صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » احیای قنوات فداغ در دستور کار جهاد کشاورزی گراش

احیای قنوات فداغ در دستور کار جهاد کشاورزی گراش

⚪ سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گراش گفت : احیای قنوات گامی موثر برای نجات روستاها ،رونق کشاورزی و دامداری ها است.

🔹 حسن مرادی افزود : با مطالعه و بررسی های صورت گرفته تا به امروز ۱۴رشته قنات در شهرستان شناسایی شده و خوشبختانه عملیات مرمت و احیا ۳ رشته قنات میلویه و کشکویه ارد و قنات حسن آباد فداغ با موفقیت و طبق زمان بندی در مراحل نهایی و اتمام کار است .

🔺 وی ضمن اشاره به اهمیت قنوات گفت : مراحل شناسایی و جانمایی ۵ رشته قنات باندان ، بالنگستان ، جعفرآباد ، فاریابی و نصیر آباد نیز در دستور کار مدیریت قرار دارد.

🔸 مرادی با اشاره به نتایج مطلوب احیا قنات حسن آباد فداغ و کشکویه ارد افزود : بدون شک نبود آب و از بین رفتن منابع درآمدی روستاییان باعث دلسردی و مهاجرت می شود اما با اجرای موفق اینگونه پروژه ها علاوه بر رونق گرفتن کشاورزی و سیراب نمودن اراضی کشاورزی و باغات تحت شرب میتوانیم در ماندگاری مردم در روستا و رونق تولید موثر واقع شویم.

🔅 وی در ادامه گفت : قنات پر آب ، باندان فداغ از جمله طرح های مدیریت است که مراحل شناسایی و جانمایی قنات در سطح شهرستان به اتمام رسیده و به دنبال جذب اعتبارت دولتی و مشارکت دادن مالکین و بهره برداران در عملیات احیا و مرمت قنات هستیم .

🔸 مرادی در پایا ن ضمن اشاره مختصری به مراحل احیا قنات باندان در آینده نزدیک گفت : با مطالعات اولیه صورت گرفته امیدواریم پس از لایروبی مسیر قنات ، ایجاد کانال انتقال آب و احداث ستخر ذخیره آب میزان آب قابل استحصال قنات باندان به ۱۵ لیتر بر ثانیه برسد./ روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی گراش


🌐 با فداغ آنلاین از خبرهای روز و لحظه‌ای فداغ با خبر شوید.
👈 کافی‌است به شماره زیر در واتساپ پیام دهید.
📲 wa.me/989174450116

این مطالب را نیز ببینید!

بازدید و بازرسی مشترک کارشناسان معاونت بهداشت و نماینده تعزیرات از اصناف ارد و فداغ

💠 با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا، تشدید روزانه نظارت و بازرسی ها درسطح ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.