صفحه اصلی » اشعار و شاعران فداغی » حمایت از جوانان ، نوجوانان و حتی بزرگ سالان فداغی باید فراهم گردد

حمایت از جوانان ، نوجوانان و حتی بزرگ سالان فداغی باید فراهم گردد

index

فداغ همچون دیگر شهر ها روستاها و بخش ها دارای افراد زیاد ی است که  از استعداد ها و توان فکری بالائی برخوردار می باشند و این افراد جوانان نوجوانان و حتی بزرگ سالان شامل می شوند و باید از این اقشار با استعداد حمایت ویژه ای شود که در امورات و زمینه های مختلف همچنین کسب تجارب صد در صد می توان از آن ها استفاده کرد و استعدادی در آن ها نهفته است که هر شخصی نمی تواند این توان فکری و ذهنی قوی داشته باشد.

ما باید همچون شهرها و روستاهای دیگر حامی آن ها بشویم و به آن ها اعتبار ببخشیم و نگذاریم این فرصت را از دست بدهیم.
خداوند در وجود تمامی بندگانش استعداد و سطح فکری فراوان در زمینه های مختلف قرار داده است که بعضی ها آن را مورد استفاده قرار می دهند و بعضی دیگر از استفاده مناسب و کوچک هم خودداری می کنند.
جوانان و نوجوانان آینده دار کشور ما هستند  و باید در همه زمنیه ها از آن ها حمایتی ویژه بعمل آید.
همانطور که در مطالب بالا قید شد ، جوانان و نوجوانان و حتی بزرگ سالانی در فداغ وجود دارد که از توانش فکری و استعداد بسیار بالائی برخوردار هستند ولی بدلیل حمایت نکردن از آن ها و نداشتن حامیان ، روز به روز این استعداد ها در حال از بین رفتن است و تا جائی پیش آمده که بخاطر بکار نبردن استعداد جوانان و بزرگسالان در فداغ با مشکلاتی هم رو به رو بوده ایم.
شخصی که از نظر تجربیات ریاضی و فیزیک اطلاعاتی قوی دارد چرا نباید از این نوجوان حمایت شود تا بدلیل مشکلات مالی و یا دوری از روستای خود ، دچار سرگردانی و ترک تحصیل شود؟؟؟

یا به عبارتی دیگر یک شاعری که از توان فکری و ذهنی و استعداد شاعری خوبی هم برخوردار است و خودِ شخص در سرودن اشعار دستی توانا دارد ولی هیچگونه حمایتی از این شاعر انجام نمی شود و بدلیل وضعیت مالی ، نمی تواند به خواسته ای که دارد برسد و و آن هم چاپ شعرها و ابیات خود در یک دیوان یا کتابی است. و همچنان در فراموشی ذهن  مردم قرار بگیرد و تا خودِ شاعر و آثارش کاملاً از بین برود و بعد از  ایشان دیگر آثاری برای آیندگان مان بجا نمی ماند و هیچ یک از مردم به هیچ وجه حمایت مالی در حق ایشان نمی کنند؟؟؟
اگر در کار خیری قدم بر میداریم باید به قول و وعده هایی که  می دهیم ، عمل کنیم.
به گفته این شاعر گرانقدر و موفق ، چندین بار نیز از اشخاصی جهت چاپ ابیات و شعر های خود تقاضای حمایت مالی نموده و جوابی قاطع دریافت نکرده و شاید بخاطر اینکه در حضور و کنار تعدادی از مردم هستیم و بخواهیم خود نمایی کنیم ، تقاضای کمک و حمایت دیگران را بپذیریم ولی در فرصتی که تنهائیم ، این قولی که داده ایم را از ذهن خود بیرون کشانیم و کلاً از آن چشم پوشی کنیم و به گوش فراموشی بسپاریم !!!! که چندین بار هم این اتفاق ناخوشایند و غیر منطقی در فداغ روی داده است.
این شاعر گران قدر و با تجربه یعنی آقای عبدالرضا نعمتی ( متخلص به عبدی ) دارای 7 دفتر که تعداد ابیات سروده شده  ایشان نزدیک به  ده هزار بیت  می باشد  و موضوع شعرهای وی  در مباحث پند و اندرز ، نصیحت ، معشوقه آسمانی ، حکمت و عرفان و … که غزلیات ، مثنوی ها و قصیده های ایشان تا حدودی معروفیت پیدا کرده و ناگفته نماند که در شبکه های  جهانی ( همچون شبکه اهل بیت ، مرکزی ، شبکه امام حسین و … ) بصورت صوتی و متنی اشعار ایشان پخش مستقیم شده است و با اساتید دانشگاه ها و دانشجویان  و شاعران بزرگ در ارتباط هستند.
تابه الان که مردم هم به سروده های ایشان گوش فرا داده اند ، از نظر همه شاید می توان گفت مقام این شاعر گرانقدر بالاتر از شاعران دیگر می باشد ( هیچ گونه توهین به شاعران نمی شود ). در ضمن سروده ها و اشعار آقای نعمتی بدست اساتید دانشگاه ها و شاعران و افراد فرهنگی – ادبی غیر بومی رسیده که آن ها نیز با قرائت سروده های شاعر فداغی بسیار حال و هوای تازه ای پیدا کرده اند و حتی آن ها و بیشتر فداغی ها.
اشعار این شاعر می توان گفت هم رتبه و هم سطح و شاید هم بالاتر از رتبه های شعر حافظ و مولانا و … باشد و این چنین هم قائدتاً می باشد.
در ضمن این اساتید و افراد فرهنگی – ادبی غیر بومی اظهار می داشتند که باید حمایت های زیادی از این شاعر فراموش شده ، برجسته و توانا بشود و هوای ایشان را داشت که شعرهای او می توان گفت از حافظ و مولانا نیز بالاتر رفته و این فرد در سروده های خود موارد و موضوعاتی بکار برده که در ذهن می توان تصوّر این را داشت که این شاعر در زمان های قدیم و گذشته می زیسته و تا الان نیز در جمع ما حضور دارند و این دسته از شاعران بسیار کمیاب هستند و باید اشعار ایشان را حتماً حتماً در دیوانی یا کتابی نشر شود و به چاپ برسد که  می تواند رضایت افراد زیادی از جامعه به خود جذب و توجه آنها را بخوبی جلب کند و فروش زیاد و بیش از حد این دیوان نیز در بر دارد و مطمئن باشید که یک نوع افتخار بزرگی و سرآمد برای شهر شما خواهد بود.

