صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » نصب المان پوتین در ورودی خیابان گلزار شهدای فداغ

نصب المان پوتین در ورودی خیابان گلزار شهدای فداغ

اِلِمان پوتین با هدف زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدای گلگون کفن فداغ، در ورودی خیابان گلزار شهدا و کنار میدان امام حسین(ع) نصب شد.

👢 این پوتین، ۸۰سانتی‌متر ارتفاع، ۱۰۵سانتی‌متر کف، ۴۰سانتی متر عرض و حدود ۸۰ کیلوگرم نیز وزن دارد که با هزینه‌ پنج میلیون تومان ساخته شده است.

⚒️ طراحی، اجرا و ساخت کامل آن، ایده‌ی خلاق ذهن حسن “جواد” مرادیان؛ از جوشکاران با سابقه فداغ است. او ساخت این المان را به حاج جابر فداغی، از خیّرین بنام فداغ که همیشه در انجام امورات خیر شریک و سهیم هستند، پیش‌نهاد داد که خیراندیش نیز هزینه خرید وسایل موردنیاز آن‌را متقبل شد.

🔹 مرادیان برای ساخت این پوتین یک هفته وقت گذاشته و با ظرافت تمام آن را مثل یک پوتین واقعی ساخته است.

💬 او در مورد سازه این پوتین نیز می‌گوید: در ساخت این پوتین، میلگرد، خاموت، رابیتس، ورق آهن، سیمان و رنگ اِپوکسی مشکی به‌کار رفته و بند آن نیز از جنس کابل برق و گُلی که در داخل پوتین نیز قرار گرفته؛ از ورق و لوله و رنگ‌ معمولی است.

🔸 وی در مورد هدف خود از ساخت این پوتین، گفت: هدف کلی من در جمله مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خلاصه می‌شود که فرمودند: زنده نگه‌داشتن یاد شهدا، کمتر از شهادت نیست. با عشق و ارادتی که به شهدا و خصوصاً پنج شهید فداغی دارم، و با هدف بزرگداشت و تقدیر از آن‌ها که برای کشور عزیزمان جان‌فشانی و از این مرز و بوم با ریختن خون‌شان دفاع کرده‌اند، مدت‌ها است که قصد دارم یک اِلِمانی مربوط به شهدا بسازم و با در معرض دید عموم قراردادن آن، زنده‌ نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا، تکریم و مقام والای آن‌ها را به تصویر بکشم.

💬 حاج جابر فداغی: همیشه تا جایی که توانسته‌ام با دل و جان در امورات خیر سهیم بوده‌ام. ساخت پوتین برای زنده‌ نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا کار بسیار ارزشمندی بود که آقای مرادیان به من پیش‌نهاد داد و گفتم هر چقدر هزینه داشته باشد برای شهدا و گلزار شهدا پرداخت می‌کنم چون ما مدیون شهدا هستیم و هر چه داریم به برکت خون پاک آن‌ها است.

🔺 در پایان، از همکاری دهیاری و شورای اسلامی فداغ در این زمینه تقدیر و تشکر می‌شود‌.


🌐 با فداغ آنلاین از خبرهای روز و لحظه‌ای فداغ با خبر شوید.
👈 کافی‌است به شماره زیر در واتساپ پیام دهید.
📲 wa.me/989174450116

این مطالب را نیز ببینید!

بازدید و بازرسی مشترک کارشناسان معاونت بهداشت و نماینده تعزیرات از اصناف ارد و فداغ

💠 با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا، تشدید روزانه نظارت و بازرسی ها درسطح ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.