صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » آغاز پروژه آب‌رسانی به شهرک‌های اندیشه و چاه ‌نَبی فداغ

آغاز پروژه آب‌رسانی به شهرک‌های اندیشه و چاه ‌نَبی فداغ

شهرک‌های اندیشه و چاه نَبی فداغ به‌زودی به شبکه لوله‌ کشی آب روستایی متصل و تعداد ۶۰۰ خانوار از نعمت آب بهداشتی بهره‌مند خواهند شد.

اسماعیل مویدی، مدیر آبفا روستایی شهرستان گراش در گفتگو با خبرنگار فداغ در خصوص پروژه آب‌رسانی به شهرک‌های اندیشه و چاه‌ نَبی گفت: پروژه آب‌رسانی به شهرک اندیشه فداغ در سال ۹۵ کلنگ زنی و آغاز شد ولی به‌دلیل این‌که پیمانکار طرح اصول ایمنی و استاندارد کار را رعایت نمی‌کرد و پروژه را به مدت طولانی متوقف کرده‌بود؛ طی اخطار های متعدد، خاتمه پیمان داده شد.

وی اضافه کرد: متاسفانه این پروژه تا سال ۱۳۹۸ به‌دلیل عدم اعتبار و شکوائیه اداره از پیمانکار بلاتکلیف ماند. پس از معارفه بنده به عنوان مدیر جدید اداره آبفار، با قاطعیت پی‌گیر به سرانجام رساندن این پروژه شدم‌ تا اینکه در بودجه سال جاری با پی‌گیری فرماندار؛ مبلغ *پنج میلیارد و پانصد میلیون ریال* اعتبار از محل سه‌ درصد نفت و گاز و صندوق توسعه ملی جهت این پروژه در نظر گرفته شد.

با پی‌گیری های صورت‌گرفته از طرف آبفا روستایی گراش در شهریور ماه ۹۸؛ مراحل مناقصه و ثبت سامانه انجام و در آبان‌ماه پاکت بازگشایی و برنده مناقصه مشخص و مراحل عقد قرارداد و تضمینات لازم نیز گرفته شد.

در تاریخ ۱۹ آذرماه عملیات اجرایی آب‌رسانی به شهرک‌های اندیشه و چاه نَبی فداغ آغاز شد. این طرح حدود سه ماه به طول می‌انجامد و تعداد حدود ۶۰۰ خانوار از نعمت آب بهداشتی بهره‌مند خواهند شد. در این طرح از پمپ های جدید پمپاژ آب استفاده خواهد شد و عملیات برق‌رسانی به ایستگاه پمپاژ با طرح جدید و به‌روز و استاندارد اداره برق انجام خواهد گرفت.

مخزن ۵۰۰متر مکعبی که در بالای شهرک اندیشه احداث گردیده؛ نواقص آن برطرف خواهد شد و آب‌گیری و تست نهایی را انجام خواهیم داد تا به‌زودی در مدار قرار گیرد.

شورای اسلامی و دهیاری فداغ به نوبه خود و از طرف مردم فهیم این دهستان از زحمات و تلاش‌های مثمر ثمر مدیر آبفار گراش تقدیر و تشکر کردند.

این مطالب را نیز ببینید!

اختصاص آمبولانس جدید به اورژانس ۱۱۵ فداغ

یک دستگاه آمبولانس مجهز به ارزش یک میلیارد و سیصد میلیون تومان به پایگاه اورژانس ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.