امیدواریم خیّرین  و مردم عزیز حاضر به انجام کمک ها و حمایت های مالی و روحی فراوان به این شاعر توانا و فراموش شده وهمچنین  بفکر اشخاص با استعداد و روشنفکر روستایمان باشند. و شعر های وی را در یک دیوان به چاپ برسانند بزودی. ان شاءالله.  امید این را داریم که خیّرین و مردم عزیز همواره حامیان راه جوانان و نوجوانان و حتی بزرگ سالان باشند.

+ اگر راهی برای رفع این مشکل بزرگ و نبودِ حامی و حمایت این دسته از افراد در نظر دارید ، در قسمت دیدگاه بازگو کنید. ولی این مشکل تا جاهایی پیشروی خواهد کرد که می تواند یک زنگ خطری برای فداغ باشد.

در پایان ، سعی ما بر این است که تمامی شعرهای شاعران فداغی را جمع آوری و اقدام به ثبت در این سایت کنیم تا یک خدمت کوچک نیز در حق این شاعران انجام داده باشیم.

 

موفق باشید

این مطالب را نیز ببینید!

تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ

مراسم تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فداغ فردا برگزار می ...

۲ دیدگاه‌ها

 1. متنت از نظر انشایی ضعیفه. در ضمن چندجا غلط املایی هم داری. اقای نعمتی هم واقعا استعداد بالایی دارن و باید ازش استفاده و قدردانی بشه. سعی کن در نوشتن مطالبت از کسی که قلم خوبی داره کمک بگیری تا تاثیر حرفات روی مخاطب بیشتر بشه. در ضمن در جواب دادن به نظردهندگان نیز بیشتر رعایت ادب کن. مثلا جوابی که به اقای فریدونی داده بودی در مورد نام سایتت واقعا زننده و غیر معقول بود. هرچند میدونم جواب من هم به تندی میدی ولی برام مهم نیست همین که بفهمی مشکلت کجاست واسه من کافبه
  موفق باشی

  • سلام داداش عزیزم
   اگر جایی از مطالب دارای اشتباه است و نیاز به ویرایش داشته باشد و متوجه آن نشده ایم از شما عزیزان معذرت می خواهیم. البته ناگفته نماند با تعجیل در نوشتن این اتفاق افتاده است و به هر حال پوزش می طلبیم.
   باشه حتماً از دیگران نیز استفاده خواهیم نمود همچون قبل.
   ما که با رفتاری با ادبانه و خوش پاسخ تمامی نظرات و دیدگاه های مردم می دهیم. نمی دانم دیگر منظور شما چیست؟! صد در صد در تمامی پاسخ های ما و حتی مطالب ها بصورت کاملاً ادبانه و خوش رفتاری انجام می دهیم.

   من فقط و فقط از آقای فریدونی یک سوالی کردم و مقصود بنده هیچ گونه خدای ناخواسته توهینی نبوده و نخواهد بود و فقط از ایشان سوالی کردیم که چرا خواهان تغییر نام سایت هستند؟! همین! چیزی جز یک سوال نبوده.

   خیلی خیلی تشکر می کنم از اینکه یکی پیدا شد و نقطه ضعف بنده (در کارهام) رو ابلاغ کرد و دست گلتون هم درد نکنه و هیچ موقع بنده به تندی با بازدیدکنندگان و خوانندگان سایت پاسخ نمی دهم و همیشه خوش رفتاری کرده ام و به همین منوال باقی خواهد ماند. و به تک تک نظرات ، انتقادات و پیشنهادات شما برادران عزیز و دوست داشتنی احترام می گذاریم و سر لوحه کارمان قرار می دهیم.

   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You can add images to your comment by clicking here.