جلسه توسط دهیاران و اعضای شورای اسلامی مطرح و بررسی شد.

فرماندار گراش با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک فرا رسیدن دهه پرفروغ فجر، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت:با وجود دشمنی و کینه توزی‌های دشمنان نظام جمهوری اسلامی توانست خدمات خوبی را به مردم به خصوص مناطق دور افتاده ارائه دهد.

اصغر فرودی با تشریح مشکلات قبل از انقلاب و پیشرفت چشم‌گیر کشور به برکت انقلاب اسلامی، گفت: خدمات و اقدامات توسعه‌ای نظام جمهوری اسلامی طی چهل سال گذشته در دورترین مناطق کشور اجرا شده و شهرها و روستاها امروز تفاوت قابل توجهی با دوران قبل از انقلاب اسلامی دارند.

وی با بیان اینکه مصلحت دولت گفتن مشکلات و رفع نیازهای مردم است،افزود: در دولت تدبیر و امید با وجود همه مشکلات و تنگناها و نارساهای که پیش روی دولت بود گام‌های اساسی در جهت رفع محرومیت منطقه برداشته شد و امروز شاهد هستیم که دیگر در شهرستان گراش روستای فاقد دهیاری یا خانه بهداشت نداریم و تا پایان سال آینده همه روستاها از نعمت گاز و برق برخوردار خواهند شد و این به برکت نظام و انقلاب اسلامی و تلاش دولت مردان است.

اصغر فرودی با تاکید بر اینکه سیاست مدیریت شهرستان توسعه عادلانه ومتوازن مناطق است، تصریح کرد: سیاست ما بر مبنای توسعه متوازن و پایدار مناطق مختلف است که برای تحقق این امر مهم توزیع عادلانه اعتبارات در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در خصوص ارتقاء دهستان فداغ به بخش، افزود: توسعه زیرساخت‌ها لازمه ارتقاء فداغ به بخش است و ما برای اینکه بتوانیم مشکلات مردم را در این زمینه حل کنیم زیرساخت را با ایجاد پنج روستای جدید تاسیس تقویت کردیم.

وی با اشاره به فرارسیدن چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت:دستاوردها و خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی طی چهل سال گذشته در بخش‌های مختلف باید به خوبی تبیین و اطلاع رسانی شود.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید شکر گزار نعمت انقلاب اسلامی باشیم، گفت: کشور ایران به برکت انقلاب اسلامی در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دارد و رشد و آبادانی کشور نسبت به قبل از انقلاب اسلامی قابل مقایسه نیست.

دکتر جمشید جعفر پور با بیان اینکه تامین آب شرب بخش مرکزی پیگیری می‌شود گفت: تامین اب منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است و در جلسات مختلف برای رفع این مشکل پیگیری شده است راهکار وزارت تامین آب از طریق خط دوم انتقال از سد سلمان فارسی است که این طرح زمان بر و پرهزینه است و ما طرح دیگری برای تامین اب پیشنهاد کردیم که امیداوریم هر چه سریع‌تر عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه تلاش برای تحقق آرزوی دیرینه مردم فداغ به بخش در حال انجام است، افزود: تحقق این امر خواسته ما نیز است اما مشکلات قانونی وجود دارد که باید با همدلی آن را پیگیری کنیم.

بخشدار مرکزی شهرستان گراش در این جلسه با بیان اینکه رفع محرومیت در دهستان‌های فداغ، خلیلی و روستاهای تابعه نیازمند حمایت همه جانبه است، اظهار داشت: رفع مشکلات مناطق محروم این شهرستان نیازمند همکاری مضاعف مسوولان است.

عبدالله فضلی با تشریح خدمات انجام گرفته در روستاهای بخش مرکزی گفت: گاز رسانی به بخش مرکزی با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان در حال اجرا است و در دهه فجر امسال پروژه برق رسانی به دو روستای امیدیه و فاریاب به بهره برداری خواهد رسید.

بخشدار مرکزی گراش بهسازی جاده فداغ _ خلیلی، احداث تونل شهدای خلیج فارس، بهسازی و احداث جاده فداغ _ بیرم، احداث محور لامرد_ گراش_ خنج و بهسازی و ساخت میدان ورودی فداغ از مهمترین اقدامات انجام شده در حوزه راه و شهرسازی عنوان کرد.

وی گفت: استقرار اورژانس ۱۱۵ در دهستان فداغ یکی از نیاز‌ها حیاتی مردم منطقه بخش مرکزی بود و در حال حاضر بهره برداری از چهار خانه بهداشت در روستاهای حسین آباد، کنگ و ریشه، محمد زینا و کنار زیارت در دست اقدام است.

وی گفت: بخش مرکزی شهرستان گراش قریب ۱۳ هزار نفر جمعیت و شامل ۱۵ روستا است.

نعمت خرم رئیس شورای شهرستان گراش خواستار ارتقاء دهستان فداغ به بخش شد و گفت: آرزوی دیرینه مردم برای تحقق ارتقاء دهستان فداغ به بخش نیازمند پیگیری جدی است.

حاج اقا نریمانی از معتمدین دهستان فداغ در این جسله با بیان اینکه یکی از وظایف مسئولین شناخت مسائل و مشکلات مردم است، گفت: یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی حضور مسئولین در جمع مردم و تلاش برای رفع مشکلات انها است. همچنین در این جلسه دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستا‌های فداغ، محمد زینا، حسین اباد،خلیلی،پشت پری، لب اشکن و کنگ و ریشه مسائل و مشکلات خود را بیان کردند.

این مطالب را نیز ببینید!

نماز عید سعید فطر در فداغ از نگاه دوربین

نماز عید سعید فطر با حضور برادران و خواهران مومن فداغی به امامت نریمانی؛ روحانی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.